muharrem ince esenyurt mitingi1 1

Erdoğan üniversiteyi tek kişilik sınıfta okumuş!

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Esenyurt, Bağcılar ve Bahçelievler'den sonra İstanbul turuna Küçükçekmece'de devam etti.

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren İnce, "Erdoğan diyor ki 'ben tek partili dönemde 75 kişilik sınıflarda okudum' diyor. Tek parti dönemi 1950'de bitti.

Erdoğan 54 doğumlu yani anasından doğmadan 4 sene önce ilkokula başlamış. Ben de rahmetli babama kızıyorum şimdi. Niye ben doğmadan beni ilkokula yazamadı diye.

Yalnız garip bir şey Erdoğan, ilkokulu 75 kişilik sınıfta okumuş, üniversiteyi tek kişilik sınıfta okumuş" diye konuştu.

Küçükçekmece’deki mitinginde “İnce başkan” sloganlarıyla karşılanan Muharrem İnce’nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

“Emin olun 30  yıldır siyasetle uğraşıyorum; böyle bir tablo görmedim. Allah’ın izni milletin isteğiyle bu iş tamam.

muharrem ince esenyurt mitingi1

“CUMHURBAŞKANI ADAYI MI, YOKSA KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI BELLİ DEĞİL”

Gençleri iyi eğiteceğiz, onlara iş bulacağım diyorum… Üretim ekonomisi, çiftçiye ucuz mazot, tarıma dayalı sanayi, kobileri destekleyeceğiz diyorum… Emekliyi rahat ettireceğiz, esnafın borçlarını sileceğiz, meraları denizleri atıl olmaktan kurtaracağız diyorum… Gelecek, uzay, quantum, teknoloji, tasarım diyorum… Ben bunları söylerken bir de benim bir rakibim var. Yuhalamayın sonra bana ‘terbiyesiz’ diyor. Ama ben onun seviyesine düşmem ona cevap vermem. Cumhurbaşkanı adayı başka bir Cumhurbaşkanı adayına ‘terbiyesiz’ demez. Ama mizah yaparım, makaraya sararım. Makaraya sarmak için zeka lazım varsa kullanırsın. Şimdi ben gelecek diyorum, uzay madenciliği diyorum; benim rakibim de 3 tane ciddi proje açıkladı. İlk önce ‘stat yapacağım’ dedi. İki ‘park yapacağım’ dedi. Üç ‘kıraathane yapacağım’ dedi. Yani Türkiye’ye cumhurbaşkanı adayı mı? Yoksa Küçükçekmece belediye başkan adayı mı anlamadım. Sonra ‘kıraathane de kekler bedava’ dedi. Yani 81 milyonu keklemeye çalışıyor. Meydan meydan gezip ben ustayım diyordu meğer kek ustasıymış. 16 sene sonunda millete vaadi kek, kek… Üzümlü mü çikolatalı mı o da belli değil… Size sesleniyorum sağcı-solcu, başı açık-başı kapalı, Ak Partili-CHP’li, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, kadın-erkek herkese sesleniyorum. 81 milyondan kek yemek isteyen Erdoğan’a versin; fabrikada iş isteyen bana versin.

“ERDOĞAN İLKOKULU 75 KİŞİLİK SINIFTA, ÜNİVERSİTEYİ TEK KİŞİLİK SINIFTA OKUMUŞ”

Erdoğan diyor ki ‘ben tek partili dönemde 75 kişilik sınıflarda okudum’ diyor. Tek parti dönemi 1950’de bitti. Erdoğan 54 doğumlu yani anasından doğmadan 4 sene önce ilkokula başlamış. Ben de rahmetli babama kızıyorum şimdi. Niye ben doğmadan beni ilkokula yazamadı diye. Yalnız garip bir şey Erdoğan, ilkokulu 75 kişilik sınıfta okumuş, üniversiteyi tek kişilik sınıfta okumuş.

muharrem ince esenyurt mitingi2

“BENİM ZAMANIMDA TEK BİR YARGI ÜYESİ BENİM RAKİPLERİMİ ELEŞTİREMEYECEK”

