sezgin_tanrikulu_dengir

Bu Tanrıkulu CHP'yi Daha Çok Zor Durumda Bırakır

AKP'nin politikaları neticesinde şımarıklıkta zirve yapan ve mazlumluktan zalimliğe hızla yolalan terör destekli siyasetçi tayfasının son günlerde bir çok küstahlığına şahit oluyoruz.

Son olarak BDP'li Sabahat Tuncel'in bir komiseri tokatladığını gördük. Kendisine yumurta atan gençlere tekme tokat girişen polisin, kendisine tekme tokat girişenlere karşı yumurta kadar hareketsiz kalması gözlerden kaçmıyor.


Her konuda esip gürleyen Tayyip Erdoğan'ın;  kendisine ve partisine açıkca küfreden ve meydan okuyan Osman Baydemir gibi isimler karşısındaki suskunluğundan cesaret alanlar gemi iyice azıya almış durumda.

Bunun son örneği canlı yayında Beyaz TV'de Rasim Ozan Kütahyalı ve Mehmet Faraç'ın Özge Özsağman'ın moderatörlüğünde katıldıkları Basın Kulisi programında yaşandı.

CHP içindeki dengelerin ve son OdaTV bağlantılı olaylar üzerine gündemin değerlendirildiği programda, eski Cumhuriyet gazetesi yazarı Mehmet Faraç, CHP Genel Başkan Yardımcılarından Sezgin Tanrıkulu'nun PKK'nın avukatlığını yapması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bu sözler üzerine, programa bağlanan Sezgi Tanrıkulu , Mehmet Faraç'ı canlı yayında açıkca tehdit etti.

Tanrıkulu'nun  ;

"Benim bulunmadığım ortamlarda benim hakkımda konuşamazsın.Benim bulunduğum ortamda konuşamazsın.Konuşursan konuşamazsın"


şeklindeki sözleri stüdyodaki katılımcılarda şaşkınlık yaratırken, Sezgin Tanrıkulu, hiç kimsenin kendisinin olmadığı ortamlarda kendisi ile ilgili konuşamayacağı gibi garip ve demokratik kişiliğini ortaya koyan tezi tekrarlayıp durdu.

Faraç'ın "siz beni tehdit mi ediyorsunuz?" sorusunu geçiştiren Tanrıkulu, programı izlemediğini arkadaşlarının uyarısı üzerine bağlandığını ve kendisinin bir avukat olarak savunduğu insanlar üzerinden imalar yapılamayacağını söyledi.

Tanrıkulu'nun bu sözleri üzerine Mehmet Faraç; Tanrıkulu'nun kendisini tehdit ettiğini ve bunun  CHP Genel Başkan Yardımcısı koltuğunda oturan birisine yakışmadığını belirtti.

Rasim Ozan Kütahyalı ise Sezgin Tanrıkulu'nun tavrına şaşırdığını fakat Tanrıkulu'nun kendisi hakkında kendisinin bulunduğu ortamlarda konuşulması yolundaki isteğini haklı bulduğunu belirtti.

Kendilerini "demokrasi" şampiyonu ilan eden bu zihniyetlerin bu tezi geçerli olduğu takdirde , her tartışma programında konuşulacak kişilerin önceden listesinin verilerek, onların da programa davet edilmesi ve gelmedikleri takdirde haklarında konuşulmaması gerekiyor.

Tanrıkulu gibiler yeni kavram travestileri ve tehdit ile bu ülkede dokunulmazlıklarını küstahça arttırmaya devam ediyor.

CHP'yi zor durumda bırakacak demeçlerin seçim yaklaştıkça artacağını ve CHP'ye bu konuda en büyük darbeyi Tanrıkulu'nun vuracağı konusunda daha önce uyarmıştık . (Bkz : CHP'ye Son Demeç Darbesini Tanrıkulu Vuracak)

CHP'nin bu açık tehdit ve küstahlık karşısında nasıl bir tavır alacağı merak konusu.

Açık İstihbarat - 22 Mart 2011

http://www.acikistihbarat.com/

Son Yazılar