cia-logo140 Bin Yabancı Öğretmen (Ajan) Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki yıldan itibaren yılda 10 bin olmak üzere 4 yılda 40 bin yabancı öğretmen istihdam etmeyi planlıyor.

“Her çocuk en az bir yabancı dil konuşacak” sloganından hareketle yabancı öğretmenler, “İngilizce dil dersi” için istihdam edilecek.


Bakan Nimet Çubukçu ve ekibinin Fatih Projesi kapsamında bir süredir yürüttüğü çalışma, bakanlığın ilgili birimleriyle ele alınıyor.

Yoğun İngilizce eğitimi veren özel okullardaki benzer modellerden yola çıkılarak, devlet okullarında ana sınıfından itibaren 4 yıl boyunca İngilizce eğitimi amaçlayan projede çocuklar, anadil öğrenir gibi eğitilecekler. Proje, 8 yıllık kesintisiz eğitim boyunca sürecek. Öğretmenlerin öncelikle hangi ülkelerden tercih edileceği de ele alındı. Öğretmenler Avustralya, Kanada, ABD ve İngiltere gibi ülkelerden getirtilecek.

Yabancı öğretmenler, daha çok İngilizce konuşma derslerinde istihdam edilecek.

Bu kişiler, ilk etapta Türk öğretmenlerle birlikte derse girecek.

Bu proje yabancı dilde eğitim veren 2 bin Türk öğretmeninin yurtdışında sertifikasyon eğitiminden geçirilmesini de amaçlıyor.

Kaynak: Hurriyet
Güncel Meydan - 20 Mart 2011

http://www.guncelmeydan.com/

*************************************
y o r u m l a r

*baragakal

Proje, isminden ve biçiminden anlaşıldığı üzere Fetullah patentli.
Kışlalarda, Mustafa Kemal'in Nutku'nun sansürlenmiş olması bu işler için milattır.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti yenilince, kurumları düşünce, ya da birileri tarafından böyle anlaşılınca, fiili işgalin de başlıyor olması normal.
Yukardaki haber bunun ilanı.

*DeHLiZ1984

Amaç belli, İngilizce Öğretmeni adı altında ülkemize yine ajanlar topluluğunu sokmak. Gençlere Amerikan hayranlığını iyice empoze etmek, özenti kendi milli değerlerini bilmeyen, 18 Mart'ın ne anlama geldiğini idrak edemeyen bilinçsiz gençlerin olmasını sağlamak.

Hepimize geçmiş olsun!

Son Yazılar