venezuela abd ajanlari1 1

Venezuela darbeyi püskürttü, Amerikalı teröristleri tutukladı…

Maduro, ülkesine yönelik operasyonun, ardından Venezuela ordusundan işbirlikçi subaylar ve Washington yönetiminin olduğunu söyledi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD destekli Venezuelalı muhalif Juan Guaido ve eski ABD'li asker Jordan Goudreau’nun birlikte organize ettiği darbe girişiminin püskürtüldüğünü ve pazar gününden bu yana bu amaçla ülkeye sızmaya çalışan 13 kişinin yakalandığını duyurdu.

Maduro, Devlet Başkanlığı Sarayında düzenlediği basın toplantısında, "Kolombiya'dan Venezuela'ya yönelik olarak terör faaliyeti yürütülüyor. ABD hükümeti, ülkeyi kana bulamak ve askeri müdahaleye bahane bulmak adına salgın dönemini terörist bir saldırı düzenlemek için kullanıyor" dedi.

maduro ve ordusu

TERÖRİSTLERİN KİMLİKLERİ AÇIKLANDI…

Maduro açıklamasında ayrıca "Şu ana kadar saldırı girişimlerine karışan 13 teröristi yakaladık, güvenlik güçleri, planlarını gerçekleştirmek için hazırladıkları savaş malzemelerini ele geçirdi. ABD hükümetinin, bu başarısız saldırı için ABD Uyuşturucuyla Mücadele Dairesini (DEA) görevlendirdiğini ve SilverCorp adlı özel şirketin bu operasyonu planladığını öğrendik" dedi.

Devlet Başkanı Maduro, yakalananlar arasında Luke Alexander Denman ve Airan Berry isimli iki ABD'linin olduğunu ve bu kişilerden birinin daha önce ABD Başkanı Donald Trump'ın güvenlik biriminde çalıştığını açıkladığını söyleyerek, bu kişilerin pasaportları, kimlikleri ve SilverCorp şirketi kartlarını gösterdi.

venezuela abd ajanlari1

NE OLMUŞTU?

Venezuela'da pazar günü güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonla silahlı eylem, suikast ve darbe yapmak amacıyla deniz yoluyla La Guairia sahilinden ülkeye girmeye çalışan bir grubun etkisiz hale getirildiği, operasyonda 8 kişinin öldüğü ve 2 kişinin de yakalandığı açıklanmıştı.

venezuela darbe anlasmasi belgesi

ANLAŞMA BELGELERİ ORTAYA ÇIKTI…

Venezuela hükümetine karşı yürütülen rejim değişikliği operasyonunun merkezindeki isim olan Juan Guaido'nun, Silvercorp savaş şirketinin sahibi, eski ABD'li asker Jordan Goudreau ile yaptığı iddia edilen 212 milyon dolarlık 'darbe anlaşmasının' belgeleri ortaya çıktı.

john bolton venezuela darbe olacak twitter

KARANLIK ABD’LİDEN DARBE MESAJI !

ABD'nin eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton, darbe girişiminden iki gün önce sosyal medya hesabından, "Venezuela'ya yeniden güneş doğuyor" mesajını paylaşmıştı.

Cumhuriyet - 05 Mayıs 2020

Son Yazılar