Bop-haritasi

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ OPR. DR. CANAN ARITMAN'DAN CUMHURBAŞKANINA, BAŞBAKANA VE SİYASİ PARTİ GENEL BAŞKANLARINA AÇIK VE ACİL ÇAĞRI

Evvelki gün Diyarbakır'da yapılan Demokratik Toplum Kongresi'nde artık somut bir şekilde dile getirilen; ülkemizin, milletimizin bölünmesini hedefleyen siyasi bir proje "demokrasi aldatmacası" ile Türkiye'ye dayatılmaktadır.


Dile getirilen taleplerin etnik ayrılıkçı, bölünme ve ayrışma hedefli, ülke sınırlarımız içinde yeni sınırların çizilmesini amaçlayan bir proje olduğunu en sade vatandaşımız bile anlamaktadır. Tüm toplumumuzu derin kaygıya düşüren bu gelişmeler ve gelinen somut nokta konusunda devleti yönetenlerin, halkın temsilcilerinin artık susma, geçiştirme hakkı olamaz!.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis'te grubu bulunan tüm Siyasi Parti Liderleri görevlerine başlarken Anayasada şekillendiği üzere "vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü korumak" adına namus ve şerefleri üzerine yemin etmişlerdir. Şimdi bu yemine sadık kalacaklarını millete gösterme, deklare etme zamanıdır.

Tüm Siyasi Parti Liderleri, Başbakan ve Cumhurbaşkanı bir araya gelerek, birlikte milletin ve devletin bölünmesine izin vermeyeceklerinin, bu konudaki girişimlere sessiz kalmayacaklarının, görevlerini eksiksiz olarak yerine getireceklerinin güvencesini yazılı ve görsel olarak millete vermelidirler.

Bu görev ve sorumluluk acilen yerine getirilmelidir.


Türk milletinin suskunluğunun dayatılan durumun kabulü anlamına gelmediğini, sabır gösterilerek yetkililerin görevlerini yapmalarını beklediklerini anımsatmak bir zorunluluktur. Millet, temsilcilerinin görevlerini yapmadığı, yapmayacağı kanaatine varırsa sorunları kendisi çözmek zorunluluğunu hissedebilir ve ülke olarak büyük bir kaosa sürükleniriz.

Şimdi Mecliste edilen yeminlerin tutulma günüdür.


Milletimiz bunu Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Siyasi Parti Liderlerinin söylem ve eylemleriyle ispatlamasını beklemektedir.

Bu görev konusunda siyasi çıkar hesaplarıyla sessiz, suskun, hoşgörülü veya çekimser davrananlar bu suçlarının hesabını çocuklarına, gelecek nesillerine sonsuza değin veremezler.

Canan ARITMAN - 22 Aralık 2010
http://www.bakiselamlar.com/knb/

Son Yazılar