23nisan_kutlu_olsun225

Türkiye, Egemenliğinin 92. Yılında Bölünme Anayasası Girişimlerini Tarihe Gömecektir!

İşçi Partisi Genel Sekreteri Osman Yılmaz , Milli Egemenliğimizin kuruluşunun 92. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.Yılmaz’ın mesajı şöyle;


Bundan 92. yıl önce, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak İstanbul’daki padişah ve hükümetinin teslimiyetçi ve işbirlikçi tutumuna karşı Türkiye’nin iradesi ilan etti.

Bu tarih, milletimizin ayağa kalkışının ve işgale uğramış ülkemizin düşmandan kurtarılmasının simgesi olmuştur. 23 Nisan 1920, aynı zamanda cumhuriyetin fiilen kuruluş tarihidir.

Aradan geçen 92 yılın ardından bugün, AKP “postmodern darbe” söylemleriyle Cumhuriyete son darbeleri vurmaktadır. Türkiye haçlı irticanın Cumhuriyetin iradesini yargıladığı günleri yaşamaktadır. Cumhuriyet yıkıcılığı Anayasa Mahkemesi kararıyla sabit olan Tayyip – Gül iktidarı, ABD planları kapsamında ülkemiz parçalanmakta, milletimiz bölünmektedir. AKP iktidarı Miletimizi vareden TBMM’ye bölünme anayasasını dayatmaktadır.

Türkiye bugün bir yol ayrımındadır. Ya haçlı irticanın bölünme yasalarına teslim olacak ve bölünecek, ya da tüm bu saldırılara karşı birleşerek Tayyip Erdoğanların iktidarını son verecek başı dik ve bağımsız yaşama iradesine sahip çıkacaktır.

Türkiye’nin biricik çıkış yolu, yıkılan Cumhuriyetimizi yeniden kurmaktır. Bunun için önümüzdeki görev, Milli Meclis ve Milli Hükümettir. Türkiye’yi sürüklendiği uçurumdan kurtaracak biricik çözüm budur.

Milletimiz 1920’lerde Atatürk önderliğinde birleşip işbirlikçi Damat Ferit hükümetine son verdiyse, bugün de onuruna ve egemenliğine sahip çıkarak Tayyip – Gül iktidarından kurtulacak, Milli Meclisini ve Milli Hükümetini kuracaktır.

Osman YILMAZ - 23 Nisan 2012 - İşçi Partisi

Son Yazılar