kilicdaroglu gul saygideger bir insan2

“Abdullah Gül Saygın bir kişidir. Aday olsaydı saygı duyardık.”

"Abdullah Gül'ün aleyhine niye konuşayım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uğur Dündar'ın sunduğu Halk Arenası programında Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili tavrını açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “Bizim illa Sayın Abdullah Gül'ün aleyhine konuşmamız isteniyor. Böyle bir bize yönelik kumpas çevrilmek isteniyor. Sayın Abdullah Gül'ün aleyhine niye konuşayım? Sayın Abdullah Gül Cumhurbaşkanlığı yapmıştır. Saygın bir kişidir. Kendisine saygı duyarım” dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Cumhurbaşkanı adayımızı nasıl belirledik, herkes bilir. Gazetelerde adaylarımızın isimleri yazılıyordu, çiziliyordu. Ne yaptık, oturduk sağlıklı bir kamuoyu araştırması yaptık. Sayın Muharrem İnce'nin ismi öne çıktı. Ben de bir akşam evime davet ettim. Cumhurbaşkanı adayımız olması gerektiğini ona söyledim. Zaten kendisi de istiyordu. Cumhurbaşkanı adayı yaptık. Yani aklımızı kullanarak, mantığımızı kullanarak cumhurbaşkanı adayı yaptık.

Sayın Abdullah Gül cumhurbaşkanı adayı olabilir mi, olabilirdi tabi. (Gül'ü) Onu Saadet Partisi arzu ediyordu. Elbette cumhurbaşkanı adayı olsaydı saygı duyardık.”

Halk Arenası – 20 Haziran 2018

Son Yazılar