kurecik_halki_direniyorDeniz Gezmiş yaşasaydı Bugün Kürecik’te Olurdu!

Amerikalılara göre, Türkiye’nin değil İncirlik Üssü’ne izin vermesi, Türkiye’nin ikinci kez NATO’ya girmesi kadar büyük önemdeymiş Malatya-Kürecik’e kurulacak “Füze Kalkanı”!


Oysa bizim için hiç önemi yok, hokus pokusla AKP şerbetiyle uyuşmuş kitleler atari oynanıyor sanıyor; yurttaşların gözünden, bilincinden kaçırıldı.

Oysa değil ülkemizi, bölge ve dünya barışını tehlikeye atacak önemde bir karar bu.

*** *** ***

Kimisi, İsrail’i koruyacak diyor. Kimisi İsrail’de bundan onlarca var, Hazar havzasını dinlemek/gözlemek için kuruluyor diyor, kimisi asıl Erhaç ve Diyarbakır’dan havalanacak uçaklarımızı izlemek için diyor.

Kimisi Suriye “işi” bitince, BDP’li belediyeler zaten istim üzerinde bekliyor, Güneydoğu’da çıka(rıla)cak isyan bahanesiyle gelecek 50 bin Amerikan askerini korumak için kuruluyor diyor.

Her ne olursa olsun, bu “kalkan”ı kullanmak için yabancı askerler gelip yerleşecek topraklarımıza. Bu Anayasamıza göre TBMM’de görüşülmesi gereken bir karar.

TBMM’den de kaçırılıyor!

*** *** ***

Devrimciyim diyen herkes Kürecik halkının yanında olmalıydı. Tüm Türkiye oraya akmalıydı. Tüm ülkenin ve insanlığın sorunu,  yalnızca Kürecik halkının omuzlarında kaldı.

“Barış!” lafını ağızlarından düşürmeyen BDP’liler! PKK’li birisi öldürülünce, hemen oraya “Barış” adına koşan çok demokrat “Demokratik Kitle Örgütleri!”miz.

Deniz Gezmiş yaşasaydı çoktan Kürecik’e kamp kurmaz mıydı?

Ahmet YILDIZ - 02 Ekim 2011 - Odatv

Son Yazılar