Ne yapacağız? Kalkınma bankasını,Halkbank’asını bankaları yeniden yapılandıracağız. Yargıyı yeniden yapılandıracağız bağımsız yargı. Benim zamanımda tek bir yargı üyesi benim rakiplerimi eleştiremeyecek. Çünkü yargı üyeleri siyaset yapamaz. Benim cumhurbaşkanlığımda generaller beni alkışlamayacak. Benim cumhurbaşkanlığımda valiler benim değil milletin valisi olacak. Derdimiz çocuklar olacak, ekonomi olacak. Hiç kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden… Çocuklarımız iyi yetiştireceğiz. Bugün İstanbul’da prova yapıyorum. Ne provası? Büyük İstanbul Buluşması… Ne zaman 23 Haziran… Kaç kişi olacağız 2 milyon. (Vatandaşlardan 5… 5… sloganları)  Şimdi 5 milyon topladınız da ben hayır mı dedim. Bizim köyde bir laf vardır. Az ada tez öde derler. Ben ikiye rakızıyım söz mü? (Söz sesleri)

“‘ŞU KRİZ GELMEDEN ŞU SEÇİMİ YAPAYIM OYLARI ALAYIM’ DİYOR”

Ben aş diyorum, mutfak diyorum… Bak Türkiye’nin cari açığı 55 milyar dolar, gençlerin yüzde 20’si işsiz… 250 milyar dolar ithalat var, 453 milyar dolar borç var… Bak Türkiye batıyor, kamyon duvara çarpmak üzere. Erdoğan neden erken seçime gitti? Çünkü ekonomik kriz kapıda. O bunu biliyor. Diyor ki ‘kriz gelmeden şu seçimi yapayım oyları alayım.’Bu yorgun adam bu krizi atlatamaz. Bir daha seçilirse dolar 8-10 lira olur… Batarız…  Türkiye’ye yeni bir kan, yeni bir yüz lazım.

Erdoğan kim? İnce kim? Erdoğan beyaz Türk, ben zenci… zenci… Ben Türkiye’nin zencisi. Erdoğan saraylı ben garibanı… Erdoğan gazetelerin manşetini atan kişi, ben gazete patronlarıyla kavga eden adam… Erdoğan Türkiye’yi Washington’dan yöneten adam, ben Ankara’dan yöneten adam… (Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganları)

muharrem ince esenyurt mitingi3

“ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN ‘ÇOK MÜŞTERİSİ OLACAK’ DİYOR… VALLA SİZİ BEKLİYOR HABERİNİZ OLSUN”

Bir yanda saraylı var, bir yanda milletin çocuğu var. O kilosu 4 bin 500 liralık beyaz çay içiyor sarayda. Ankara’da sarayı var 1150 odalı. Yetmedi 5 sarayda İstanbul’da var. Bu da yetmedi şimdi 300 odalı Marmaris’te yazlık saray yaptırıyor. 24’ünde seçilirsem o yazlık sarayı kullanmayacağım. O yazlık sarayı engellilere vereceğim. Peki Ankara’daki sarayı ne yapacağım. Ben saray zihniyetini yıkacağım diyorum. Niye yıkayım ben o sarayı doktor öğrencilerine vereceğim. Orası bilim yuvası olacak. Hastaneleri niye yıkayım. 25 yıl kira garantisi verdin, yüzde 70 hasta garantisi veriyor. Geçen günde diyor ki ‘şehir hastaneleri çok iyi’ diyor ‘çok müşterisi olacak’ diyor. Valla sizi bekliyor haberiniz olsun. Bir daha seçilirse hepiniz müşterisisiniz. Yani hastane dolmazsa sizi hasta yapar gene doldurur o. Zaten hepimizi hasta yaptı.

“SİZDEN İSTEDİĞİM 24 HAZİRAN’A KADAR 3 KİŞİYİ İKNA EDECEKSİNİZ”

Adıyaman’da tütünü yasaklamış millete ABD tütünü içiriyor. Adıyaman tütünü zararlı da ABD tütünün de vitamin var. Tütün zararlı ama bu Erdoğan her şeye zararlı. Bunlar ‘memleketi satar’ diyor. Yahu satmadığın ne kaldı senin? Tekel’i, Petkim’i, Tüpraş’ı, şeker fabrikalarını sattın. Be vicdansız be insafsız. Moraliniz bozmayın. Çok sağlam, nitelikli, bilgili ekonomi diplomasi kurmaylarım var. Türkiye bu sıkıntılı günlerden bir yorulmuş adam ile çıkamaz. Bir yeni isim eski isim buradan çıkamaz. Sizden bir şey istiyorum 24 Haziran’a kadar 3 kişiyi ikna edeceksiniz. Anlatacaksınız… 16 yıldır yönetiyor 16 yılın sonunda adamın vaadi kıraathane… Sen diyor ‘kıraathaneden anlamazsın’ diyor. Kıraathane de internet var mı? Yok… Onu eleştirmeyeceksin. Passoligi hemen kaldıracağım hemen. Ben Cumhurbaşkanı olarak stadyuma gittiğimde beni yuhalasalar ben polisleri değil kendimi sorgularım. Ya yanlış yapıyorum düzelteyim kendimi derim.

