yalcin_kucuk_kalemler_kiliclar

YARKADAŞ’tan Yalçın KÜÇÜK ve Ulusal Kanal’a Ağır Saldırı: Alçakların grubu: ‘12 Hazirancılar’

GÜRSEL TEKİN’İN SÖZCÜSÜ VE AVUKATI GİBİ YAZAN GERÇEK GÜNDEM SİTESİ SAHİBİ YARKADAŞ’TAN YCHP’Yİ ELEŞTİREN YALÇIN KÜÇÜK VE ULUSAL KANAL’A AĞIR SÖZLER….

NOT: BU HABER ÜZERİNE BARIŞ YARKADAŞ, YALÇIN KÜÇÜK VE ULUSAL KANAL’I KASTETMEDİM DİYE AÇIKLASIN YAYINLAYACAĞIZ..AMA BİZİM ÇIKARDIĞIMIZ ANLAM BU YÖNDE..

ÇÜNKÜ TÜRKİYE’DE KAÇ TANE ULUSALCI KANAL VAR VE YCHP’Yİ GÜRSEL TEKİN’İ AÇIK AÇIK ELEŞTİREN KAÇ PROGRAM VAR, KİM İÇERİ ALINDI VE SALINDI AKLIMIZA YALÇIN KÜÇÜK GELDİ…

İlk Kurşun - 10 Şubat 2011

http://www.ilk-kursun.com/


*******************************************************************************************
Bugün aslında Çağdaş Araştırmalar Merkezi’nin elime yeni geçen kamuoyu yoklamasını sizinle paylaşacaktım. Ancak; ne yazık ki; CHP’yi dışarıdan “dizayn” etmeye çalışan marjinal güçlerin tetiklediği malum tartışma buna engel oldu. Benim “12 Hazirancılar” adını verdiğim bu grup değişik bileşenlerden oluşuyor. “12 Hazirancılar” önümüzdeki aylarda yapılacak olan genel seçimde CHP’nin kesinlikle başarısız olacağını düşünüyor. Hazırlıklar da buna göre yapılıyor. CHP’yi ‘’dizayn’’ etme hayali gören bu kişiler, Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğine son vermek ve CHP’yi “sözde” ulusalcı bir çizgiye çekmek istiyor. CHP sanki gayri milli güçlerce yönetiliyormuş havası yayan bu kişiler, etkilerini artırabilmek için, ana muhalefet partisi içindeki bazı kişilere de ‘’çengel’’ atıyor. “Lider olacak adamsın, hakkın yeniyor vesselam” tadındaki konuşmalarla, Kılıçdaroğlu’na yönelik tezgah kuruluyor.

“12 Haziran’’da yapılacak seçimlerde CHP’nin başarısız olmasını isteyen ve bunun için çaba gösteren güçler, “lider değişimi”nin ancak ve ancak bir yenilgiyle birlikte gerçekleşebileceğini düşünüyor. Kılıçdaroğlu’na yönelik tepki örgütlemeye çalışan bu güçler, kendilerine kılıf olarak da “ulusalcılık”ı buluyor. Böylece, CHP tabanında yüzde 5’lere ulaşan ve kendisini ulusalcı olarak tarif eden kesimlerin duygularına sesleniliyor.

Oysa asıl dert, CHP’yi yeniden ele geçirip önce genel seçim, ardından ise yerel seçimlerde, belediye başkan adaylıklarını pazarlayabilmek… Bu grubun bir diğer kanadı ise; CHP’yi tamamen “marjinal” bir noktaya çekmeye çalışıyor. CHP’yi sadece ve sadece “Ergenekon Davası’nın Avukatı” yapmaya çalışan bu gruba, AKP medyası ise tam destek veriyor.

12 Hazirancılar, son ataklarını CHP’nin İzmir, Ankara ve İstanbul İl Yönetim Kurulu atamaları öncesi gerçekleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in atamalardaki etkisini kırabilmek için Yargıtay’daki dosyası gündeme getirildi. AKP’nin yandaş medyası, 12 Hazirancılar’dan aldıkları aslı – astarı olmayan bilgilerle Tekin’i hedefe oturttu. Tekin’in atamalardaki etkisi engellenebilmiş olsaydı, planın ikinci aşamasına geçilecekti. Plana göre, Kılıçdaroğlu, Tekin’i etkisizleştirecek, böylece “sağ kolu” koparılacak ve “ilk kelle” alınmış olacaktı. Ardından sıra, Hurşit Güneş, Sena Kaleli, İzzet Çetin, Sezgin Tanrıkulu, Süheyl Batum, Umut Oran ve diğer isimlere gelecekti… Olmadı, Kılıçdaroğlu AKP medyası ile nasyonal sosyalist partilerin TV kanallarındaki işbirliğine prim vermedi. Gürsel Tekin’e dört bir cepheden saldıran nasyonal sosyalistler ile AKP medyasının oyununu bozdu.

12 Hazirancılar oyun planlarının tutması için, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı bile çirkince kullanmaya çalıştı. Baykal’ın “montaj” dediği kaseti varmış gibi göstermeye çalışan bu zavallılar, yine AKP medyası aracılığıyla, CHP içinde ‘’kuşku’’ yaratmaya çalıştı. Olmayan kasedin CHP’liler tarafından çekildiği yalanı, AKP medyasına servis edildi. Alçaklığın, utanmazlığın, namussuzluğun sınır tanımadığı yalanın kimler tarafından AKP medyasına servis edildiği, CHP Genel Merkezi’nce tek tek tespit edildi.

(SİZCE YARKADAŞ BURDA HANGİ PARTİYİ KAST EDİYOR?)

