Cennet Hayaliniz Cehennemde Son Bulabilir

Birlikte uzun yıllar dost yaşamış bir adam ve bir köpek varmış Bir gün adam ölüverince, mezarı başında bekleyen köpeği şöyle düşünmüş:

Yıllardır birlikteydik, dosttuk şimdi o öldü ben de onun yanında olmalıyım. Köpek kendini yemeden içmeden keserek mezarın başında ölümü beklemiş ve ölmüş.


Diğer dünyaya vardığında adam büyük bir sevinç ve sevgiyle karşılamış. Gözyaşları içinde sarılmışlar birbirlerine.

Adam köpeğe; "Madem ki beni ölümde bile yalnız bırakmadın o halde yolumuza yine birlikte devam edelim".

Birlikte yola koyulmuşlar. Bir zaman sonra büyük bir kapı çıkmış karşılarına, kapının üzerinde 'Cennet' yazıyormuş bir de bekleyen bir teşrifatçı.

Adam teşrifatçıya yanaşmış ve "Demek ki burası cennet, peki ben girebilir miyim cennete?" Teşrifatçı listeye bakmış "Evet siz girmeyi hakediyorsunuz geçin".

Adam köpeğiyle tam kapıdan içeri girecekken teşrifatçı "Hooop! Dur bakalım köpeği içeri sokamazsın" demiş.

Adam "İyi ama o benim dünyadaki en iyi dostumdu hiç ayrılmadık ki birbirimizden" deyince, teşrifatçı, "Cennete köpek sokmuyoruz, ya kendin girersin, ya da köpeğini de alır gidersin".

Adam da cennet bile olsa ben dostumu terketmem" diyerek ayrılmış cennetin kapısından.

Köpekle adam bir süre daha yürümüşler. Karşılarına ilkindekine benzer yeni bir kapı çıkmış, onun da kapısında cennet yazıyormuş ve orda da bir teşrifatçı varmış.

Adam o teşrifatçıya da aynı soruyu sormuş "Demek ki cennet denilen yer burası peki ben içeri girebilir miyim?". Teşrifatçı listeye bakıp "Evet hak etmişsiniz siz cenneti buyrun geçin".

Ama bu kez adam temkinli sormuş; "İyi ama ya köpeğim , o benim dostum o da gelebilir mi cennete benle birlikte?" Teşrifatçı "Tabi ki girebilir o sizin dostunuz onu burada yalnız bırakmak olur mu".

Adam şaşırmış ve yeniden sormuş. "Daha önce de buraya benzer bir kapı çıktı karşımıza, burası cennetse orası neresiydi?"

Teşrifatçı "Orası cehennemdi" diye yanıt verince adam şaşkınlıkla yeniden sorar "Peki neden oranın kapısında cennet yazıyor niye böyle bir şey yapılmış?"

Teşrifatçı herşeyi açıklar "Ancak böyle yaptığımızda dostunu satan ve cehennemi hakeden şerefsizler kimlermiş onu öğreniyoruz!"

*********
Şimdi siz, siyaset ya da iş dünyası veya medya herneyseniz...

Neredeyseniz kaç kişiyseniz....

Siz şerefsizler...

Vatanını, ulusunu, inançlarını, tarihini, ruhlarını, mesleklerini... kendilerine vaadedilmiş 'sahte cennet' için satan şerefsizler!

Hayalini kurduğunuz o cennetin nasıl bir cehennem olduğunu öykü tamamlandığında göreceksiniz.

Odatv yorumcusu - (ANA-Doluyum) - 06 Mart 2011

Son Yazılar