Başbakan Erdoğan neden hoşnutsuzdu

30 AĞUSTOS Zafer Bayramı törenleri tüm yurtta coşkuyla kutlandı. Bölünme endişeleri arasında geçmişe nazaran daha güçlü ve tok bir sesle kutlanan büyük bayramımızın en önemli durağı olan Ankara AKM’deki törenlerde ise çok ilginç bir görüntü gözüme takıldı. Devlet erkânı tam takım halinde törenleri büyük bir heyecanla takip ederken Türk yıldızlarının şovları herkesi büyüledi. Bir kişiyi hariç, Başbakan Erdoğan’ı...

Org. Başbuğ şovları büyük bir heyecanla takip ederken Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ise diliyle yaptığı mimiklerle şovlardan etkilendiğini belli etti. AKP’li bakanlar da uçak ve helikopterlerin şovlarını çevreleriyle konuşarak ilgiyle takip ettiler. Deniz Baykal ise şovları pürdikkat ve heyecanı gözlerinden okunur bir şekilde eşi ile izledi. Fakat Başbakan Erdoğan’ın şovlardaki tepkisizliği ilginçti. Hiçbir mimik hareketi göstermeden ve asık suratla Türk yıldızlarını izlemesine hayret ettim. Sanki geçit töreninde şov yapan askerler bizim askerlerimiz değil de düşman askeri ya da işgal kuvvetleriydi!

Bir Türk vatandaşı olarak Başbakan’ın bu törenleri şevkle ve gururla izlediğini yüzünden ve mimiklerinden anlamak, görmek isterdim. Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve muhalefet partileri liderlerinin yüzlerindeki mutluluğu ve heyecanı Tayyip Erdoğan’ın yüzünde görememek ve hatta hoşnutsuzmuş izlenimi edinmem Zafer Bayramı’nda görmekten mutsuz olduğum tek kareydi.
Ozan AYHAN (yalcin BAYER)

Son Yazılar