muharrem ince esenyurt mitingi4

“HERHANGİ BİR PARTİNİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE GÜZEL BİR PROJE GÖRDÜM DİYELİM…”

Önümüzdeki günlerde her televizyon kanalında bağırıp çağıran bir Cumhurbaşkanı görmeyeceksiniz. Gençlerle TV programlarına çıkacağım. Mesela MHP’nin seçim bildirgesinde güzel bir proje var diyelim. Ya da HDP’nin ya da İYİ Parti’nin ya da AK Parti’nin… CHP’nin aklına gelmeyen herhangi bir partinin seçim bildirgesinde güzel bir proje gördüm diyelim. Asla kompleks yapmam onu hayata geçiririm. Diyelim ki Erdoğan bir projeyi başlatmış doğru bir proje devam ettiririm. Ama böyle bir ortamda 30-40 milyar dolar Kanal İstanbul’a harcatmam. Türkiye’yi Trakya’dan tek tek buralara kadar yardığınız zaman yüzlerce köprü lazım yüzlerce… Bunun maliyeti çok fazladır. Her projeyi masaya yatıracağız ölçeceğiz biçeceğiz.”

İnce’den Erdoğan’a: Esenyurt’ta 66 kişilik sınıflar var!

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Esenyurt'ta konuştu. İnce, "Erdoğan, 54 doğumlu ilkokula gittiğinde 75 kişilik sınıf varmış.. Esenyurt'ta 66 kişilik sınıflar var. Türkiye'nin neresinde hangi okulunda ne varsa biliyoruz. Erdoğan'ın babayiğit adamlarından biri gelsin baksın buraya. " diye konuştu.

İşte İnce’nin konuşmasından önemli satır başları;

“Allah’ın izni milletin isteği ile bu iş tamam. 24 Haziran’da sandığa gideceğiz. Ben meydanlarda iş, ekmek, gelecek diyorum. Benim rakibim, zengin mi zengin. Varlıklı mı varlıklı. Hler şeyi var ama projesi yok. 16 yıldır Türkiye’yi yönetiyor 3 tane proje açıkladı. Stat yapacakmış, park yapacakmış, kıraathane yapacakmış. Bedava kek yiyeceksiniz. Ustayım diyordu meğer kek ustasıymış.

Bazen düşünüyorum, Erdoğan kapıdaki krizi görüyor ve bu krizle İnce uğraşsın diye bana mı teslim etmek istiyor ülkeyi diye. Ama merak etmeyin uzman ekonomi ekibim var. Merak etmeyin.

O manşetleri atıyor ben manşetlere karşı savaşıyorum. Onun yanında medya var benim yanımda milletim var. O artık eskisi gibi değil. Milletin evladı benim, halk çocuğu benim. 81 milyonu seviyorum. Burada diyor ki birisi Esenyurt’u kaybedersek Mekke’yi kaybederiz. Doğrusu şu Esenyurt’u kaybedersek cukkayı kaybederiz. Geç onları geç. İsrail ile gizli anlaşma yaptılar mı? İsrail’den tohum almaya devam ediyorlar mı? Meydanlara gelip elinde Kuran nutuk atıyorsunuz. Kimse bize Müslümünlık taslıyamaz. Bunlar ayıp şeyler.

Benim size vaadin bereket fışkıran topraklar, bacaları tüten fabrikalar. Bedava kek yemek isteyenler Erdoğan’a oy versin.

