Turkordusugozaltinda1


Tayyip Erdoğan, Güney Kore gezisi öncesinde yaptığı açıklamada “sözleşmeli er” düzenlemesi üzerinde son rötuşları yaptıklarını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Gönül’ün TSK’ya getirmek istedikleri yeni sisteme ilişkin verdiği bilgiye göre, sözleşmeli er sayısı başlangıçta 50 bin olacak.

Kurulacak birliklerin ilk aşamada piyade ve jandarma birliklerinin halen kullandıkları kışlalar içinde konuşlanacağı söylenmektedir.


TÜRKİYE BÖLÜNÜYOR

Türkiye ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında bölünüyor.

Uygulama görevi AKP-PKK-Barzani koalisyonu tarafından yürütülmektedir.

Türk Ordusu, bölünmeye karşı vatan savunması görevini yapamaz hale getirilmek istenmektedir.

TÜRK ORDUSU’NUN YAPISI DİNAMİTLENİYOR

Sözleşmeli er sistemi, Türk Ordusu içinde, ordunun emir komuta sistemi, birlik, disiplin ve sürekliliği konusunda büyük krizlere yol açacaktır.

Sözleşmeli er sistemi, aynı zamanda Mehmetçik arasına nifak sokma girişimidir.

Profesyonel ordu girişimini de içeren bu planla, Türk Ordusu, Milletten koparılmak istenmektedir.

BOP EŞBAŞKANLIĞI ORDUSU KURULUYOR

Sözleşmeli er sistemiyle aynı zamanda gündeme gelen ve sınır güvenliğini sağlayan silahlı birliklerin hükümete bağlanmasını öngören düzenleme aynı planın parçasıdır.

Bu iki girişim ve ardından gelecek askeri personel düzenlemeleriyle, emri sadece Tayyip Erdoğan’dan alacak yeni bir ordu, BOP Eşbaşkanlığı ordusu kurulmak istenmektedir.

Tıpkı Hitler’in SS Birlikleri gibi!

İLK ADIM: SINIR GÜVENLİĞİ TSK’DAN ALINIYOR

Plan çerçevesinde, “Sınır Muhafaza Genel Müdürlüğü” adı altında İçişleri Bakanlığı’na bağlı yeni bir birim de kurulmaktadır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Genelkurmay bünyesinden koparılıyor ve bütün personel ve teçhizatıyla birlikte İçişleri Bakanlığı bünyesinde kurulması öngörülen Sınır Muhafaza Genel Müdürlüğü’ne devrediliyor.

Tayyip Erdoğanlar, sadece Sahil Güvenlik Komutanlığı’nı değil, kara sınırlarının güvenliğini sağlayan birlikleri de kendi emri altına almak istiyor.

TÜRK ORDUSU’NA PSİKOLOJİK SAVAŞIN NEDENİ

Türk Silahlı Kuvvetleri’ni yıpratmaya, itibarını zedelemeye yönelik psikolojik savaşla uzun yıllar, temel görevlerini yapamadığı, sınır güvenliğini sağlayamadığı, teröre karşı yürütülen silahlı mücadelede başarısız olduğu iddia edildi.

Türk Ordusu, Ergenekon tertibiyle de suça bulaşmış insanları barındıran bir kurum gibi gösterildi.

Düzenlenen tertiplerle açılan, Ergenekon, Poyrazköy, Gölcük ve Kafes davalarında 245 muvazzaf subay sanık yapıldı. Orgeneral’den, astsubaya kadar her rütbeden asker hapse atıldı.

Türk Ordusu’na karşı yürütülen bu psikolojik savaşın amacı Türk Ordusu’nu denetim altına alarak, BOP ordusu yapmak yani Milli Orduyu tasfiye etmektir.

HEDEF: MİLLİ ORDUYU TASFİYE

ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi uygulanmaktadır.

Amerika’nın hedefi, teslim alamadığı Milli Orduyu tasfiye etmektir.
“Sözleşmeli er”, “Sınır Muhafaza Genel Müdürlüğü”, “profesyonel ordu”, “asker sayısının azaltılması” girişimleri ile tasfiye yolunun taşları döşenmektedir.

NATO’nun yeni konseptinden hareketle değiştirilen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi ile Türk Ordusu’nun görevi vatan savunması yerine kriz bölgelerine müdahale haline getirilmek istenmektedir.

BÖLENLER YIKILACAK BİRLEŞTİRENLER İKTİDAR OLACAK

Kimse çöküşe giden Amerika’ya güvenmesin.

Bölenlerin yıkılacağı, birleştirenlerin iktidar olacağı günlere gidiyoruz.
Milletimizin büyük gücünü seferber ederek, Türkiye’yi böldürmeyeceğiz.

Türkiye’yi İşçi Partisi birleştirir!

Bütün vatanseverleri ayağa kalkmaya, emperyalizme karşı mücadelenin merkez karargâhı İşçi Partisi’nde birleşmeye ve mücadeleye çağırıyoruz.

AKP yıkılacak, Amerika kaybedecek, Türkiye kazanacaktır!

İşçi Partisi Genel Sekreteri
Hasan Basri ÖZBEY - 14 Kasım 2010 - İşçi Partisi

http://www.ip.org.tr/

Son Yazılar