barzanistan baragi gondere cekildi 

Büyük Barzanistan Bayrağı (BBB)

Eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden kendisine şöyle seslenmişti.

“Müsterih olun Sayın Başkan! Sizin de benim de ömrüm bağımsız bir Kürdistan’ın kurulmasını görmeye yetecek!” Barzani kısa zaman önce meydan okudu: “Bunu (bağımsızlık) Türklerle konuşmadık. Karşı çıkacaklarını sanmıyorum. Kimseye tehdit değiliz ama hakkımızı hayata geçirmek için de izin istemeyiz!” Barzani sırtını bir yerlere dayamadan hiç konuşmazdı. Hem babası hem de kendisi hayatları boyunca emperyalizme maşa olmuşlardı.

barzanistan baragi gondere cekildi750 2

DALGALANAN EMPERYALİZMİN PAÇAVRASIDIR!

Türkiye, Irak ve İngiltere 5 Haziran 1926 yılında Ankara Antlaşmasını imzalandı. Bu antlaşma ile Musul Irak sınırları içinde kaldı. Sancılı bir süreçti! 6 Haziran günü CHP grubu birbirine girdi. 7 Haziran’da Meclis tartışmaları kırıcı oldu. Dışişleri Bakanı Tevfik Rüştü Aras kürsüye çıkmak zorunda kaldı. Sonuçta milletvekillerinin sadece yarısının katıldığı bir oylama ile antlaşma onaylandı. Ama derinlerdeki yara hep kanadı! Emperyalizmin kirli ve sinsi pususunda vurulmuştuk…

tayyip barzani sivan perver750

Kürdistan bayrağı Türk semalarında dalgalanıyorsa bu ne anlama geliyor?

Irak’ın bölündüğü kabul ediliyorsa, Ankara Antlaşması kadük hale gelir. O zaman yeni koşullar ortaya çıkar! Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı olduğu dönemde mealen şöyle bir demeç vermişti: “Biz Musul’u tek bir Irak’a verdik. Karşımızda tek bir Irak görmek isteriz!” Eski çamlar bardak mı oldu?Verdiğimiz mesajın anlamını idrak edebiliyor muyuz? Ne yaptığımızın farkında mıyız?

BAHÇELİ KENDİNİ BAĞLADI!

“Evet” kampanyası farklı dünyaların insanları olan üç ismi aynı cephedebuluşturdu. Binali (Yıldırım) -Bahçeli- Barzani (BBB) evet için kolları sıvadı. Rodaj süresince tıkır tıkır çalışan motor Büyük Barzanistan Bayrağı (BBB)araya girince su kaynatmaya başladı. Arıza küçük görünüyordu ama birden bire kayış koptu; dişli sıyırdı, şanzıman dağıldı! BBB Bahçeli’nin canını ziyadesiyle sıktı ve fena kükredi: “SKANDALDIR, AYMAZLIKTIR, REZALETTİR!”

Bahçeli yol ayrımında! Sayın Başkanım, “evet çıkarsa, skandalları, aymazlıkları, rezaletleri nasıl önleyeceğiz?” derlerse, nasıl cevap verecek? “Evet, Kürdistan’a giden yolun kaldırım taşı olmaz mı?” sorusu Bahçeli’nin yakasına yapıştı kaldı! Ruh ikizi gibi peşini hiç bırakmayacak! Başbakan Yıldırım, “Küçük de olsa bir manevra alanı yaratsaydı, belki bir çıkış yolu bulunurdu!” Ama kestirip attı: “Yaptığım doğrudur; daha önce de yaptık!”  Şimdi çıkabilirsen, çık işin içinden! AKP defteri kapamış görünüyor…

AKP’den sızan bilgiler şöyle: “Bahçeli oltadaki balık! Yeme – Cumhurbaşkanı, seçilip Hükümeti kurduğunda MHP’ye güya 4-5 bakanlık verecekti- gerek yok!” Yani diyorlar ki Bahçeli’nin bütün kozlarını elinden aldık! Barzani oldu mu şimdi? Bir ziyaret yaptın, Bahçeli’yi iki arada bir derede bıraktın! Rüzgârla yarışan tekere çomak soktun!  Uyumlu ikiliyi bozdun. Başbakan bozkurt işareti yapıyor, Bahçeli alkışlıyordu. Cumhurbaşkanı’nın resimleri MHP salonlarını süslüyordu... Şimdi ne olacak?

Bahçeli, bu ahval ve şerait içinde Evet’i nasıl savunacak? Zaten aşırı tepkili ve duyarlı bir ruh yapısına büründü. Yer çekimine meydan okuyarak Aydınlık ile FETÖ’yü buluşturdu! İkinci Püskevit Teoremi! Sayın Abdülkadir Selvi’ye hiç de yakışık olmayan isnatlarda bulundu! Dinleyince yüzüm kızardı! Oysaki Selvi’nin yazısında, zorlansa bile en küçük bir ima bile bulunamazdı. 80 milyon içinde bu yazıya -hakareti bir kenara bırakıyorum- “eleştiri” diyecek bir kişi bile olduğunu sanmıyorum. Konu bütünüyle bir siyasi analiz yazısıydı. Nesnel gerçeklere dayanıyordu. Ama buna rağmen Bahçeli’nin insanlarımızı ötekileştiren, ayrımcılığa davetiye çıkaran sivri dili, gerçekten ülkenin geleceği için kaygı uyandırdı...

Bağdat harap olduktan sonra Bahçeli nasıl bir çark manevrası yapacak? Bakarsınız, aklıselim galip gelir. Çıkmaz sokaktan geri döner… Kucaklayıcı bir rota çizer. Erdemli bir davranış olur. Kendisini bütün yurtseverler ayakta alkışlar… Milli kuvvetlere büyük bir moral ve güç verir. Kim ne derse desin, Bahçeli Kürdistan paçavrasına karşı çıkarak Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne büyük bir hizmet yapmıştır.

Her hal ve şartta BBB gölgesinde BBB “evet” buluşması hayırlara vesile olacak gibi görünüyor…

Soner POLAT - 03 Mart 2017 - Ulusal Kanal

Son Yazılar