Zır Cahil Türk Medyası !..

Bilgi, birikim ve tecrübeden yoksun, her ipini kopartanın haberci olduğu Türkiye'de bir rezil haber daha!..

Bugün gazete ve internet sitelerinde şöyle bir haber var:


"DÜNYANIN EN SEKSİ KULÜP BAŞKANI!

Obilic futbol kulübünün başkanı Svetlana Raznatovic, güzelliğiyle nefes kesiyor.

Sırp ordusunun öldürülen eski liderlerinden Zeljko Raznotovic'in eşi olan Svetlana Raznatovic, futbol fanatikliğiyle de tanınıyor. Aynı zamanda ses sanatçısı kimliğiyle de bilinen Raznotovic, Obilic futbol kulübünün başkanlığını da yapıyor.

37 yaşındaki seksi başkan bu özelliklerinin yanısıra, bir çok davayla da uğraşmak zorunda; çünkü öldüren cazibeye sahip başkan hakkında oyuncu transferlerinden zimmetine para geçirmesi nedeniyle davalar açıldı."

Peki gerçekte bu kadın kim? Obilic Futbol takımı neyin simgesi?

Değerli okurlar, Seksi patroniçe olarak belirtilen Svetlana Raznatoviç, Bosna savaşında onbinlerce müslümanın vahşice katledilmesinde baş sorumlular arasında yer alan, ARKAN kod adlı gelmiş geçmiş en azılı Türk düşmanı ve psikomanyak Zeljko Raznatoviç'in eşidir.

Kasap ARKAN sırp ordusunda lider değildi. Paramiliter ırkçı Sırpların oluşturduğu kanlı mafyanın lideriydi. Belgrad'ın en azılı mafya lideri konumuna yükselen Arkan, savaş sonrasında bilinmeyen kişilerce düzenlenen bir suikastle öldürüldü. Dünyadan da bir geni bozuk pislik temizlenmiş oldu.

Söz konusu Obilic adlı takıma gelince...

Obilic, Kosova ve Balkanları ele geçiren Sultan 2. Murat'ın ( Hüdavendigar) çadırına savaş sonrasında merhamet dilenmek için gelen ve sinsice çıkardığı bıçağı ile Sultan Murat'ı sırtından bıçaklayarak şehit eden Sırptır.

Balkanlarda Türklüğün kabesi olarak görülen Priştine yakınlarındaki Sultan Murat türbesinin 100 metre karşısında onun adına meydan okurcasında çok büyük bir anıt mezar yapılmıştır.

1999'da Kosova da yaşanan iç savaş ve NATO işgali sonrasında Sultan Murat Türbesi terk edilmiş, bekçilik yapan türbedar ailesi can güvenliği olmadığı için kaçmış, türbe de yağmalanmıştı. Türkiye'de yıllarca arazi tapusu bizde olan bu türbeye sahip çıkmamış, pislik içinde ve yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştı.

Ancak, kalleş Obilic'in anıt mezarı savaş sırasında bile NATO askerleri tarafından da başında nöbet tutularak korunmuştur.Hiç kimse anıtmezara yaklaştırılmamıştır. Buna savaş sırasında bizzat göz tanığı olan gazeteciyim.

Sırbistan'daki Obilic adlı takım, adını Hüdavendigar'ı sırtından bıçaklayan alçaktan almaktadır. Bu takım Türk düşmanlığının simgesidir. Arkan'ın eşi olan Svetlana adlı ne üdüğü belirsiz kadının bu takımın patroniçesi olması da çok ama çok manidardır. Bu geleneği ve kocasının mirasını devam ettirmektedir. Bu durumu, Balkanlar ve Ortadoğu'da yaşayan herkes bilir. Kendisine gazeteci diyen ünlü Türk düşünürleri hariç...

Şimdi bizim zır cahil mi desem, Türk düşmanı mı desem bihabercilerin verdiği haberi bir kez daha okuyun. Okuyun ki Türk milletinin nasıl uyutulduğunu, köşeleri ele geçirmiş bir avuç zibidi tarafından hallaç pamuğu gibi nasıl savrulduğunu görün...

Bin atlıyla o gün dev gibi bir orduyu yenen, Avusturya kapılarına dayanan atam, cesur yürek Sultan Murat ve silah arkadaşlarının ve Balkan şehitlerimizin kemiklerinin sızladığını hissediyorum...

NOT: Değerli okurlar son bir hatırlatma... Balkanlarda Türklüğün kabesi olarak bilinen Sultan Murat türbesinin tepesinde bulunan Hilal'i PUT'a çevirip başında bulunduğu derneğe logo yapan, bunu ortaya çıkarttığımda da  "piksel hatası olmuş, hilal haç şeklinde gözüküyormuş, hemen değiştirdik.." şeklinde çok inandırıcı  açıklama yapıp beni yalancılıkla suçlayan tip, bugün AKP sıralarından milletvekikli oldu...

Vedat YENERER - 29 Haziran 2011 - İnternetajans

Son Yazılar