bayrakSen bari yapma AYDINLIK…BDP=PKK’dır…

ANKETLERE GÖRE TÜRK MİLLETİ’NİN YÜZDE 80′İ ATLANTİK KARŞITI, AMA EN ANTİEMPERYALİST SÖYLEM VE EYLEMLERE SAHİP PARTİ İP, NEDEN YAYIN OLANAKLARINI SÜREKLİ GELİŞTİRMESİNE KARŞIN BÜYÜMÜYOR?

BU SORUNUN YANITI BELKİ DE BU HABERDE…

AMERİKAN İŞGALİNE KARŞI EN ÖNEMLİ MUHALEFETİ YAPAN GAZETEDEN TUTARSIZ SÖYLEŞİ…

ZEYTİNBURNU’NDA OLAYLARI KIŞKIRTAN BDP/PKK’LILARKEN…

“ZEYTİNBURNU BDP İLÇE BAŞKANI NEZİR ERDEMCİ: İSTANBUL’DAN BAŞKA GİDECEK YERİM YOK.
AYDINLIK, ZEYTİNBURNU’NDA YAŞANAN GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP ETTİ VE KARDEŞLİK ÇAĞRILARINDA BULUNDU. ÇAĞRIMIZA İLK SES VEREN BDP İLÇE BAŞKANI OLDU.”

BDP’li İlçe Başkanı “BAYRAK KUTSALDIR” demiş!

Aydınlık da manşetlere taşımış bu PKK’lıyı…

Aydınlık’ta bu söyleşinin yer aldığı sayfadaki bir başka haberin başlığı da şöyle:

“ŞEHİTLERİMİZİ UĞURLADIK”

Bir taraftan şehit haberi yap, diğer taraftan o şehitleri katleden alçakların partisinin bir yöneticisinin yalanlarını manşete koymak hiç doğru bir tavır değil.


Kürtler Türk milleti içindeki bir çok unsurdan sadece biridir.

Ama pkk / bdp kardeş mardeş değil katildir.

Kürtlere yapılacak en büyük iyilik EMPERYALİZME YEM OLMAMAK İÇİN; Türk Milletinden neden kopmamaları gereğini iyi anlatmak;

KÜRTLERE KARŞI NEFRETİ KÖRÜKLEYEN PKK/BDP’Yİ DIŞLAMAKTIR. SİLAHLARIN GÖLGESİNDE SANDIĞA GİTMELERİNE KARŞIN PKK’YA YÜZDE 6′LARDAKİ DESTEK BUNUN GÖSTERGESİDİR.

YİNELEYELİM; ABD EMPERYALİZMİ TAŞERONU BDP/PKK AMACINA ASLA ULAŞAMAYACAK…

TÜM MEDYA ÜLKENİN BÖLÜNMESİ İÇİN SEFERBER OLMUŞ, BDP’Yİ MANŞETLERDEN DÜŞÜRMEZKEN SEN BARİ YAPMA BUNU..AYDINLIK

100 BİN OKURA ULAŞMA HEDEFİN GERÇEKTEN VARSA…

dünya48 - İlk Kurşun - 26 Temmuz 2011

*************************************************

BDP'li Başkan Zeytinburnu'nda yaşananları Anlattı :

"Benim İstanbul'dan başka gidecek bir yerim yok."

Aydınlık gazetesinden  bir BDP röportajı.


BDP Zeytinburnu İlçe Başkanı Nezir Erdemci, Zeytinburnu'nda günlerdir yaşanan olaylarla ilgili Aydınlık'tan Mehmet Bozkurt'a konuştu. BDP'li Erdemci, Zeytinburnu halkına bir çağrıda bulunarak: " Biraraya gelerek birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmalıyız. Burada Arnavut'ta, Kürt'te oyuna gelmemeli. Bizlere karşı oynanan bu oyunu bertaraf etmemiz lazım. Benim İstanbul'dan başka gidecek bir yerim yok." dedi.

************************************************************

"İSTANBUL'DAN BAŞKA GİDECEK YERİM YOK"

Zeytinburnu'nda 16 Temmuz'dan bu yana devam eden olaylarda sağduyu çağrıları yükselmeye başladı. Aydınlık, günlerdir yaşanan gelişmeleri yakından takip etti ve kardeşlik çağrılarından bulundu. Bu çağrıya ilk ses veren ise Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Zeytinburnu İlçe Başkanı Nezir Erdemci oldu. Erdemci ile Pazar günü BDP İlçe Başkanlığı'nda görüştük. Çevik Kuvvet ekiplerinin arasından geçerek girdiğimiz parti binasında Erdemci ile yaptığımız söyleşide parti üyeleri de bulundu ve zaman zaman duygularını dile getirdiler. Erdemci olaylardan duyduğu üzüntüyü belirterek başladı söze ve çocuklarımızı düşünüyorum diyerek şöyle devam etti: "Türk, Kürt, Arnavut farketmez. Bizim çocuklarımız aynı atölyelerde yan yana çalışıyor. Bu çocukları düşünmeliyiz. Bunlar birbirini vurursa ne olacak? Böyle olur mu ya! Birarada yaşamaya mecburuz."

NEDEN ZEYTİNBURNU?