54 doğumlu ilkokula gittiğinde 75 kişilik sınıf varmış, Esenyurt’ta 66 kişilik sınıflar var. Türkiye’nin neresinde hangi okulunda ne varsa biliyoruz. Allah’ın izniyle bügün Esenyurt’tayım. Yarın Diyarbakır’dayım. Bugün Esenyurt’ta hangi sınıfın 66 kişi olduğunu varsa Erdoğan’ın babayiğit adamlarından biri gelsin baksın buraya. İstanbul’un parklarında uyuşturucu kullanılıyor. Bir öğretmen olarak size söz veriyorum hepsini temizleyeceğim.

Sıkı durun çin’den çöp ithal ettik. Kamyon duvara çarpmak üzere. Bu yorgun adamı değiştirmek lazım. Benim derdim fabrika fabrika. AVM’lerde asgari ücrete ezdirilen çocukları adam gibi yaşatmak benim derdim. “

 ‘Erdoğan bu krizi atlatamaz’

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce Bağcılar'da konuştu, İnce, "Neden birden erken seçim kararı aldı. Kriz kapıda. Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden dünya ile kavgalı, Türkiye'de demokrasi olmadığını biliyorlar. Türkiye'de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye'yi karanlık günler bekliyor. " diye konuştu.

“AK Partililer de kardeşim Ülkücüler de kardeşim. Fakirlikten gelip saraylı olmadan cumhurbaşkanı olmak istiyorum.

Bütün partilerin seçim vaatlerini okudum. Bazı projeler çok hoşuma gitti. Hiç fark etmez. Başka partilerin projesi de olsa memleketin yararına olursa o projeleri de yapacağım söz veriyorum. Türkler Orta Asya’da atı vardı, yoğurdu vardı, kuru eti vardı. O yüzden bozkırlarda başarılı oldu. 2018’de başarılı olmak için iyi eğitilmiş gençlere ihtiyaç vardır. Kindar nesil istemem sevgi dolu nesil isterim. Zorla dindar kindar nesil olmaz. Veli çocuğuna fıkıh kelam aldırmak isterse seçmeli olarak bu dersleri vereceğiz. Obürü de geldi ben istemiyorum dedi. Sen de gidemezsin. Ailenin bileceği bir iş bu.

Gelecek 100 yılı kaçırmak istemiyorum. Bu değişimi kavrayamazsak 100 yıl fakir oluruz. Ben elektrikli otomobil diyorum o benzinli otomobil diyor. Nanoteknoloji diyorum, uzay madenciliği diyorum. Erdoğan’dan 3 proje geldi. Park yapacakmış, kıraathane açacakmış, park açacakmış.. Sen Bağcılar belediye başkanı mısın?

Köprüyü yıkacakmış diyor, kim dedi sana yıkacakmış diye? Saray’daki zihniyeti yıkacağım, Sarayı neden yıkayım?

Erdoğan 2002 yılında yola çıkarken başka biriydi. Şu anda Erdoğan beyaz Türk ben de Türkiye’nin zencisiyim. Harama bulaşan o ben değilim. Statükocu o ben yenilikçiyim. Bayaz çayı içen o sizinle siyah çayı içen benim. Muhafazakar kardeşim sana yakın olan benim ben. Gazetelerin manşetini atan Erdoğan gazete patronları ile kavga eden berim ben. İsrail ile gizli anlaşma yapan o Filistinlilerin hakkını savunan benim.

Neden birden erken seçim kararı aldı. Kriz kapıda. Erdoğan bu krizi atlatamaz. Neden dünya ile kavgalı, Türkiye’de demokrasi olmadğını biliyorlar. Türkiye’de yeni bir taze kana ihtiyaç var. Onun için Erdoğan gelirse Türkiye’yi karanlık günler bekliyor. 16 senedir yönetiyor. Bütün dünyada böyle olmuş, değiştirmekte fayda vardır, huzur vardır huzur. Başımı kapatıyorum kapat, açıyorum aç. Hiçkimsenin kıyafetiyle uğraşmadan, Türk Kürt diye ayırmadan.. Kadınlara sesleniyorum mutfakta aş mı fişer taş mı pişer siz biliyorsunuz. Şu anda 100 kadından 32’si çalışıyor bunu 2 katına çıkaracağız.

O imam hatip lisesindeki günlerini unuttun artık amerikan emparyalizminin adamı oldun.”

muharrem ince silivri mitingi1

İnce’den Erdoğan’a ‘Bay Muharrem’ göndermesi...

