isid abd baglantisi4

Tüpçü McCain ve ‘İti ite kırdırma’

ABD dış politikalarının temel ilkelerinden birisini oluşturan “iti ite kırdırma” zihniyetinin kıymetli temsilcisi kravatlı John McCain’dir.

1967’de hava saldırılarıyla Vietnam’da insan avlamaya çıkmışken avlanır. Ağır yaralı ele geçirilir ve savaş suçlusu olarak tutuklanır. Aldığı yaralar halen ıstırabını ceseden ve ruhen çektiği fiziksel durumunun sebebidir. Suriye’ye ihraç edilen terör savaşının ve kanlı bilançosunun en önemli mimarlarından birisidir. Irak’a karşı işlenen cinayet ve talanın en hararetli savunucusudur.

PENTAGON VE CIA’NIN MUTEBER ADAMI...

Arizona Senatörü, ABD’ye başkan adayı ve 2015’te Senato Askeri Hizmetler Komitesi başkanı John McCain Saray’a teşrif etmişler. Pentagon ve CIA’nın en muteber adamıdır. İngiltere ve İsrail dışında kimseyi dost kabul etmez. Suriye silahlı terör örgütlerin piri olan John McCain bir harami misali savaşın ilk yıllarında Türkiye üzerinden Suriye’ye girmiş ve örgüt temsilcileri ile CIA ve Pentagon arasında koordinatör görevini ifa etmiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı “diktatör” olarak ad eden demokrasi timsali(!) “ muasır Muaviye” John bakın ne yumurtlamış;

1. Ortak demokratik değerler temelinde Türk-Amerikan ittifakını her zaman savunmuş.

2. Ortadoğu’daki düzensizliklerin arttığı bir dönemde bu ittifak (Türk-Amerikan ittifakı) her zamankinden daha önemliymiş.

3. ABD, İslam Devleti (DEAŞ’ı) hızlı ve kalıcı bir şekilde mağlup etmek, düşmanlarımızın kötü etkisine karşı koymak ve bölgede kabul edilebilir bir güç dengesi kurabilmek için Türkiye ile çalışmalıymış.

4. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye’de güvenli bölgeler oluşturulması ve Rakka’nın geri alınması için bir öneri ortaya koydu ve bu öneri ABD tarafından ciddiyetle ele alınmalıymış.

‘İKİ ÇÖMLEK BİRBİRİNİ KIRSIN’

Teşbihte hata, atasözünde kusur aranmaz. “Gaz ver şişir ne kadar aptal olduğunu gör” ifadesi Şamlıların meşhur deyimidir. Daha tecrübeli, daha hesaplı ve ticaretin püf noktalarına, hinliklerine daha çok vakıf ama bir o kadar da kibirli şehir kent toplumunun “saf köylü” veya “idealist insan” için itimat ettiği bir üsluba işaret eder.

“Çıkarına hizmet eden her yol ve araç mubahtır. İlkeli davranmak idealistlerin ve cenneti öbür hayatta arayan aptalların işidir” prensibi geçerli akçedir. Muhtaç olduğunda secde eder veya üzerine basacağınız seccade olur. “Şam veya Yahudi” taktiği olarak da bilinir. ABD ve İngiltere’nin icadı olarak pazarlanan “set a thief to catch a thief (Bir hırsızı yakalamak için başka bir hırsızı peşine sal veya kullan); Kıssadan hisse “İti ite kırdırma” taktiği Şam Emevi patentli bir üründür. Arapça orijinali, “iki çömlek (aptal) birbirini kırsın” deyimi ile bilinir.

‘MUAVİYE’NİN İNCE KIL SİYASETİ’

ABD ve İngiltere, kıramadığı eli öpmek zorundaysa, “Open door policy; Açık Kapı Siyaseti” prensibini devreye sokar. Bu siyasetin ilkelerini İngiltere, İsrail ve ABD, Şam Arap Emevi devletinin kurucusu Muaviye’yi örnek aldıkları kesindir. “Muaviye’nin ince kıl siyaseti” olarak bilinir.

Bunun anlamı şudur; Yaptırım gücünüz yok ise, çektiğinde bırakacak bıraktığında çekeceksiniz. En şiddetli düşmanın yüzüne bile kapılarınızı tamamen kapatmayacaksınız.

mccain tayyip

15 Temmuz’u organize eden, İncirlik’i bunun için istihdam eden, sorumlularını koruyan, verebiliriz yemiyle aleni alay eden, Türkiye’yi İran, Rusya, Suriye ve Irak ile düşman olmasını telkin eden, kıssadan hisse bindiği dalı kendi eliyle kesmesi için kumpas kuran, ekonomik hiçbir katkısı olmayan, ülkenin ve bölgenin en yobaz silahlı örgütleri ve en tekelci holdinglerle aşna fişne olan, “milli ve devrimci” olan her şeye düşman John McCain, CIA şefi, İngiltere ve ABD Genelkurmay başkanları “gaz verip şişirmeye” gelmiş.

GAZA GELİP ŞİŞMEYİN!

Demokrasi ve hürriyet abidesi(!) John Efendi Türkiye’nin ardından adalet ve eşitlik timsali, Filistin dostu (!) İsrail’in müttefiki, dünya barışı ve huzurunu tehdit eden Pers ve Şii hilaline karşı kahramanca direnen mücahit kardeşi Suudi Kral hazretlerine gitmiş.

ABD bu kadar düştüyse ve secde edip seccade oluyorsa, “çok böyük müttefikimiz Türkiye ile yeni dünya düzenini kuruyoruz” noktasına geldiyse, sakın ola ki tüpçü John McCain’in ABD, İngiltere, İsrail, Katar ve Suudi gazına gelip şişmeyin.   

Mehmet YUVA - 23 Şubat 2017 - Aydınlık

Son Yazılar