yilmaz polat

AKP'nin Netanyahu'nun Likud Partisi'yle ne işi olabilir?

Bir kez daha hatırlamakta yarar var.

AKP geçmiş yıllarda ABD'de 'Yahudi Lobisi'yle açık ya da kapalı çok yakın işbirliği yaptı.

AKP'nin tanıtımı için milyonlarca dolar ödedi.

ABD'deki 'Neo-Con' olarak adlandırılan tutucu 'Yeni Muhafazakar' 'yahudı asıllı' yakın dostlarıyla 'Ilımlı İslam-Ortadoğu Eş Başkanlığı ve Irak'ın işgali projelerinde' birlikte hareket etti.

(CIA Ortadoğu bölge şefi Graham Fuller , Pentagon şahinleri Richard Perle, Paul Wolfowitz, Büyükelçi Morton Abramowits v.s.

Kitap: Yılmaz Polat, Lobiler ve Ajanlar- CIA’nın Muteber Adamı)

Ancak ilk kez İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Partisi Likud üyesi , ABD'de bu parti adına hareket eden Ronn D.Torrossian'ın sahibi olduğu New York merkezli 'SWPR' halkla ilişkiler şirketiyle anlaşma yaptı.

AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın 'İsrail ve Netanyahu' hakkında söyledikleri hem arşivlerde , hem hafızalarda tazeliğini koruyor.

Türkiye'de başka bir parti, ( onlar için normal ) böyle bir şirketle ABD'de tanıtım için anlaşma yapsaydı AKP şüphesiz tefe koyardı.

Peki nasıl oluyor da Erdoğan'ın Genel Başkanı olduğu AKP, Netanyahu'nun Partisi'ne üye birisinin şirketiyle anlaşma yapıyor.

Hemde kısa bir süre önce.

Bir kez daha hatırlatayım.

'5WPR' lobi şirketinin sahibi Ronn Torrossian, Likud Parti üyesi. 2010 yılında New York'ta Türk Konsolosluğu önünde yapılan 'Gazze- Hamas' karşıtı gösteriyi organize etti.

Gösteride AKP Hükümeti, Hamas’a verdiği destekten ötürü protesto edildi.

Mavi Marmara olayı da eklendiğinde ,

AKP için ne değişti de 'Likud' bağlantılı birisiyle ABD'de tanıtım için anlaştı?

AKP ‘5WPR’a nasıl bir tanıtım yaptırmayı planlıyor?

AKP Hükümeti , seçmenini karşısına almayı göze aldığına göre , önemli hesaplar yapmış olmalı?

Buarada önemli bir soru daha var.

Türkiye'nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği'ne atanan Merve Kavakçı, Türk vatandaşlığına alındığına göre, ABD vatandaşlığından ayrıldı mı?

Malezya'ya ABD pasaportuyla gitmeyeceğine göre! Washington yada Ankara'da ise basının karşısına çıksa da merakımızı giderse.

İyi bayramlar..

Yılmaz POLAT - 18 Ağustos 2017 - ABC

Son Yazılar