ayni_bagin_guluyuz_biz_feto_abdul_kilicdar225

Üçü Bir Yerde : Gül, Gülen ve Kılıçdaroğlu!

Bu küme, her zamanki gibi, Ordu'ya karşı bir koku duyduğu yerde hevesle toplanmış durumda.

Fethullah Gülen, 35 kişinin ölümünden "yeni anayasaya karşı olanları" sorumlu tuttuğunu söylüyor. Cemaatçe'yi sökmüş durumdayız; bu sözcük öbeği "Ergenekon" anlamında kullanılmaktadır.

İstatistik disiplini deyince fiyakalı oluyor; "yalan söyleme" sanatı da diyorlar. Bununla birlikte, duygusuz tespitler sağladığına inanıyoruz; kümeleri bulup analiz etme işidir. Kuşkusuz, bilim değil, bilim-öncesidir. Şu istatistik saptamayı ise, ne yazık ki kolaylıkla, yapabiliyoruz. Gül, Gülen, ve Cumhuriyet adına özür dilerken hep mütevazı, Gül güzellemelerindeyse hep abartılı Kılıcdaroğlu, üçü bir yerdeler; hem orduyu, hem Erdoğan'ı güç duruma düşürme umuduyla yine bir küme oldular. 35 insanımız bir insansız tespit ile öldürülünce, Gül titizlikle inceleme, Kılıçdaroğlu her yerde ve mecliste takip etme sözü verdi; Fethullahi Taraf ve Zaman gazeteleri, arkalarındaki koroyu oluşturmaktadır. Bu kümenin, ne zaman Ordu'ya karşı bir koku alsa hevesle toplandığını görebiliyoruz. Fethullah Gülen, 35 kişinin ölümünden "yeni anayasaya karşı olanları" sorumlu tuttuğunu söylüyor. Cemaatçe'yi sökmüş durumdayız; bu sözcük öbeği "Ergenekon" anlamında kullanılmaktadır.

Vurmamak ihanet, vurmak daha büyük ihanet!


Henüz bunamadık; çok yakın zamana kadar bu küme için "Ordu eşittir PKK" formülünün geçerli olduğunu hatırlıyoruz; o zamanlar ordu "vurmuyordu" ve Taraf ile Zaman "vurmamayı" kendi çarpık formüllerine delil sayıyordu. Her PKK baskınından sonra okuyorduk; "Heronlar görüntü alıyor ama 'Ergenekoncu subaylar' vurmuyor, vurmayanlar ihanet içindedir,"yollu bağırıyorlardı. Şimdi savaş kabulüyle "vuruyorlar" ve, gene Taraf ile Zaman'da okuyoruz, şimdi "ihanetleri" daha büyük.

Ordu cumhuriyete sırt çevirdi iddiaları!

Bu kümenin sözcülerinden Hürriyet ile Kılıcdaroğlu sevdasıyla Sözcü gazetesi, istifaların ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'i, AKP'nin, özellikle de Tayyip Erdoğan'ın adamı olarak lanse etmekte gecikmemişlerdi. Şimdiyse 35 insanımızın bombalanması Erdoğan'a zararlı ve bu vesileyle Gül'e yararlıdır, mantığıyla Orgeneral Özel'de, ani bir dönüşle, "Abdullah Gül'e intisap" arayanlar var.

Üçü bir yerde!

Bu arayış, "bu generallerle mi savaşa gireceğiz" diyenlerle ordu arasında bir uzlaşma arayışıdır ve saçmadır.

"Ilımlı" Abdullah Gül, bir futbol kulübü başkanının 130 yıla mahkum olmasını adalet saymakta ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünden orduya karşı yeni bir dava çıkarmaya çalışmaktadır. Tutuklu subay ve generallerin tahliyesine kesin karşıdır, çünkü Fethullah bunu istememektedir.

Kılıcdaroğlu mu, Gül güzellemeleri ve Hoca efendi saygısı, ordu karşıtlığıyla atbaşı gitmektedir.

Üçü bir yerdedir.

Sırma ÖZGÖNÜL - 06 Ocak 2012 - Aydınlık

Son Yazılar