erkegin kahpesi

Erkeğin Kahpesi!

Stajyer öğretmenliğe Ankara Atatürk Lisesi’nde başlayıp, İzmir Atatürk Lisesi’nden emekli olan, öğretmenliği dışında müzikten kopmayan,

sanatçıları İzmirli Sanatçılar Birliği Derneği çatısı altında örgütleyen, Türk Başarı Ödülleri Kurumu tarafından ‘’Son 10 yılın en başarılı halk sanatçısı’’ ödülü verilen, 4 müzik albümü, 2single üreten, İstanbul Beyaz Güvercin, TRT Altın Anten, Kuşadası Altın Güvercin beste yarışmalarında finali tadan, İzmir ve Eskişehir’de televizyon programları yapan, yerel ve ulusal basında köşe yazarlığını sürdüren, tam bir ‘’Atatürk Çocuğu’’ Şinasi Kula, bu zengin kişiliğine yazarlığı da kattı.

‘’Herkesin bir öyküsü vardır. Önemli olan bunu yazıya dökecek bir cesarete sahip olmaktır. Ben kadınlara yaftalanan ‘’Kahpelik’’ kelimesini, sevgiyi yüreğime eken Hüsniye Ninem, öğretmenim Nevin Dinçer ve ‘’Erkeğin kahpesi kadından çok tehlikelidir’’ diyen rahmetli anama olan saygı ve sevgim gereği, kitabımı onlara ithaf ederek, ‘’Erkeğin Kahpesi’’ adıyla yayımladım.’’ diyen Kula, İzmir Kemeraltı’ndaki Lesmire Cafe’de, kitabını okurlarıyla buluşturdu.

Yaşam öyküsü, köyden koparılmayla başlayan kitabında, öğrencilik, öğretmenlik, 12 Eylül 1980 Darbesi, sosyalist ülkeleri ziyaret, emeklilik sonrası yaşadıklarına ilişkin kesitler görmek mümkün.

erkegin kahpesi2

‘’Erkeğin Kahpesi’’, ülkemizin, 1980’den günümüze içinde bulunduğu duruma ilişkin ve sosyalist ülkelerdeki yaşam konusunda bilgi sahibi olmak, yazarın karşılaştığı puştluklara karşı verdiği mücadeleden ders çıkartmak isteyenlerin, sıkılmadan okuyabileceği bir eser.

Ulusal Eğitim Derneği İzmir Şubesi üyesi Şinasi Kula’yı, imza gününde dernek yönetim kurulu üyeleri, Çankaya Mahallesi Kültür Dayanışma Derneği Başkanı ve Çankaya Mahallesi muhtar adayı Neşe Şermeti yalnız bırakmadı.

Kitabın tanıtımı için yapılacak bir organizasyon için Kula’dan söz aldılar. Dorlion Yayınları tarafından basılan kitabı, 0530 643 30 81nolu telefona ulaşarak, www.insalcilkitap.com sitesinden edinmeniz olası.

Haber       : Osman Gazi OKTAY - 09 Nisan 2017 - İzmir
Fotoğraf   : Fethanet Kula

Son Yazılar