oktay_sinanoglu225

Oktay Sinanoğlu ile söyleşi! (5)

"Emperyalizm sahteyi yaratmakta ustadır!"

Moleküler biyoloji dalının dünyadaki ilk profesörlerinden Oktay Sinanoğlu: İşte Batı’nın gerçek yüzü budur. Müslümanları ‘teröristler’ le aynı kefeye koyuyorlar. Bütün bunlar, ABD’nin ‘Büyük Ortadoğu Projesi’nin birer parçasıdır.

Osman ŞAHİN >>> Sayın hocam, yıllardan beri sömürgecinin diliyle eğitim-öğretim yapılıyor ülkemizde. Bunun sonucu olarak etnik dillerde de eğitim yapılmalı dayatmaları var. Ülkemizdeki Kürtçü parti bunların en başındadır. PKK, Kandil Dağı kampındaki suçlu militanlarını Kürtçe yargılayamıyor.  Kürtçe hukuk dilleri pek gelişmemiş çünkü. Yıllarca Lübnan’ın Bekaa vadisinde yüzlerce PKKlı gerilla ülkemizi vurmak için eğitim yapıyor. Bu kamptaki eğitimlerini, konferanslarını, yemek ve eğitim çizelgelerine kadar Türkçe söylediler, Türkçe yazdılar. Ama bugün aynı PKK’nın yasal görünümü olan Kürtçü parti, ABD ile AB’yi de arkalarına alarak okullarda Kürtçe eğitim verilmesini, mahkemeler de Kürtçe eğitim yapılmasını istiyorlar.

Oktay SİNANOĞLU >>> Ayrıca son birkaç yıldan beri, 90 yıl önce olan, sözüm ona bir “soykırım” lafıdır gidiyor. Her yıl 24 Nisan yaklaşınca, Türkiye’ye bastırıyorlar: “soykırım yasasını kabul edin” diye.

1915 den 1995 yılına kadar soykırım sesi hiç çıkmıyordu, sonra birden düğmeye basıldı. Çeşitli ülkelerde Türkiye aleyhine bir soykırım yasası çıkarıldı, çıkarılıyor. Sonra, “düşünce özgürlüğü” konusunda kendilerini bir numara sayan Fransa ve İsviçre’de, “Hayır, soykırım yapılmamıştır” diyenlere cezalar verildi, veriliyor. Bu kadar alçaklık, bu kadar ilkellik inanın ortaçağda bile olmamıştır. Bu kararlarla Türkiye zor durumlara düşürülmek isteniyor. İşte batının gerçek yüzü budur. Müslümanları “teröristler” le aynı kefeye koyuyorlar. Bütün bunlar, ABD’nin “Büyük Ortadoğu Projesi”nin birer parçasıdır.

Macaristan’ı 100 bin dolara hallettim!

Bir de “Soros” olayı vardır. Soros bir konuşmasında açıkça “Macaristan’ı yüzbin dolara hallettim. Rusya biraz pahalıya maloldu” demiştir. Soros’un yaptıkları yeni bir şey değildir. Bütün dünyada biliniyor. Şimdi de Türkiye’de faaliyet yürütüyor. Belli ki Kafkaslar ve Orta Asya’da iç karışıklıklar çıkartarak, duruma göre darbeler yaptırtarak sözümona demokrasi getirmek istiyor. Bu uygulamaların Türkiye’de yapıldığından hiç kuşkum yoktur.

Emperyalizm girdiği ülkenin her kesiminin sahtesini yaratmakta mahirdir. Sahte cemaatler, sahte milliyetçiler, beyinleri iğdiş edilmiş sahte solcular, sahte dinciler, bunlarla ülkemizi içeriden bitirmek istiyorlar.

