Turkordusugozaltinda1Sn. Bülent Esinoğlu'nun "Silivri'den Hollanda'ya Domuz Bağı" yazısına yanıt:TSK kendine gelmeli ve Halkla Birleşerek Türkiye'yi Kurtarmalı.

Sayın Bülent Esinoğlu,

Wikileaks belgesi ile ilgili  sizin "Silivri'den Hollanda'ya Domuz Bağı" yazınızı okudum. Yalnız Recepyan Tayyiban Erdoğanos değil TSK'yı  Hollanda dışişleri eski bakanı Dr. Bernhard Bot'a şikayet eden,aynı zamanda Sir. Abdullah Gülyan' ın da Avrupa Konseyi  eski başkanı Hollandalı siyasetçi Rene Van der Linden'e ve Avrupa Parlementosu eski Raportörü Ari Ostlander'e,yeni raportörü Ria Oomen-Ruijten'e de şikayet ettiğini birinci el kaynaktan biliyorum.

TSK'nın ve Kemalizm'in Türkiye'de AB normlarının ve özgürlüklerin düşmanı olduğunu bizzat söyleyen şahıslardır, bu kaşarlanmış kemikleşmiş iki hain.

Wikileaks belgelerinden çok çok önce de ben bu konuyu gerekli gördüğüm açık konferanslarda bilgilendirmeme ve açıkça da bu durumu internet ağlarında yıllar önce yazmama rağmen maalesef TSK komutanları da hiç bir şey yapmadılar.

Ellerindeki halka açıklama ve karşı koyma, halkı seferber etme imkanını kullanmadılar.

Ben 2004 -2005 yılarındaki Cevizkabuğu programında da bunları ve PKK'lıların 1986'dan beri objektif olarak 2003'den itibaren de AKP ile birlikte, Avrupalılara ve Amerikalılara  TSK'nın savaşan kadrosu hakkında rapor verir gibi aleyhte bilgi verdiğini de belirtmiştim. Konferanslarımda da bunu belirttim. 2011 iç savaş raporunda da bu imalar var zaten.

Bu PKK ve AKP'den oluşan hain çete, TSK'dan kurtulmak için (pasifleştirerek ya da taktiklerle, süreçlerden  ekarte ederek)  TSK'nın savaşan kadrosunu, batılılara verdikleri raporlarla bugün Uluslararası bir mahkemede yargılatamadılar. Ama bunun alt yapısını hala yapıyorlar.

Şimdilik uluslararası mahkemede yargılatamadıkları için de Şemdinli, Balyoz, Ergenekon vs. olarak yargılamaya ve TSK'yı ekarte etmeye çalışıyorlar.

Bu gerici ve bölücü işbirliğini koordine eden tabii ki AB-D'dir.

Yalnız bu durumu yıllardır bildiği halde karşı koymayan halkı seferber etmeyen TSK komutanları da bu sürecin bu şekilde işlemesinden sorumludur.

Wikileaks belgelerinin benzeri yıllardır ortada dolaştığı halde ikna olmayan TSK bu hale düşmüştür. TSK üst kademesinin halka bu konuda özeleştiri vermesi gerekiyor. TSK tavrını göstermesi gerekiyor.

TSK'nın hukukçuluk oynayarak çamura yatma yönteminden vazgeçmesi ve toparlanarak halkla beraber bu işi en kısa zamanda bitirmesi ve milli bir iktidarı oluşturması gerekiyor.

Kimse şunu unutmasın,Türk Devletlerini siviller değil,Ordular kurmuştur. Ordular kurtarmıştır. Tekrar da öyle olacaktır. Bu bizim genetiğimizdir. Boşuna sivilcilik numaralarına kimse yatmasın.

Orduyu yanına almayan hiç bir kuvvet Türkiye'de ve o coğrafyada ayakta kalamaz.

Aynı zamanda halkı ve milli güçleri yanına almayan hiç bir ordu da orada ayakta kalamaz.


TSK üst kademesi acilen önce kendine bir çeki düzen vermeli. Yoksa bu gidişle, demeçler demeti olan TSK'da dahil, Türkiye ayakta kalamaz. Bunun vebalini de esas olarak TSK'nın son 50 senelik komuta kademesi taşır.

Ben Tayyiban ve Gülyan'a kızmıyorum. Onlar zaten katmerli hain. Benim serzenişim esas olarak TSK'yadır. TSK'ya bir kez daha çağrı yapıyorum.

Aklınızı başınıza almaz, bildiklerinizi halka açıklamaz ve milleti seferber etmezseniz bu millet er ya da geç bunun  gibi 70 tane daha böyle veya bundan daha güçlü ordu çıkarır. Tarih ve gelenek böyle. Bu da böyle biline.

Darbe mi yapalım diyen saflara şunu söylemek isterim; Hitlere darbe yapılsaydı, kötü mü olurdu?

Portekiz örneğini biraz incelerlerse darbenin ne kadar iyi bir şey olduğunu görürler.

Darbe mi İhtilal mi tartışmaları kelime oyunudur bence.

Her devrim bir darbedir. Darbeyi kimin kime attığı önemli, gerisi boş laf.

Boş demokrasi, hukukçuluk havariliğinden kurtulalım, lütfen.

Ülke kötüye gidiyor.

Önemli ölçüde siyasi  partiler ve sivil toplum kuruluşçukları, bürokrasinin önemli bölümü,AKP-PKK ve Fetoşu kullanarak,AB-D'nin işgali altında.


Bu Hazirandaki seçimden de umut bekleyenler bunu yaşayarak gözleri ile de görecekler.... 

Bu bakımdan hem milli güçler hem ordu birlikteliği şart.

VE ŞART. VE ŞART.

KURTULUŞ İÇİN GEREKLİ TEK ALTERNATİF BU.

Saygılarımla

Sefa M. YÜRÜKEL
Türklere Yapılan Soykırımları Araştırma Vakfı Başkanı
Lahey / Hollanda / Norveç

27 Ocak 2011
http://www.anafor.org/

Son Yazılar