TSK’nin Fişlediği Tarikatlar, ABD ve CIA’nın İstihbarat Yuvalarıdır!

TSK’YA KARŞI YENİ BİR CEPHE AÇILDI…

TSK’Yİ HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ İSLAM DİNİNE KARŞIYMIŞ GİBİ GÖSTERME FAALİYETLERİ SON GÜNLERDE HIZ KAZANDI !

NEYMİŞ EFENDİM?

TSK AŞAĞIDAKİ TARİKATLARI FİŞLEMİŞMİŞ?

PEKİ NEDEN FİŞLEMİŞ SORUSUNA GELİNCE, CEVAP VEREN YOK !

NECİP HABLEMİTOĞLU NEDEN ÖLDÜRÜLDÜ?

BU CEMAATLERİN ÖZELLİKLEDE GÜLEN CEMAATİNE KARŞI ÖNEMLİ BİR KİTAP HAZIRLARKEN..BU SAYILAN CEMAATLERİN HEPSİ (İÇİNE DİNİ DUYGULARI İSTİSMAR EDİLEN İNSANLARIMIZ HARİÇ) ABD’NİN VE CIA GİBİ ÖRGÜTLERİN İSTİHBARAT ODAKLARI HALİNE GELMİŞTİR VE BU YÜZDEN FİŞLENMİŞTİR!

TSK ÜLKE SAVUNMASI İÇİN YAPTIĞI BU FİŞLEMEDE İSE SONUNA KADAR HAKLIDIR!

TSK İÇİNDE ATATÜRKÇÜLÜĞÜ SADECE LAİKLİKTEN İBARET GÖREN ODAKLARIN OLDUĞU DOĞRUDUR !

FAKAT BU FİŞLEME OLAYINI DA GETİRİP BU ODAKLARA BAĞLAMAK DEZENFORMASYONUN ALASIDIR Kİ VATAN SAVUNMASININ VATİKAN VE MASONİK YAPILANMALARA KARŞI SEKTEYE UĞRATILMASI ANLAMINA GELİR!

**************************************

İŞTE FİŞLENEN CEMAATLER :


NURCULUK

Yeni Asya Grubu :
Manisa merkezinde “İlim ve Kültür Vakfı” ile “İlim ve Kültür Kitapevi” organizesiyle faaliyetlerini yürütmektedirler. Esnaf sanatkarlardan oluşan yaklaşık 1000- 1500 kişilik bir taraftarı bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin barındığı iki adet özel yurt bulunmaktadır. Özel Ege Kültür ve Eğt. Org. İnş. Turizm San. Ve Tic. A.Ş. 1999 tarihinde… Yeni Asya Grubu’nca kurulmuştur. Vakıf Başkanı Halil Köprücüoğlu, yardımcısı Ahmet Katsöz, üyeleri İhsan Sel, Rıza Akçalı, Ahmet Özkılıç’tır. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Mahmut Kaplan, Prof. Dr. Nadir Özkuyumcu, Doç. Dr. Adem Ceylan, Yrd. Doç. Dr. Kenan Erdoğan ve Yrd. Doç. Dr. Rıza Bağcı isimli öğretim görevlilerinin Nurcu / Yeni Asya Gurubu görüşünü benimsedikleri, Yeni Asya Grubu’na eleman kazandırmak amacıyla üniversite öğrencilerine propaganda ve baskı uyguladıkları tespit edilmiştir.

Kırkıncı Hoca Grubu : Manisa ve özellikle Akhisar ilçesi başta olmak üzere yaklaşık 500-750 civarında taraftarının olduğu bilinmektedir. Manisa ve Akhisar’da Hilaliye Vakfı’nın şubeleri bulunmaktadır.

