halacoglu tayyipin pesini birakmiyor

"Ben, Cumhurbaşkanına diploman sahte diyorum beni mahkemeye vermiyor!"

Profesör Halaçoğlu Erdoğan'ın peşini bırakmıyor!

24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi yaklaştıkça, diploma tartışması yeniden açıldı. 

İYİ Parti Milletvekili Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, uzun yıllar boyunca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, lisans diplomasına sahip olmadığını ve Cumhurbaşkanlığına aday olamayacağını söylemişti.

"DİPLOMAN SAHTE DİYORUM BENİ MAHKEMEYE VERMİYOR"

Halaçoğlu, konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada ise şunları kaydetmişti:

"Ben, Cumhurbaşkanına diploman sahte diyorum beni mahkemeye vermiyor. Normal başka bir şey olsaydı çoktan verirdi. Diyorum ki; 1981 yılında mezuniyet belgesi almışsın, mezuniyet belgende ne resim var, ne gizli damga var, soğuk damga var. Dekanın da mührü yok. İmza var, mühür yok. Kazıntı ve silinti yoktur diyor diğerlerinde resim var, soğuk damga var. Seninkinde niye öyle değil? Oraya not düşülmüş, ‘elden aldım’ diye. Mezuniyet belgenin sonrasında kurulmuş bir üniversiteden nasıl mezun olabilirsin? Marmara Üniversitesi’nin diplomasını nasıl alırsın diye soruyorum ve İşletme mezunu olarak nitelendiriliyor. Halbuki İşletme ile alakası yok."

Halaçoğlu'nun bu sözleriyle başlayan tartışma, karşılıklı açıklamalarla sürmüştü. 

TARTIŞMAYI YENİDEN BAŞLATACAK AÇIKLAMA :

Prof. Dr. Halaçoğlu, diploma tartışmasını yeniden alevlendirecek bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından diplomalarını paylaşan Halaçoğlu,

"YSK, milletvekilliğine veya cumhurbaşkanlığına başvuracakların diploma belgelerini e-devletten alabileceklerine karar verdi. Ben sizlere lise, üniversite, doktora ve yedek subay askerlik diplomalarımı sunuyorum. Gerisi sizin yorumunuza" diye yazdı.

yusuf halacoglu diplomalari

Odatv – 02 Mayıs 2018

Yorum :

78'li Nesil

Recep Tayyib Erdoğan’ın Diploması Resmî Belgede sahtecilik yapılarak düzenlenmiştir.

1) Recep Tayyip Erdoğan’ın bir gün dahi olsa, yani “hiçbir gün” Üniversite hayatı yoktur.

2) Recep Tayyip Erdoğan kendi beyanına göre İmam Hatip Okulunu 31 Mayıs 1973 yılında bitirmiştir.

3) 6 Temmuz 1973 yılında yapılan ÜSYM sınavına Lise mezunu olarak katılması mümkün değildir. Ancak İmam Hatip Okulu Mezunu olarak katılabilir. İmam Hatip Okulu mezunlarının İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisine bağlı İktisat Ticaret Yüksekokuluna 1973 yılında KAYIT yaptırması yasalara aykırıdır.

4) Beş haftalık bir süre zarfında Lise fark derslerini vermesi mümkün değildir. Çünkü o tarihler arasında Lise ve Dengi okullar kapalıdır. Fark ders sınavı yapılamaz.

5) Bir konuşmasında Recep Tayyib Erdoğan Eyüp Lisesi fark derslerini Eylül ayında verdiğini belirtmektedir. O zaman ÖSYM sınavına 5 Haziran 1974 yılında girmiş olması lazımdır.

6) YSK 2014 yılında Resmî Belgede Sahtecilik yapılmış olan ve Erdoğan’ının Marmara Üniversitesinden aldığını İddia ettiği Sahte Diplomayı kabul ederken TCK 204. Madde 1. ve 3. Göre Erdoğan’la birlikte Suç işlemiştir.

7) Yine aynı YSK 2019’da yapılacak Başkanlık seçimlerinde yine aynı Suçu işleyeceklerine dair belirtiler vardır.

Son Yazılar