"Neden Zeytinburnu'nda bu olaylar yaşanıyor?" diye sorduğumuz ise BDP'li Başkan şöyle yanıtladı: "Başbakan'ın açıklamasından sonra BDP'ye karşı bir kin oluştu. Zeytinburnu'ya dışarı insanlar getirildi. Burada halkların arasında bir sorun yok. Bir ekip yürüyüşlere başladı. Polisler müdahale etmedi, aksine öncülük etti. Yürüyenler anti-Kürtçülerdi. Zeytinburnu bilerek seçildi. Burada Tatar var, Laz var... Emniyet müdahale etmeyince bunlar da güç aldı."

'MHP'Yİ VE ÜLKÜ OCAKLARINI DA ÇAĞIRIN'

Emniyet'e ve Kaymakam'a da gitmiş Erdemci; Kaymakam Mustafa Dündar'a, "10-15 kişi suç işlemişse onları cezalandırın. Bu bütün Kürtleri bağlamaz" demiş. Erdemci, "Kaymakam Kürtlerin sokağa çıkma hakkının olmadığını söyleyince, buna karşı çıktım" diyor. Erdemci Kaymakam Dündar'a çözümü ise şöyle anlatmış; "Bu iş sadece benle çözülmez. MHP'yi ve Ülkü Ocaklarını'da çağırın."

'HALKA, KÜRTLERİ TERÖRİST OLARAK GÖSTERİYORLAR'


Erdemci, Emniyette ve Kaymakamlık'ta ciddiyet olmadığını düşünüyor. Emniyetin uygulamasının, halka Kürtleri terörist olarak gösterdiğinden şikayet ediyor BDP'liler. Erdemci, "Bir etnik çatışmaya götürülüyoruz. Emniyet çözüm yoludur. İsteseler olayları durdurabilirler." BDP'liler, ilk günden günden itibaren parti binasının önünde çevik kuvvet ekiplerinin beklemesinden rahatsızlık duyduklarını da belirtiyorlar. Bu görüntünün, parti binasının basıldığı imajı yarattığını düşünüyorlar.
Olayları bitirmek için AKP'nin ne yaptığını sorduğumuz da ise koca bir 'hiç' cevabı alıyoruz.

OLAYLARI BİTİRMEK İÇİN BDP NE YAPTI?

Hemen peşinden BDP'nin çözüm için ne yaptığını soruyoruz. Erdemci, olaylarda ölüm yaşanmamasını büyük şans olarak görüyor. Sebebinin de BDP'nin sağduyusu olduğunu söylüyor ve devam ediyor: "Kitlemizi oyuna gelmeyin, bu bir oyundur diye uyardık. Halklar suçlu değil, sistem suçlu. Bizim Türk kardeşlerimizle bir alıp veremediğimiz yok. Biz her zaman yaşasın halkların kardeşliği diyoruz. Birlikte yaşamamız için koşulları sağlamamız gerekiyor."

'BİR TALEPLERİ VARSA, BAŞIM GÖZÜM ÜSTÜNE'

Bu olayların bir anlaşmazlıktan mı kaynaklandığını anlamak için Erdemci'ye soruyoruz: "Sloganlar atarak yürüyenlerin BDP'den ya da Zeytinburnu'nda yaşayan Kürtlerden bir talebi var mı? Ya da BDP'nin Zeytinburnu halkından bir talebi var mı?" 'BDP'nin bir talebi yok' diyor Erdemci, "Eğer yürüyenlerin akıl ve mantığın kabul ettiği talepleri varsa bize söylesinler. Başım gözüm üstüne..." Sonra şöyle devam ediyor: "Kürtleri sopalarla mı kazanacaksınız? Yoksa yanyana gelip birbirimizin dertlerini dinleyerek mi?"

'BEN BU BAYRAĞA DÜŞMAN OLABİLİR MİYİM?'

Erdemci, 1999'daki Marmara depreminden bu yana Zeytinburnu'da yaşadığını belirterek devam ediyor: "Komşum Ispartalı, partimizin bulunduğu binanın görevlisi Türk bir kardeşim. Benim Türk'le ne sorunum olabilir ki? Olaylara çıkınca hemen parti binamızın bulunduğu yerin karşısına bir Türk bayrağı asıldı. Buna üzüldüm. Bize ne anlatmak istiyorlar ki? Ben bu bayrağa düşman olabilir miyim? O bayrakta benim babamın kanı var. Bayrak bu kadar basit birşey mi yani? Oraya senelerdir bayrak asmadılar. Şimdi oraya bayrak asarak bana ne demek istiyorlar? Bu çok ayıp. Bunu yapan bir Türk olabilir mi?"

'BİRLİKTE YAŞAMANIN KOŞULLARINI OLUŞTURMALIYIZ'

Söyleşimizin sonunda Erdemci'ye Zeytinburnu halkına çağrınız nedir diye soruyoruz. İşte BDP'li Erdemci'nin çağrısı: "İnsan gibi, birbirimize saygı duyarak birlikte yaşamaya mecburuz. Zeytinburnu'nda yaşayan tüm insanlara çağrım bu. Biraraya gelerek birlikte yaşamanın koşullarını oluşturmalıyız. Burada Arnavut'ta, Kürt'te oyuna gelmemeli. Bizlere karşı oynanan bu oyunu bertaraf etmemiz lazım. Benim İstanbul'dan başka gidecek bir yerim yok. Babam burada askerlik yapmış. Dedem Çanakkale'de öldü. Ben Siirtliyim, Siirt'in kurtuluş günü var mı? Ama İstanbul'un var. Bayrakta dedelerimizin kanı var. Bayrak kutsaldır. Kimse bayrağı kendi çıkarları doğrultusunda kullanmasın."

26 Temmuz 2011 - Aydınlık

Son Yazılar