cgb1

Cumhuriyet Güçbirliği, İzmir'de 10 Bin Yurtsever İle Ayağa Kalktı : “Ya İstiklal, Ya Ölüm”

İzmir Kararını Verdi : “Ya İstiklal, Ya Ölüm”


Cumhuriyet Güçbirliği, 10 bin kişinin ellerinde Türk bayrakları, Doğu Perinçek, Yaşar Müjdeci, Çetin Doğan ve diğer adayların posterlerinin olduğu İzmir Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda görkemli bir şölene imza attı. Her yaştan yurttaşın katıldığı Güçbirliği Şöleni İstiklal Marşı ile başladı.İstiklal Marşı’nın ardından sahne Refik Saydam yönetimindeki TGB korosuna bırakıldı.

Üzerlerinde Doğu Perinçek resmi olan gömleklerle sahneye çıkan gençler Vatan Marşı, İzmir Marşı, Harbiye Marşı ile salonu coşturdu. 31 İlden Cumhuriyet Güçbirliği Bağımsız Milletvekili Adaylarının tanıtıldığı gecede, Yaşar Müjdeci yaptığı konuşmada” Tek ihtiyacımız Cumhuriyet için çalışmaktır” dedi.

CHP Eski İzmir İl Başkanı Memiş Yıldırımcan yaptığı konuşmada Cumhuriyet Güçbirliği’nin Atatürk’ün AKP tarafından yıkılan kalelerini tekrar dikeceğini belirtti.

CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman gönderdiği mesajda, tam bağımsız Türkiye için Cumhuriyet Güçbirliği’ne başarılar diledi. Adayların tanıtımının ardından Silivri Cezaevinde bulunan Doğu Perinçek’in, Çetin Doğan’ın, Hasan Atilla Uğur’un ve Deniz Yıldırım’ın mesajları okundu. Halkın yoğun alkışları ile kesilen mesajların okunması esnasında “ İzmir’e Perinçek Yakışır”, “ Milli Meclis, Milli Hükümet”, “ Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atıldı.

Kürsüde ise Silivri’de vatani görevlerini yaptıkları vurgulanan Perinçek ve diğer Silivri’de yatan Türk subaylarının isimleri okundukça, tüm salon Türk bayrakları ile ayağa kalkarak” Karar senin Türkiye; ya esaret ya Cumhuriyet” sloganını haykırdı

CUMHURİYET GÜÇBİRLİĞİ CHP’NİN KAPISINDAN SOKMADIĞI TAŞERON İŞÇİLERİ BAŞ TACI YAPTI

Salonda Zonguldak Türkiye Taş Kömürü İşçileri ile CHP’ye bağlı belediyelerden atılan ve sendikal mücadelelerini veren, açlık grevindeki Taşeron işçileri ile TGB birlikte salonda yan yana şölene renk kattılar.

Şölene katılanlar arasında Uzundere Hacı Bektaşi Veli Derneği üyeleri, Tire’den gelen dağ köylüleri, Bornova Naldöken halkı, Şirinyer ve Buca halk ve esnafı, Menemen, Urla, Kiraz, Bergama , Yamanlar, Karşıyaka halkı da vardı. Ayrıca İzmir dışından da Antalya, İsatnbul, Ankara, Aydın, Diyarbakır, Manisa, Isparta, Antep, Kırklareli, Gümüşhane, Edirne, Denizli, Bursa, Eskişehir, Hatay,Muğla, Kayseri’den adaylarını desteklemek için otobüslerle yurttaşlar akın akın İzmir’e geldi.

Şölen’in soluna doğru İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, alkışlar arasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:” Anadolu’da kötü insanlar için yetim hakkı yemek, tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz dikmek şeklinde deyimler vardır. AKP, işte tam da bu deyimlere yakışır davranıyor; AKP köylüyü tarlasından kovuyor, vatanı satıyor. Bu hırsızlara en iyi cevabı Cumhuriyet Güçbirliği verecektir. İzmir’in başı dik, eğilmemiş insanı, kendisi gibi onurlu Perinçek’i ve Güçbirliği’ni Ankara’ya taşıyacaktır.”

Konuşmaların ardından Moğollar grubunun sahne alması ile şölen sona erdi.

İlk Kurşun - 18 Nisan 2011

http://www.ilk-kursun.com/

Aşağıdaki fotoğraflar Millici-Ciddiadamlar sitesinden alınmıştır.
http://www.millici-ciddiadamlar.blogspot.com/

cgb1

cgb2

cgb3

cgb4

cgb5

cgb6

cgb7

cgb8

cgb9

Son Yazılar