hulusi akar yeni akit gazetesi yazarina ziyareti2

Hulusi Akar'dan Yeni Akit yazarına "Geçmiş olsun" ziyareti!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın, dinci Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ı hastanede ziyaret ettiği ana dair kare sosyal medyanın gündemine oturdu.

Her ne kadar yeni konuşulmaya başlansa da, o anın fotoğrafı 17 Aralık 2016 tarihine ait.

Hatta sözkonusu kare TSK’nın resmi sitesinde dahi yayımlanmıştı.

İşte tartışma yaratan o kareler...

hulusi akar mehtap yilmaz1

 

hulusi akar mehtap yilmaz2

TSK o günlerde yaptığı açıklamada; bu karelerin çekildiği ziyarete dair şu bilgiyi vermişti:

“17 Aralık 2016 tarihinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar; Kara Kuvvetleri Komutanı ile birlikte Gaziantep ve Kilis’te inceleme ve denetlemelerine devam etmiş, müteakiben elim terör saldırısı kapsamında incelemelerde bulunmak üzere Kayseri’ye gitmiştir.

Bu kapsamda Orgeneral Akar, öğleden önce Fırat Kalkanı Harekâtı esnasında yaralanarak Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan personeli ziyaret ederek icra edilen harekât kapsamında göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakârlıktan dolayı tebrik etmiştir. Personelin sağlık durumları hakkında bilgi alan Orgeneral Akar, personele acil şifalar dilemiştir.”

Evet...  

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Kara Kuvvetleri Komutanı Salih Zeki Çolak Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören yaralı askerleri ziyaret etmişti.

Peki, ne oldu da Mehtap Yılmaz da “ziyaret edilenler” arasına girdi?

Hastanenin bağlı olduğu Gaziantep Üniversitesi’nin rektörü Prof. Dr. Ali Gür’dü.

Ve Rektör Ali Gür de, Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın eşiydi.

Yani...

“Hazır gelmişken” rektörün hastanede tedavi gören eşine de “geçmiş olsun” ziyaretinde bulunuldu.

Orgeneral Hulusi Akar’ın, Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve yazarı Hasan Karakaya’nın vefatının ardından Genelkurmay Başkanlığı adına “taziye” telefonu açtırması da çok konuşulmuştu.

MEHTAP YILMAZ’IN TWEETLERİ HATIRLATILDI...

Şunu da hatırlatmak gerek; kısa süre önce yerel medya kaynaklarında Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür hakkında FETÖ soruşturması açıldığı ileri sürüldü. Yeni Akit yazarı Mehtap Yılmaz’ın eşi Gür ise, YÖK’ün başlattığı iddia edilen bu soruşturma haberlerini yalanladı.

Bu “geçmiş olsun” ziyaretinin kareleri sosyal medyada hızla paylaşıma sokulurken, diğer yandan da Mehtap Yılmaz’ın Atatürk’e, Fethullah Gülen’e ve Fethullahçı kalemlere dair tweetleri hatırlatıldı.

Odatv - 14 Mayıs 2017

İşte Hulusi Akar’ın ziyaret ettiği Mehtap Yılmaz’ın tweetlerinden örnekler:

mehtap yilmaz tweetleri1

mehtap yilmaz tweetleri2

Son Yazılar