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Silivri'de düzenlenen mitingde halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine sık sık 'Bay Muharrem' diye hitap etmesine esprili bir şekilde cevap veren İnce, "Erdoğan, 'Bay Muharrem' deyip duruyor. Bana bu kadar Bay Muharrem deme, millet sana bay bay diyecek" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul’daki beşinci mitingini Silivri’de yaptı. Yoğun bir kalabalığa hitap eden İnce,

muharrem ince silivri mitingi2

Bugün 81. mitingindeyiz. İstanbul’da bu beşinci mitingimiz.

Türkiye’de güven duyulan adalet olacak, uzay madenciliği, kuantum diyoruz, endüstri 4.0 diyoruz, fabrika diyoruz, gençlere iş diyoruz, emekliye asgari ücret tutarında bayramlarda maaş diyoruz, öğretmene polise 3600 ek göstergeyi vereceğiz diyoruz, asgari 2200 TL olacak diyoruz, özgür gençler yetiştireceğiz diyoruz. Özgür gençler yetiştireceğiz. Üniversiteli gençlerimize 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500 lira karşılıksız burs vereceğiz.

Ben bunları saydıkça Erdoğan, ‘Bay Muharrem’ deyip duruyor. Bana bu kadar Bay Muharrem deme, millet sana ‘Bye Bye (bay bay) diyecek.’

Her mahalleye bir kıraathane açacakmış, çaylar, kekler beleşmiş. Yani diyor ki ben size iş bulamam, ancak bir kekle bir çay veririm. Gündüz çay içtin kek yedin, akşam evde ne yiyeceksin?

muharrem ince silivri mitingi3

Ben seninle ekonomiyi, dış politikayı, tarımı tartışmak istiyorum. Benim olmadığım meydanlarda bana laf söylüyorsun. Beğendiğin bir tv kanalında çık karşıma tartışalım.

‘Muharrem İnce’nin mitinglerinde nasıl oluyor da her partiden insan var, Kürt var Türk var, Alevi var, Sünni var’ diyorlar. ‘Bu nasıl oluyor?’ diyorlar. Bir Afrika atasözü diyor ki: Eğer zebra, tilki, tavşan, aslan, kaplan, geyik hepsi aynı tarafa doğru kaçıyorsa o ormanda yangın çıkmıştır.

Türkiye’nin yeni bir umuda ihtiyacı var, yeni bir yüze, yeni bir iddiaya, yeni bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var.

İktidara geldiğinde fakir fukarayı temsil ediyordu. Artık değil, artık milletin evladı halk çocuğu benim, o saraylı. 1150 odalı odada, kilosu 4500 TL olan beyaz çaydan içiyor. Erdoğan beyaz Türk, ben Türkiye’nin zencisiyim. Ben size demokrasi, huzur, refah, özgürlük vaat ediyorum.

Türkiye’nin cari açığı 55 milyar dolar oldu. 250 milyar dolar ithalat yapıyor. Resmi enflasyon 12,64; mutfaktaki enflasyon yüzde 30. Türkiye çöküyor. Dünyada ekonomik kriz yaşayan ülkelerde eski liderlerin hiçbirisi ülkelerini düzlüğe çıkaramamıştır. Eğer bir ülke ekonomik olarak daralmışsa o ülkenin çıkışı hep yeni bir isimle olmuştur. Ne yapacağız? 1-Erdoğan 16 senede 180 defa kamu ihale kanununu değiştirdi, neden? Yandaşlarına kaynak aktarmak için. Benim dönemimde bu olmayacak.

2 milyar dolar saraya harcadın o yetmedi. İstanbul’da 5 tane de saray kullanıyorsun. O da yetmedi Marmaris’te 300 odalı saray yaptırıyorsun. Yazık, günah. Bu fakir fukaranın parasıyla kendine saray yaptırıyorsun. Silivri’de sözüm olsun tüm Türkiye’ye, o yazlık sarayı engelli kardeşlerime tahsis edeceğim.

Erdoğan kiminle kavga etse o yükseliyor. Faizle kavga etti, faiz yükseldi. Dolarla kavga etti, dolar yükseldi. İnce ile kavga etti, İnce yükseldi. Şimdi İnce yükseldi. Allah’ın izni, milletimizin isteğiyle İnce, cumhurbaşkanlığı koltuğuna; dolar, faiz, euro aşağı doğru inecek. Bunu başaracağız, hiç kuşkunuz olmasın.

