lingot

NASA Yalan Söylüyor : Simyacının Mikropluğu

Bugün küresel gündemi sarsmaya devam eden Wikileaks fırtınası ortasında birden herkesi televizyonları başına kilitleyen garip bir olay yaşandı.

NASA çok önemli bir açıklama yapacağını duyurarak küresel bir beklenti yarattı ve "Uzayda Canlı Bulundu" beklentisinin insanoğlunu ele geçirmesine izin verdi.


İnsanoğlunun kafasında oluşan E.T. beklentisini tatmin edecek bir açıklama yapılsaydı;  yarın, her türlü Wikileaks skandalını örtbas edecek, dünyadaki siyasal, sosyal, dini bütün paradigmaları  altüst edecek yeni bir dünyaya uyanıyor olacaktık.

İnsanoğlunda bu kadar büyük beklenti yaratan NASA sonunda ne açıkladı:

California'daki Mono gölünde, hücresindeki fosforu arsenik ile ikame eden özel bir mikrop türü keşfettiklerini....


Ve NASA ekledi...


"artık bu keşif sonrasında uzayda hayat ararken daha geniş ve kapsamlı düşünüp, bilmediğimiz hayat formlarına da bakmak zorundayız"

İnsanoğlunda uzayda hayat bulundu beklentisi yaratıp, sonra da California'da bir gölde  farklı mikrop türü bulduğunu açıklamanın mantığı nedir?


Hele hele Science Express dergisinin bu haftaki sayısında yayınlandığı belirtilen bir bilimsel çalışmanın küresel bir PR kampanyasına dönüştürülmesinin bir manası var mıdır?

Öncelikle şunu net olarak belirtelim  :

NASA YALAN SÖYLÜYOR.

Bunu NASA'nın kendi belgeleri ile önünüze koyalım :

NASA 1 Mayıs 2010 tarihinde EO-1 uydusunun fotoğrafları ile birlikte bir açıklama  yayınladı. Açıklamada  Kanada'ya yakın arktik bölgede Ellesmere adasında Borup Fiord Geçidi isimli bölgede çok özel bir mikroorganizma tespit edildiği belirtiliyor. Bu organismanın özelliği sudaki hidrojen sülfid gazını sülfüre çevirdiği tespit edilmiş

ve bakın NASA bu tespit sonrasında ne diyor :

"Bu keşiften öğrendiğimiz şey güneş sisteminde başka noktalarda hayat bulmamıza yardımcı olabilir"


Gördüğünüz üzere NASA daha bir kaç ay önce, yine başka bir mikrop üzerinden uzayda farklı canlı formları bulma konusunda ümitlenmiş ama o zaman bir mikrop üzerinden dünyayı ayağa kaldırma gereği duymamış.

NASA'nın , farklı mikrop türleri üzerinden canlı arayışını genişletme çabaları yeni değil.

2004 yılından beri NASA'nın Cassini isimli uzay aracı Saturn'ün dev uydusu Titan'dan çok ilginç bilgiler ve görüntüler geçiyor.

NASA'nın Cassini aracından gelen bilgiler bu gezegen üzerinde methan-ethan gazlarından göller olduğunu ve aynen dünyamızdaki hidrolojik döngü gibi; bu göllerin buharlaşıp yağmur olarak tekrar yeryüzüne düşerek yeraltı sularını oluşturduğunu ortaya koydu.

Normal şartlarda DNA'nın su ve oksijen olmadan oluşması mümkün değil. Fakat NASA nedense TİTAN üzerinde hayat arıyor.

Öyle ki, 2015 yılında fırlatmayı planladıkları Titan Mare Explorer (TiME) isimli araç 2022 ve 2023 yılında Titan'ın kuzeyindeki göllerden birine inecek  ve 16 dünya günü boyunca bu gölde CANLI arayacak.

Dolayısı ile NASA; methan-ethandan başka bir şey olmayan ortamlarda bile CANLI aramak için milyonlarca kilometre uzağa milyonlarca dolarlık geziler düzenleyecek kadar "sıradışı hayat formu" aramaya alışık bir kurum.

O zaman tekrar soralım :

NASA neden yıllardır üzerinde çalıştığı bir konuyu,  sanki YENİ bulmuş gibi bir küresel beklenti yaratarak ve insanoğlunu ekran başına çekerek açıklama gereği duydu?


NASA neden bile bile fare doğurdu?

NASA neden insanoğluna YALAN söyledi?


Bu konuda onlarca komplo teorisi, onlarca spekülasyon yapabilirsiniz. Wikileaks bağlantılı komplo teorilerinin hayli revaçta olduğu görülüyor.

Açık İstihbarat olarak, %90 yanılma payını göze alarak, sizleri NASA açıklamasındaki ARSENİK vurgusuna dikkat etmenizi öneriyoruz.

Arsenik altın sektörünün altın üretmek için kullandığı  vazgeçilmez kimyasallardan biridir...

Daha da önemlisi arsenik altın yapma hayali peşinde koşanların simyacılar için en önemli maddelerden biri.

Altın fiyatlarının zirve yaptığı ve kaosa doğru koşar adım giden küresel konjonktürde daha da yükseleceği tahmin edilen bir virajda;

ARSENİK'le bütünleşmiş bir mikroorganizma ve "farklı hayat formları olabilir" mesajı üzerinden ABD birilerine ; ALTIN değerinde bir mesaj ve/veya tehdit yolluyor olabilir mi?

Wikileaks sırları açıklarken...

Altının sırrı bir yerlerde , "farklı bir yaşam formu" için rehin tutuluyor olabilir mi?

Küresel savaş derin...

Küresel savaş ABD-İsrail-Rusya gibi basit denklemlerle çözülemeyecek kadar karmaşık.

Bu savaşın sinyalleşme ve mesajlaşma yöntemlerinin de basit olmaması gerektiğini düşünenlerdenseniz...

Arsenikle mutlu olan mikrop hikayesi sizi tatmin etmediyse...

NASA'nın dünyanın gözünün içine baka baka, hem de bu kadar yüksek beklentiler yaratarak, yalan söylemesine bir anlam veremiyorsanız...

Bu "uçuk" komplo teorisini de bir kenara not edin.

Gittikçe daha çarpıcı sırların deşifre edileceği bir döneme girerken, ne kadar uçuk görünürse görünsün, alternatif düşünme pratikleri yapmanın kimseye zararı olmaz.

Açık İstihbarat - 02.12.2010
http://www.acikistihbarat.com/

Son Yazılar