Fethullah Hoca Grubu (Zamancılar) :
Özel Körfez Dersanesi, Özel Şehzade Mehmet Lisesi ve Özel Saadet Kız Lisesi adı altındaki eğitim ve öğretim faaliyetlerinin yanı sıra dershane, vakıf ve yurt alanında faaliyetlere de ağırlık verdikleri, Manisa’da Tempo FM adında mahalli bir radyolarının bulunduğu, yaklaşık 5000 civarında taraftarının olduğu tahmin edilmektedir. Körfez ve Şehzade Mehmet Lisesi, Bilen İşletmecilik Özel Eğt. İnş. ve Tic. Paz. A.Ş. tarafından kurulmuştur. Şirketin kurucuları Orhan Gençtürk, Halil Gülerman, Rüştü Başaran, Cemalettin Baştuğ, Nusret Muğla’dır. Özel Ufuk Lisesi (Haziran 2004’te kapatılmış olup yerine dershane açılacaktır)Melen Özel Eğt. San.Tic. Ltd. Şirketi tarafından kurulmuştur. Kurucuları Hasan Ortaç,Mustafa Baydar, Arif Bakkaloğlu, Mustafa Duru’dur. Feza Eğt. ve Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çanbel, Yardımcısı Mahmut Kılınç, üyeleri Yunus Yılmaz, Ersan Başaran,Mustafa Karakaşlar,Mustafa Yerkazanoğlu, Mehmet Pakdemirli’dir. Yayınları, Zaman Gazetesi, Manisa İl Temsilcisi Mustafa Topçuoğlu’dur.

SÜLEYMANCILIK

Manisa Ali Hancıoğlu Vakfı Başkanı Arif Çilpiloğlu, Yardımcısı Naim Erbaş, Üyeleri Turgut GÜRDEL, S.Oğuz Üstel Metin Çil’dir. Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’da da Kurs Okul Talebelerine Yardım Derneği (KOTYD) adı altında fakir öğrencileri okutmak ve Atatürk İnkılaplarını tamamıyla kaldırılmasını hedef alan çalışmalar yaptığı,Manisa ve ilçelerinde yaklaşık 5000-6000 civarında taraftarları olduğu tahmin edilmektedir.

NAKŞİBENDİLİK

İskenderpaşa Cemaati
: Manisa’daki faaliyetlerini “Sancak Çevre Ahlak ve Kültür Derneği” adı altında sürdürdüğü, ayrıca “Artı Dersanesi Ltd.Şti” ortaklarının belirtilen gruba mensup oldukları tespit edilmiştir.Manisa ilinde yaklaşık 1000 kişilik taraftarları olduğu değerlendirilmektedir.

İsmailağa Cemaati :
Manisa ilinde faaliyetlerini “Merkez Efendi Vakfı”adı altında sürdürdükleri, Manisa ilinde yaklaşık 400 kişilik bir taraftarının olduğu değerlendirilmektedir.Manisa Merkez Sakarya Mahallesi’nde bir binanın kiralandığı bu binada ilköğretim çağındaki öğrencilerin barındırıldığı, din eğitimi verildiği, sorumlusunun Fahrettin Celen isimli şahıs olduğu öğrenilmiştir.

Adıyaman Menzil Dergahı : Manisa’da özellikle doğu kökenli vatandaşlar arasında yaygın olan tarikatın yaklaşık 3000 civarında mensubunun bulunduğu, aylık olarak yayımlanmakta olan Semerkand dergisinin dergâh mensuplarınca okunduğu, grup mensuplarınca zaman zaman Adıyaman Menzil’e gezilerin düzenlendiği tespit edilmiştir.

KADİRİLİK

Haydar Baş Grubu : Yayın organlarından Yeni Mesaj gazetesine abone kazandırmak ve ulusal yayın yapan Meltem televizyonunun izleyici kitlesini artırmak için çaba sarf ettikleri, tarikatın Manisa’da tahmini olarak 1000 civarında taraftarının bulunduğu 2001 yılı içinde Bağımsız Türkiye Partisi’ni kurup, taban oluşturma faaliyetlerine devam ettiği, bahse konu partinin Manisa Merkez, Akhisar, Ahmetli, Gölmarmara, Kula, Salihli, Saruhanlı ve Turgutlu ilçelerinde teşkilatı vardır.

IŞIKÇILIK


Stratejik Eylem Anlayışı : Teokratik esaslara dayalı şer’i düzeni getirmek için iktidara gelme şansı en yüksek olan sağ partiyi desteklemektedir. Manisa ilçelerinde 1500-2000 kişi civarında mensubunun olduğu tahmin edilmektedir.

İlk Kurşun - 05 Temmuz 2011

Son Yazılar