Erdoğan, bu ülkenin çocuklarına hayal kurmayı bile unutturdu. Ben çocuklara güzel hayaller kurduracağım. Çocuklarınızı tarikat yurtlarına mahkum bırakmayacağım.

muharrem ince silivri mitingi4

“ÇIK KARŞIMA TARTIŞALIM”

Erdoğan’ın son projesine de göndermede bulunan İnce, “Her mahalleye bir kıraathane açacakmış, çaylar, kekler beleşmiş. Yani diyor ki ben size iş bulamam, ancak bir kekle bir çay veririm. Gündüz çay içtin kek yedin, akşam evde ne yiyeceksin? Ben seninle ekonomiyi, dış politikayı, tarımı tartışmak istiyorum. Benim olmadığım meydanlarda bana laf söylüyorsun. Beğendiğin bir TV kanalında çık karşıma tartışalım” ifadelerini kullandı.

“BU NASIL OLUYOR? DİYORLAR”

Ülkenin yeni bir umuda ihtiyacı olduğunu vurgulayan İnce, “Bana ‘Muharrem İnce’nin mitinglerinde nasıl oluyor da her partiden insan var, Kürt var Türk var, Alevi var, Sünni var’ diyorlar. ‘Bu nasıl oluyor?’ diyorlar. Bir Afrika atasözü diyor ki: Eğer zebra, tilki, tavşan, aslan, kaplan, geyik hepsi aynı tarafa doğru kaçıyorsa o ormanda yangın çıkmıştır. Türkiye’nin yeni bir umuda ihtiyacı var, yeni bir yüze, yeni bir iddiaya, yeni bir cumhurbaşkanına ihtiyacı var. İktidara geldiğinde fakir fukarayı temsil ediyordu. Artık değil, artık milletin evladı halk çocuğu benim, o saraylı. 1150 odalı odada, kilosu 4500 TL olan beyaz çaydan içiyor. Erdoğan beyaz Türk, ben Türkiye’nin zencisiyim. Ben size demokrasi, huzur, refah, özgürlük vaat ediyorum” dedi.

muharrem ince silivri mitingi5

“MUTFAKTA ENFLASYON YÜZDE 30”

Ülkenin ekonomik durumuna da değinen İnce, “Türkiye’nin cari açığı 55 milyar dolar oldu. 250 milyar dolar ithalat yapıyor. Resmi enflasyon 12,64; mutfaktaki enflasyon yüzde 30. Türkiye çöküyor. Dünyada ekonomik kriz yaşayan ülkelerde eski liderlerin hiçbirisi ülkelerini düzlüğe çıkaramamıştır. Eğer bir ülke ekonomik olarak daralmışsa o ülkenin çıkışı hep yeni bir isimle olmuştur. Ne yapacağız? 1-Erdoğan 16 senede 180 defa kamu ihale kanununu değiştirdi, neden? Yandaşlarına kaynak aktarmak için. Benim dönemimde bu olmayacak. 2 milyar dolar saraya harcadın o yetmedi. İstanbul’da 5 tane de saray kullanıyorsun. O da yetmedi Marmaris’te 300 odalı saray yaptırıyorsun. Yazık, günah. Bu fakir fukaranın parasıyla kendine saray yaptırıyorsun. Silivri’de sözüm olsun tüm Türkiye’ye, o yazlık sarayı engelli kardeşlerime tahsis edeceğim” şeklinde konuştu.

“KİMLE KAVGA ETSE O YÜKSELİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eleştirilerini sürdüren İnce, “Erdoğan kiminle kavga etse o yükseliyor. Faizle kavga etti, faiz yükseldi. Dolarla kavga etti, dolar yükseldi. İnce ile kavga etti, İnce yükseldi. Şimdi İnce yükseldi. Allah’ın izni, milletimizin isteğiyle İnce, cumhurbaşkanlığı koltuğuna; dolar, faiz, euro aşağı doğru inecek. Bunu başaracağız, hiç kuşkunuz olmasın. Erdoğan, bu ülkenin çocuklarına hayal kurmayı bile unutturdu. Ben çocuklara güzel hayaller kurduracağım. Çocuklarınızı tarikat yurtlarına mahkum bırakmayacağım” dedi.

Sözcü – 10 Haziran 2018

Son Yazılar