Bir milletvekilliği koltuğu uğruna tüm değerlerini pazarlayanların ve unutulması gereken bir travmayı hatırlatmakta sakınca görmeyenlerin şantaj kokan planları Kılıçdaroğlu liderliğindeki ekip tarafından boşa çıkarıldı.

Ancak ne yazık ki; ‘’oyun planı’’ henüz bitmiş değil. 12 Hazirancılar, milletvekilliği listesine girebilmek ve CHP’yi marjinal bir noktaya çekebilmek için ellerindeki tüm araçları kullanıyor. Ve kullanacaklar da… Bu grup, Ankara’daki bir avukatlık bürosunu “merkez üs” olarak kullanıyor. Ulusalcılara ve AKP medyasına servis edilecek “haberler” daha önce PM’de görev almış bir isim tarafından servis ediliyor. Akşam saatlerinde TV’lerini açanlar, sözde ulusalcı kanallar ile AKP medyasındaki gazetecilerin sürekli olarak Kemal Kılıçdaroğlu ile Gürsel Tekin’i hedef alan konuşmalarını izliyor. (KALEMLER VE KILIÇLAR’I MI KASTEDİYOR YARKADAŞ)

Ne ilginç değil mi?

AKP medyası da sözde ulusalcılar da bir Kılıçdaroğlu’na bir Tekin’e yükleniyor. Hem de aynı sözler ve aynı iddialarla…Kılıçdaroğlu’na “ABD’nin adamı” denilirken, Tekin için “Fethullahçı” yakıştırması yapılıyor…

Bu yayınlarda, tek bir somut bilgi yok…

Tek bir kanıt yok…

Tek bir belge yok…

Ama alçaklık var, namussuzluk var, kahpelik var…

Söylediğini kanıtlayamayan ve kirli güçlerin maşası olan bu isimler, sözde hukuk bürolarında kurdukları tezgahlarla, AKP için ter döküyor… CHP’nin en üst düzey yöneticileri hakkında yalanlar uyduran bu kişiler, toplumda güvensizlik yaratarak AKP’nin yeniden iktidar olması için dua ediyor.

(YALÇIN KÜÇÜK Mİ KASTEDİLİYOR?)Bunların bazılarının ‘’ulusalcı’’ olarak görevlendirildiği ve neden serbest bırakıldıkları her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Belli ki; AKP’nin kazanabilmesi için, önce üstlerine bir maske giydirilmeleri gerekiyordu. O maske giydirildi, toplum inandırıldı… Şimdi ise görevlerini yerine getiriyorlar…

Her gece başka bir yalanı devreye sokarak, Fethullah Gülen’e hizmet ediyor, CHP’nin zayıflaması için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bu alçaklar, bu namussuzlar, bu kahpeler, söylediklerinin tek bir tanesini bile belgeleyemezken, CHP’yi ”gayri milli” güçlere hizmet ediyor gibi gösteriyor.

Eğer öyleyse, CHP “gayri milli”ler tarafından yönetiliyorsa ne istiyorsunuz CHP’den hala? Neden ısrarla “gayri milli” dediğiniz kişilerle aynı çatı altında olmak için olmadık yalanlar söylüyor, kendinizi rezil ediyorsunuz… İnsanda biraz tutarlılık olur değil mi?

Yöneticiler için hem Fethullahçı – Kürtçü – Alevi – ABD’nin adamı, diyeceksin, hem de onların vereceği icazetle partiye – meclise girmeye çalışacaksın!

Bu mu sizin ulusalcılığınız?

Sizin ‘’ulusal değerleriniz” demek ki bir koltuk karşılığında değişime uğrayabilecek denli zayıf…

Sizden ulusalcı değil, olsa olsa “sahtekar” olur…

Geçelim bunları…

Alçaklara, kahpelere, yalancılara, AKP ile gizli işbirliği yapanlara daha fazla vakit ayırarak bu sayfaları kirletmeyelim…

Yazıyı bitirirken, CHP yöneticilerini de uyarmadan geçmeyelim:

12 Hazirancıların temel hedefi, CHP yönetimi içinde ‘’zayıf unsur’’ olarak gördükleri bazı kişileri etki altına alarak, “Genel başkan olacak adamsın” oyununu devreye sokmak… “Parti nasıl olsa seçimde başarısız olacak” sözüyle CHP yöneticilerini etkilemeye çalışan bu kişiler, Kılıçdaroğlu’nu zayıflatmak için sözde “lider adayları” yaratıyor. Kafalarındaki gerçek isimler ise bambaşka… Bu yüzden, CHP MYK’sı, 12 Hazirancıların bu çirkin planlarını hem deşifre etmek ve hem de sabotaj girişimlerini bertaraf etmek zorunda.

Çünkü; bu grubun bileşenlerinin hiçbir ahlaki değeri yok… Her türlü namussuzluğu yapabilecek denli, gözleri dönmüş durumdalar…

Haa, bu arada, unutmadan; 12 Hazirancıların hevesleri kursağında kalacak…

Çünkü; tüm dualarına ve girişimlerine rağmen, AKP tek başına iktidar olamayacak…

Bunu da bir sonraki yazıda konuşalım…

*** *** *** ***

NOT: Süheyl Batum’un sözlerine katılmıyorum. “Darbe çığırtkanlığı yapmadığı”nı da biliyorum. Batum’un 301. maddeden yargılanması durumunda, tüm mahkemelerine gideceğimi ve kendisini yalnız bırakmayacağımı buradan ilan ediyorum. TSK’nın CHP’ye yönelik açıklamasını sevinçle karşılayan AKP medyasını ise kınıyorum.

Son Yazılar