CHP'ye Son Demeç Darbesini Tanrıkulu Vuracak

Seçimlere bir kaç ay kala CHP'deki dağınıklık görüntüsü evlere şenlik. "Her tarladan bir ot" prensibi ile oluşturulan vitrini Kemal Kılıçdaroğlu'nun kontrol etmekte hayli zorlandığı ve hatta kontrol edemediği gözleniyor.

Bu dağınıklık tablosu da tabi gündem mühendisliği konusunda yabancı danışmanları sayesinde iyice pişmiş olan AKP'nin ekmeğine yağ sürüyor.


Son olarak Süheyl Batum'un sözleri , CHP'nin uyumsuzluğunu bir kez daha ayyuka çıkardı.

Genelkurmay'ı yaklaşık 8 senelik bir gecikmeyle yeni idrak ettiği anlaşılan Süheyl Batum çok büyük bir tespit yaparcasına o sözleri sarfedince bu ülkede orduyu savunmak ta Bülent Arınç ve Mümtazer Türköne gibilerine kaldı.

"Bu paşalarla iyi ki savaşa girmemişiz" diyen Bülent Arınç...

"Bu orduyu lağvedelim" diyen Mümtazer Türköne...

Kıyamet alameti olarak mı algılarsınız yoksa Genelkurmay'ın AKP'nin dümenine oturtulduğu Yeni Osmanlı projesinde artık hizaya geldiği olarak mı bilemeyiz.

Ama başına çuval geçirilirken susan, her türlü hakareti yerken susan bir yapının Batum'un sözleri karşısında "kükremesine de" ancak tek bir şey denebilir...


"Hadi oradan....siyasetin ta göbeğinde yeralıp, siyaset yapmayı yüzünüze gözünüze bulaştırırken  neredeydiniz?"

Sorun artık zaten Genelkurmay sorunu olmaktan çıkalı çok oldu. Yeni sorun Yeni CHP sorunudur. AKP karşısında inandırıcı, tutarlı bir siyaset üretemeyen ve AKP'nin yumuşak karnına değil sürekli nasırlaşmış uzuvlarına vuran CHP.

Mustazaf derneğini ziyarete takarken;  "Van'da bakan Çelik'in kardeşleri hakkında konuşulanları duysanız" diye genel başkan ağzından mırıldanıp bunun üzerine gitmeye cesaret edemeyen CHP...

AKP'nin ekonomi politikalarını eleştirip, AKP'nin ekonomi politikalarının mimarı Kemal Derviş'le danseden CHP...

"Ergenekon" davalarındaki sanıkları sahiplenip, daha sonra bu davalarda sanıklar aleyhine müdahil olmak isteyen Sezgin Tanrıkulu'nu parti üst yönetimine atayan CHP...

Hangi birini sayalım.

Yeni CHP'yi kim dizayn ettiyse helal olsun. Mahir Kaynak'ı sol muhalefetin başına lider olarak yerleştirme projesi çöktüğünden bu yana ne Mahir Kaynak'lar yetişti de saman altından haberimiz olmadı. Ve bugün bu projenin artık iyice olgunlaştığını tahlil edebiliriz.

Yeni CHP'den AKP'nin değirmenine su taşıyacak yeni salvolar bekleyin...

İsa Gök ve arkadaşları , Tunus ve Mısır'la gaza gelip, salondan sokağa ayaklanma çağrısı yaparak kendilerine güldürdüler ve Tayyip Erdoğan'a "bunlar eşkiyalık peşinde" propagandası  için malzeme sundular...

Süheyl Batum , o çok konuşan hali ile, AKP'yi orduyu savunur konuma getirmeyi başardı....

Sırada Sezgin Tanrıkulu var....

Bu zattan da, seçim öncesinde zamanlaması çok iyi ayarlanmış bir şekilde gündeme bomba gibi düşecek bir söz bekleyin.


Bu öyle bir söz olacak ki, kıyı bölgelerindeki CHP tabanından insanları MHP 'ye ve yine CHP'yi dizayn edenler tarafından yedekte tutulan bir kaç "ulusalcı" görünümlü marjinal partiye kaydıracak. Tabi bu da AKP'ye yarayacak.

Bu öyle bir söz olacak ki; parti içindeki farklı fay hatlarını birbirleri ile karşı karşıya getirip , parti içindeki çalkantıyı seçim öncesinde arttırıp, "bu CHP'den bir halt olmaz" psikolojisini pekiştirecek.

İçimizden bir ses de zaten Barzanici kanada yakın Sezgin Tanrıkulu'nun bu partiye monte edilmesinin sebebinin seçimler öncesinde yaratacağı CHP'ye oy kaybettirecek bu tartışma olduğunu söylüyor.

Kim dizayn ettiyse CHP'ye helal olsun. Siz bu işi biliyorsunuz arkadaşlar. Mahir Kaynak'tan bu yana tecrübelerinize tecrübe katmışsınız belli.

Devletin partisi AKP'yi, devletin muhalefeti CHP ile destekleyip kitlelere sergilediğiniz bu siyaset parodisine devam edeceksiniz. Türkiye'de siyaseti devletin ve içindeki çatışmaların birebir uzantısına dönüştürmenin bu ülkenin ufkunu körelttiğini istediğimiz kadar yazalım, boş.

Kemal Bey'in yanında siz, Devlet Bey'in yanında siz, Ahmet Bey'in yanında siz, Tayyip Bey'in yanında siz. Bu gidişle bu millet hep size oy atacak.  Bazı salaklar da halkı isyana çağırmaya devam edecek.

Açık İstihbarat - 08 Şubat 2011

http://www.acikistihbarat.com/

Son Yazılar