hulusi akar necip fazil ile kayseri2 1

Hulusi Akar'ı kazıyınca altından 'Siyasal İslamcı' çıktı!

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Tele1'de 'Türkiye'nin Yönü' programında önemli açıklamalarda bulundu. 

'HULUSİ AKAR DARBENİN BAŞINA GEÇECEKTİ DİYE DÜŞÜNÜLÜYORDU'

Özgür Özel; 'Şunu gösterdik herkese dokunulabilir. Cumhurbaşkanına da dokunulur Meclis Başkanı'na da dokunulur, 15 Temmuz'a da dokunulur. Abdestimizden korkumuz yok.

En büyük yalanlardan bir tanesi diyor ki, 'Kafama silah dayadılar' yahu sen onlarla birlikte terfi almadın mı? Atatürk'ün ordusunun komutanı isen 'Teslim olmamak' seçeneğin de vardı orada.

Hulusi Akar'ın önü sağı solu hepsi darbeci. Darbenin başına geçeceğini düşünüyorlar ve geçmeyince öfkeleniyorlar. O gün Hulusi Akar'a nasıl filtre kahve verildiğini, çerez götürüldüğünü anlatıyorlar.(Ahmet Erdoğan). Elinde kuruyemiş ve filtre kahve varmış darbe sırasında.' ifadelerini kullandı.

hulusi ve gul1

'HULUSİ AKAR'I KAZIYINCA ALTINDAN SİYASAL İSLAMCI ÇIKTI'

Hulusi Akar'ı kazıyınca altından 'Siyasal İslamcı' çıktı. Beyefendi hızla yükselmiş, önünü açmışlar, temizlemişler. Sen silah arkadaşlarını ziyarete gitmedin ama bakın kimlere gitmiş; Nuri Pakdil'e gitmiş. Atatürk'e 'Firavun' diyen bir adama gitmiş. Bu Pakdil ziyareti nedir diye soruyorum, Atatürk'e ne sözler diyenler var diye cevap veriyor.

hulusi akar mehtap yilmaz2

Sen gidiyorsun Atatürk'e hakaret eden kişiyi ziyaret ediyorsun komutan olarak. Atatürk'ün ordusunun başındasın sen. Mehtap Yılmaz'a koşup gidiyor, diyorum sen silah arkadaşlarını ziyaret ederken bu kadına neden gidiyorsun? Bu kadın Atatürk'ün manevi kızıyla kendisine, annesine en ağır iftiraları atan bir kadın. Bunu ziyaret ediyor.

Adam Londra'ya gitmiş, fotoğrafları var, yanındaki kim Fehmi Koru. Fehmi Koru'nun FETÖ bağlantılarını biliyoruz zaten. Adam kalkıyor Abdullah Gül'ün çatısına helikopterle iniyor kendine vazife çıkarıyor. 

hulusi akar necip fazil ile kayseri

'AKP, NECİP FAZIL'IN İSLAMOFAŞİST HEZEYANLARININ PARTİSİDİR'

Merdan Yanardağ; 'Kayseri'de bir fotoğraf yayınlandı. Necip Fazıl Kısakürek'in bir toplantısına katılmışlar Abdullah Gül ile. İslamofaşist bir şairdir. Hitler çizgisinin İslami terminolojiye aktarılmış bir çizgisidir bunlar. AKP çizgisi Necip Fazıl'ın ideolojisinin partisidir, fazlası değil' ifadelerinde bulundu.

'BEYEFENDİ ALDATILDIM DİYOR AMA'

Özgür Özel; Erdoğan bize bunu nasıl yaparlar diyor aynı menzile farklı yollardan ilerliyorduk diyor. Hangi menzil olduğunu halkımız gördü. Aynı menzile gidiyorlardı ve çıkar çatışmasına düştüler. 

Yanardağ ; Sanki darbeyi 'Kemalistler' yaptı gibi bir hava oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye'yi beraber yönettiler ve 'bitsin bu gurbet' diye Türkçe Olimpiyatları'nda birbirlerine çağrılar yapanlar kendini buradan sıyırmaya çalıştılar. 15 Temmuz 'Siyasal İslamcılar'ın bir darbesidir.

'BÖYLE BİR KİŞİ TÜRKİYE'DE GENELKURMAY BAŞKANI OLDU

Yanardağ; 'Bu fotoğrafı çeken kişi Hulusi Akar ve Genelkurmay Başkanlığı yaptı bu ülkede kendisi. NATO konsepti işte böyle bir yapı ortaya çıkardı Türkiye'de' ifadelerini kullandı.

fehmi koru abdul gul sukru karatepe london1977

'BOYUN EĞERSEK TÜRKİYE DİZ ÇÖKER'

Özgür Özel; O olaylar olduğundan beri kaç gün geçti hala sindirmeye çalışıyorlar. Bir santim boyun eğersek, geri adım atarsak amaçlarına ulaşırlar. Korku imparatorluklarını sürdürmek istiyorlar. Eğilirsek Türkiye diz çöker. Kral çıplak diye bağırdık biz. Çok önemli bir merhaledir Türkiye için bu tartışma.

fehmi koru abdul gul hulusi akar

'BÜTÜN DİKTATÖRLER UMUTSUZLUKTAN BESLENİR'

Özel; biz tek adam rejiminin yarattığı 'Korku İmparatorluğu'nda' hiçbir şeyi soramıyoruz. Erdoğan'ın talimatıyla davaların açılması, Hulusi Akar'ın avukatlarının hareket geçmelerinde endişe edilecek bir şey yok. Boyun eğersek endişe vardır. Bunların başımıza geleceğini zaten biliyorduk. Bütün diktatörler umutsuzluktan beslenir. Umutsuzluğa düşmemek gerekiyor. AKP'lilerden dahi 'İyi yaptınız' ne güzel söylediniz tepkileriyle karşılaştık. Bu toplumun çoğunluğu Atatürk'ü seviyor.

Erdoğan bizzat Fesli Kadir'i ziyarete gitti. Keşke Yunan kazansaydı diyen adam. Saat 9'u 5 geçe kenefe gidin diyen bir adam bu. Diyanet Başkanı gidiyor bizzat, AKP'nin nerde önemli ismivarsa gidiyor önüne. Yani diyorlar ki 'Bakın biz başa geçtik Atatürk'ün kurduğu Diyanet'in' başına kendi adamımızı koyduk ve Atatürk'e hakaret edip, saat 9'u 5 geçe kenefe gidin diyen adamın yanına gönderdik.

ABC – 07 Ocak 2019

Son Yazılar