turk_ordusuna_28subat_saldirisi225

Türk Ordusunu İmha Operasyonu Devam Ediyor!

Hedef: Suriye’ye Saldırı ve Bölünme Anayasası!

• Tertipler, uydurma soruşturmalar, Türk Milletinin Atatürk Devrimini 1000 yıl sürdürme kararlılığını engelleyemez.

• Türkiye, Suriye’nin üzerine sürülemeyecek, bölünme Anayasası’nı kabul etmeyecektir

İşçi Partisi Genel Başkanvekili Hasan Basri Özbey, bugün Ankara’da yaptığı açıklamada 28 Şubat soruşturmasını değerlendirdi.

28 Şubat operasyonuyla, Suriye’ye saldırı ve Bölünme Anayasası dayatmasına hız verildiğini ve faşist “temizlik” yapıldığını belirten Özbey; “Hedefte Atatürk Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Devrimini savunma kararlılığı vardır” dedi.

28 Şubat’ın iç cephede, ‘Batı destekli irtica’ ve Susurluk’ta ortaya saçılan Çiller Özel Örgütü’ne karşı mücadele ettiğini, dış cephede ise, 1995’teki Çelik Harekâtı’yla başladığını söyleyen Özbey; “Türk Silahlı Kuvvetleri, ABD’ye rağmen ABD’nin egemenlik alanındaki Kuzey Irak topraklarına girince, ABD, TSK komutanlarının üzerini çizmiştir” dedi.

28 Şubat 1997’de hükümette Erbakan-Çiller Koalisyonunun olduğunu anımsatan Özbey; “28 Şubat’ın hedef aldığı iktidar, aynı zamanda Susurluk’ta ortaya çıkan karanlık ilişkiler ağının da merkezindeydi” dedi.

Çiller Özel Örgütü’nün, bugün Tayyip Erdoğan’ın Özel Örgütü olarak devam ettiğini belirten Özbey; “F personeli, bu örgütün kadrosunu oluşturmaktadır” dedi.

“28 Şubatçı” olmakla suçlananların yurtsever ve ABD karşıtı olduğunu belirten Özbey; “28 Şubat 1997’de Milli Güvenlik Konseyi’nin 18 maddelik kararının her maddesi ABD’nin Türkiye planlarına çomak sokmuş, ABD’nin Tayyip Erdoğan-Abdullah Gül ikilisini iktidar koltuğuna oturtma tertibini 5 yıl süreyle bozmuştur!” dedi.

“Bugün ‘darbe’ iddialarıyla soruşturulan Atatürk Cumhuriyetini bin yıllık savunma kararlılığıdır” diyen Özbey, bu kararlılığın yok edilmesi için, Türk Ordusu’nun imha edilmek istendiğini belirterek; “Hedeflenen Suriye’ye saldırı planlarına direnci kırmak, Bölünme Anayasasına kabul ettirmektir. Bunun için AKP’li Bakan Yazıcıoğlu’nun itiraf ettiği gibi ‘temizlik’ yapılmaktadır” dedi.

Özbey sözlerini, “Tertipler, uydurma soruşturmalar, Türk Milletinin Atatürk Devrimini 1000 yıl sürdürme kararlılığını engelleyemez. Türkiye, Suriye’nin üzerine sürülemeyecek, bölünme Anayasası’nı kabul etmeyecektir” diyerek tamamladı.

Hasan Basri ÖZBEY - 12 Nisan 2012 - İşçi Partisi

Son Yazılar