yahudi_cesaret_madalyasi225

Müslüman, Müslümana Bunu Yapar mı?

30 Mayıs günü hükümet, ülkemizdeki Suriyeli diplomatları sınır dışı etme kararını açıkladı. Bu karar şaşırtıcı değil.

Çünkü Ortadoğu politikasını tamamen emperyalistlerin çıkarları doğrultusunda oluşturan AKP’den farklı bir tavır beklenemezdi. Batılı emperyalistler diplomatlarını çekerek Suriye’yi yalnızlaştırma politikası başlatınca RTE de bundan geri duramazdı. Hemen Esat’ı tecrit kervanına katıldı zat-ı muhterem

Onlar (emperyalistler ve işbirlikçileri) “Arap Baharı” dediler, bizse baştan beri “Arap Zemherisi” dedik. Böyle bahar olmaz olsun, dedik. Arap halkını bölüp parçalayan, sömürüyü daha da katmerleştirip artıran, çölleri kanla sulayan bir mevsimin adı “bahar” olur mu hiç? Olsa olsa “zemheri” olur. Tunus’tan başlayan “Arap Zemherisi” Suriye’ye ulaştı. Tunus, Mısır, Libya’yı kolayca deviren emperyalist rüzgâr Suriye kayasını parçalayamadı.

Suriye, ol ve doğalgaz yoksulu bir ülke olduğundan ihaleyi taşerona verme gereği duydu küresel güçler. RTE’ nin taşeronluk konusundaki deneyimi nedeniyle gönüllü olarak işi yüklendi.

RTE önce Esat’a “Çekil, git” dedi, olmadı. Sonrasında sözde Esat’ın zulmünden kaçan muhaliflerin ülkemize göç etmeleri özendirilip kışkırtıldı, müdahale gerekçesi yaratmak için. Ama tutmadı bu plan. Bu kez NATO’ya müdahale etmesi için çağrıda bulundu İslam’ı, politikasının merkezine oturtan taşeron. Anlaşılacağı üzere bir Müslüman ülkeye haçlı seferi istiyor Yahudi cesaret madalyalı başbakan.

Bin parçadan oluşan demokrasi aşığı(?) Suriyeli muhalifleri birleştirmek için toplantı üstüne toplantı düzenlediler Türkiye’de. Bir işe yaramadı. “Siviller öldürülüyor.” diye feryat ettiler. Sivilleri öldürenlerin muhalif teröristler olduğu kanıtlandı.

Halkımızın, Suriye’ye müdahaleye tepki göstereceği anlaşılınca en tehlikeli oyun sahneye konmaya çalışıldı: Mezhepçilik. RTE ikide bir açıkça ya da ima yoluyla Beşar Esat’ın Alevi (Nasturi) olmasına vurgu yapmakta. Amaç, Sünni çoğunluğu kışkırtıp ayaklandırmak. Esat’ın Aleviliğine vurgu yapıyorsun da Türklere özgü bir inanç sistemi olan Aleviliğin Suriye’deki tarihsel köklerini neden merak etmiyorsun?

Kamuoyunda “PKK terörünü Suriye destekliyor.” algısını yerleştirmek için her fırsatı değerlendirmekte AKP sözcüleri. Hem bölücü teröre karşı hükümetin zaaflarını örteceksin hem de komşunu suçlu gösterip bir savaşın hedefi yapacaksın. Böylesi bir şark kurnazlığıyla ancak kendinizi kandırabilirsiniz.

AKP’nin Suriye konusunda yaptıklarına bakınca insanın usuna şu soru takılıyor: Sizin yaptıklarınızı Müslüman, Müslüman’a yapar mı hiç?

Müslüman biri, bini yılı aşkın bir süredir çoğu kez aynı barak altında, kimi zamanda yan yana yaşamış komşusunun üstüne haçlı emperyalistlerini salar mı?

Adil HACIÖMEROĞLU - 31 Mayıs 2012
http://www.kemalistler.org/

Son Yazılar