sefa yurukel3

Göreve Çağrı !

31 Mart 2019, Türkiye Yerel Seçimi İle İlgili Aile Bireylerine, Oy Verme ve Verdirme Anlamında Çok Önemli Bir Çağrı,

Değerli Anavatanını seven yurtsever, insan sever, vicdan ve akıl sahibi seçmen ve seçmen aileleri,

Bildiğiniz gibi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oy kullanılacaktır.

Bu oy iktidarın adaylarına mesul olmak ve karşı olmakla ilgili olduğu gibi, mevcut iktidarın yerel ve ulusal siyasetine de ve programına da ilişkin  bir karşı duruşu ve alternatifi, talepleri, arzuları, istekleri ve adayları programlarıyla birlikte oylama seçimi de olacaktır.

Değerli Türkiye Cumhuriyeti’nin Asli Unsurları,

Bugüne kadar, Türkiye’de ve Dünyada herkesle kavgalı, geçimsiz, tehditkar, rüşvet, hırsızlık ve yolsuzluk abidesi, sana düşman, bana düşman ve düşünene düşman, özgürlüğe düşman, yaratıcı olan herkese düşman bu iktidarın temsil ettiği ve herkesi huzursuz eden ve bölen, tabir ettikleri  ittifak adının kendilerine hiç mi hiç yakışmadığı,  Tayyip-Tayyibanların “Cumhuriyet ittifakı’na” İktidarına karşı, oylarınla sandığa mutlaka git ve bu siyasal islamcı iktidara karşı anlamlı bir ders ver. Ben  daha ölmedim  buradayım de.

Ve bunu; kendin, ailen, akrabalarının, hemşerilerinin ve tüm Türkiye yurttaşlarının ve gelecek nesillerinin özgür, uygar, demokratik ve yaşanabilir bir yerde yani; apartmanda, evde, sokakda, mahallede, beldede, kasabada, köyde ve şehirde yaşamak  istiyorsan ve tüm insanlarımızın da yaşamasını istiyorsan,  mutlaka ve mutlaka tereddütsüz yap!

Bunun için mutlaka ve mutlaka, somut olarak Millet İttifakındaki adaylara veya bağımsız yurtsever ya da diğer yurtsever, laik, özgürlükçü, demokrasi ve kalkınma yanlısı adaylara oy ver!

Ama bunu yapmak için o gün mutlaka sandığa git.

Gitmeyenleri teşvik et ve gidemeyenlere de yardım et!

Birde, bulunduğun şehirden, kasabadan, mahalleden ve  şehirden göçmüş olan,  tüm akraba, tanıdık ve yarenlerinle mutlaka iletişim kur. Onları Millet İttifakı veya bağımsız yurtsever ya da diğer yurtsever adaylara oy vermek için ikna et ve teşvik et!

Türkiye dışında yaşayanlar olarak sorumluluk al. Türkiye’de akraba, tanıdık ve yarenlerine de telefon et veya onlarla bir şekilde iletişim kur ve aynı şekilde Millet İttifakından veya bağımsız  yurtsever ya da diğer yurtsever adaylara oy vermelerine ikna etmeye ya da sağlamaya çalış!

Bu görevi sadece ve sadece yaşanabilir bir şehir, mahalle, sokak, kasaba ve köy için yap. Kendin için yap. Ailen için yap. Anavatan için yap. Ama mutlaka yap!

Çünkü bugün,  sorumluluk  alma, insan olma, Tayyibana demokrasi dersi verme ve Türkiye’ye sahip çıkma  ve kendi oyunla verdiğin  bu yetki ile gerçek seçmen olma senin elindedir!

Haydi yurtsever seçmen, bugünkü ve gelecek nesiller için şimdi görev zamanı!

Oylar, Millet İttifakından veya Bağımsız  Yurtsever ya da Diğer Yurtsever Adaylara!

Haydi  Ey Sorumlu Seçmen, Silkin  ve Artık Yüzünü ve Yüzleri Güldür!

Oylarınla  Artık Yaşanabilir - Mutlu Türkiye’yi Yarat!

Saygılarımla

Sefa YÜRÜKEL

Sosyal Antropolog ve Etnograf

Soykırımlar ve Terörizm Araştırmacısı

Son Yazılar