bagimsiz_adaylarla_meclise

Hesap Soracağız

Virane bir ülke yarattınız yemyeşil bir vatandan. Taş üstünde taş, omuz üstünde baş bırakmadınız. İnsanların umutlarını, geleceklerini yağmaladınız. Hesap vereceksiniz.


Hazreti Muhammed’in mirası bir testi, bir kilim ve bir hırka idi. Müslümanız, dediniz, parmaklarınızda 60 bin liralık yüzükler yüzünden boş yer kalmadı. Yedi yıldızlı otellerde tatillere gittiniz. Yedi katlı özel yatlarla dolaştınız. Kırmızı tabanlı ayakkabılarınızla gezdiniz dünyanın her yerini. Takım elbiselerinize bile 40 bin dolar verdiniz. Saltanata sarıldınız, gösterişe düştünüz, lükse taptınız. Bu küstah kibir yiyecek sizi. Bir zamanlar aynı camide secdeye vardığınız arkadaşlarınız yine aynı secdeye baş koyarken, siz haçlı ordularıyla beraber Müslümanlara saldırdınız.

Emperyalistlerin eş başkanı oldunuz. Kendinize bağlı radyolar, televizyonlar, gazeteler kurdunuz. Bas bas bağırarak yalanlara sarıldınız. Uyduruk tertiplerle insanlara zulüm ettiniz. Kanun diye kanunları tepelediniz. İlhan Selçuk’ların, Kuddusi Okkır’ların, Uçkun Geray’ların canlarına mal oldu yasa tanımazlığınız.

Bir seçimde beş milyon fazla, bir seçimde dört milyondan az çıktı seçmen sayısı. Tam oylar sayılırken elektrikler kesildi her nedense. Çöplüklerden çıktı oylar. Seçimlere güven bırakmadınız.

Derken…

Gencecik çocukların hayaline, umutlarına, geleceklerine saldırdınız. Cemaatlerle bir olup sınavlarda emek çaldınız.

Şimdi: Hesap vereceksiniz. Türkiye’nin gençlerine hesap vereceksiniz. Tek tek hesap soracak o çocuklar sizden. Emeğinden çalınan işçiler hesap soracak. Köylüler hesap soracak. Geleceğini emperyalistlere bağladığınız Türk milleti hesap soracak sizden.

Kırklar sofrasında kırk kişi idik. Cumhuriyetçiler, kırk merkezde kırk bağımsız adayla seçime girilecek denildi. Kalktık. Kırk yere dağıldık. Ben kırkıncı idim. Kırklareli çıktı bana.

Şimdi Türkiye’nin her yerindeyiz. “Cumhuriyet için Güçbirliği yaptık, çıktık ortaya. Bize hesap vereceksiniz.

Hesap soracağız.

Halil NEBİLER - 12 Nisan 2011 - Aydınlık

Son Yazılar