Sahte olarak yaratılan türban bunlardan biridir. Onlar türbana baş örtüsü diyorlar. Türban baş örtüsü değildir, baş örtüsü Anadolu halkının yüzlerce yıllardan beri kullandığı bir örtü biçimidir. Ülkemizdeki dinci yalancılar “Avrupa Birliğine girince başörtüsü serbest olacak” diye yalanlar uydurdular. Anadolu Müslümanlarını AB siyasetini desteklemeye çağırdılar. Halbuki AB’deki Fransa ilk türban yasağını koyan ve uygulayan bir ülkedir. AB hakkındaki yalan haberler kasıtlı çıkarılıyor. O arada da Türkiye yok edilmek isteniyor.

Türban meselesi 1970l’i yıllardaki sağ-sol meselesi gibi milleti birbirine düşürmek için 1980l’erin başlarında icat edildi, gündem de tutuldu.

Din meselesi…

Din meselesi, insan ruhiyatında çok hassas ve etkili bir konudur. Yüzlerce yıldan beri dini inançlar sömürülmüş, çarpıtılmış, toplumların bozulması için kullanılmıştır. Oxford’da islam, mezhepler, dinler ve diller konusunda uzman bilim adamları vardır. İngiliz yurtsever ajanları buralarda yetiştirilip Müslüman olarak, sarık giydirilerek İslam ülkelerine ajan diye yollanmıştır. Bu ajanların en bilineni, filmi de yapılan Lawrence’dir. Diğeri, Türkiye’de tüm eğitimde İngilizce Türk okulları tohumunu eken Mr. Browning’dir. Browning, bu görevindeki başarısı yüzünden İngiliz Kraliçesi’nden madalya almıştır.

İngilizler sahte mezhep Vahabiliği kurmuşlardır. Hocaefendilerden birini kandırarak 20 yıl üzerinde çalışmışlardır. Yanına İngiliz hanım ajanları takmışlardır. “Senin kıymetini bilmiyorlar, sen peygamberliğini ilan et, biz seni destekleyeceğiz” diyerek İslamın kalbi olan Hicaz, Mekke, Medine’de sahte mezhep Vahabiliğini kurdurmuşlardır. Bu ince plan uzun vadeli fakat düşman için en etkili yol olmuştur.

Vahabiler 1.Dünya Savaşı’nda Osmanlı’ya karşı ayaklandıkları zaman, Arabistan’daki 500 bine yakın Türk askerini kesmişlerdir. O zamanki Vahabilerin torunları, şimdiki Suudi Kral ailesidir. İngiltere ve Amerika’ya çalışan sahte Kral ailesi.

Osman ŞAHİN >>> Sayın hocam, 12 Eylül den sonra Almanya’daki Türk işçileri için gönderilen din hocalarının maaşlarını Türkiye değil, Suudi Krallığına bağlı “Rabıta” örgütü vermiştir. Ağzınıza, dilinize sağlık Sevgili Hocam. Teşekkür ederim.

Oktay SİNANOĞLU >>> Sahte cemaatler, sahte milliyetçiler, beyinleri iğdiş edilmiş sahte solcular, sahte dinciler, bunlarla ülkemizi içeriden bitirmek istiyorlar. Sahte olarak yaratılan türban bunlardan biridir. Onlar türbana başörtüsü diyorlar. Türban başörtüsü değildir, başörtüsü Anadolu halkının yüzlerce yıllardan beri kullandığı bir örtü biçimidir.

Osman ŞAHİN - 16 Aralık 2011 - Aydınlık

http://www.dunya48.com/siyaset/siyaset/7284-osman-sahin-oktay-sinanoglu-ile-soylesi-1

http://www.dunya48.com/siyaset/siyaset/7303-osman-sahin-oktay-sinanoglu-ile-soylesi-2

http://www.dunya48.com/siyaset/siyaset/7323-osman-sahin-oktay-sinanoglu-ile-soylesi-3

http://www.dunya48.com/siyaset/siyaset/7342-osman-sahin-oktay-sinanoglu-ile-soylesi-4

http://www.dunya48.com/siyaset/siyaset/7355-osman-sahin-oktay-sinanoglu-ile-soylesi-5

 

Son Yazılar