soner polat

Türkiye’nin kuvvet çarpanı!

Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Almanya’da yaşadım.

Aachen, Duisburg ve Hannover’de şölen havasında kutlamalar yapıldı.Salonlar doldu taştı! Hep birlikte, “Bir daha gel, gel Samsun’dan, sarı saçlım, mavi gözlüm” derken, gözyaşları sel olup aktı! 10’uncu Yıl Marşı söylenirken deprem oluyor sandım. Türkiye’nin öylesine güçlü, öylesine sadık bir arka cephesi var ki insan gurur duyuyor. İhtiyat kuvvetlerimiz orada! Almanya’daki, haksızlık etmeyelim Avrupa’daki kardeşlerimiz Türkiye’nin kuvvet çarpanıdır. Etle tırnak gibi kenetlendik. Gücümüze güç katıyorlar. Yolları ve bahtları hep açık, rüzgarları insaflı olsun...

ALMANYA’YI, AVRUPA’YI ANLATTILAR...

Hep biz mi konuşacağız? Kısa bir süre önce yaptığımız Frankfurt toplantısında bu kez onlar anlattı, aydınlattı, biz dinledik... Öylesine güzel analizler yaptılar ki, birlikte göz gezdirelim mi?

Alp Hamuroğlu: Alman devletinde süreklilik ve istikrar esastır. Almanya’nın İslam siyaseti 19’uncu yüzyıldan bu yana değişmedi. Alman İslam’ı, Alman Aleviliği hedefleniyor. Almanya’nın FETÖ ile flörtü ABD’ye bağımlılığının bir göstergesidir. Ancak Almanya daha bağımsız bir politika izlemek istiyor. ABD çizgisinden uzaklaştıkça FETÖ ve PKK’yı da bırakacaktır. Almanya Merkel ile devam edemez! Çünkü devlet Meclis’e hakim olamıyor!

Sebahat Dalkılıç: Almanlar, Türk ve Türkiye karşıtlığından bir türlü vazgeçmiyor. Sünniliğin karşısına Alman Aleviliğini çıkarıyorlar. PKK ve FETÖ ile kol kola geçmiş durumdalar. Türklerin çoğalması onları ürkütüyor. Türklerdeki yönetim yeteneği endişe kaynağı!

Ali Derya Doğan: PKK ve FETÖ Alman gizli servisi BND’nin denetiminde! BND’ye sormadan dönerci açılamıyor! PKK adeta döner işletim holdingi! FETÖ okullarından ayrılanların oranı yüzde 17! Bunu daha da artırmak için çalışmalıyız. 1990 sonrasında Alman kızları Türklerden ziyade Kürtlerle evlenmeye başladı! Mültecilere, “Flört nasıl yapılır?” dersi veriliyor. Alman milletvekillerin yüzde 35’i Amerikancıdır.

Erkan Yıldız: Türk kökenli milletvekilleri Almanları yanlış yönlendiriyor. FETÖ okullarının ana hedefini anlamamış olamazlar! Siyasi bir hedefleri var. Abdullah Gül’e çok değer veriyorlardı!

Sevgi Hamuroğlu: Almanya’nın eski Meclis Başkanı, eski Yabancılar Bakanı FETÖ’nün yönetim kurulunda! Bunda bir acayiplik yok mu? Almanlar şu anda Diyanet’i hedef tahtasına koydu. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın arka bahçesi olarak görüyorlar...

Hulusi Dalkılıç: Emperyalizmin ana vatanı Avrupa’dır. Bunu unutmayalım. ABD gerilese bile Avrupa emperyalizmin bir ucundan tutar!

Ali Rıza Taşdelen: Afganistan, Irak işgalleri ve 2008 dünya ekonomik krizi sonrasında Avrupa şapkasını önüne koydu: “Atlantik’te sonumuz ne olur?” Arap Bahar’ında ABD’nin koçbaşı Fransa oldu. Avrupa önce destekledi, sonra tereddütler başladı. Fransa’da kafalar karmakarışık! Çöküş hem siyasi hem de ekonomik boyutta! Partiler politika üretemiyor. Sarkozy gitti, Hollande geldi ama değişen hiçbir şey yok! ABD karşıtlığı Sarkozy’nin partisi içinde bile yükseliyor... Milliyetçi Marine Le Pen, AB ve küreselleşme karşıtı söylemlerle ekonomik öğeleri öne çıkardı ve birinci parti oldu. İşsizliğe karşı verdikleri mücadele sayesinde işçilerin yüzde altmışının desteğini kazandı. Hollande ve sosyalistler Meclis’e bile giremeyebilir.

Beyhan Yıldırım: Hem bölgesel hem de küresel olarak sancılı bir döneme girdik. Bu durum olağan karşılanmalı! Çünkü Türkiye içinde vatan savaşından milli hükümete, yerkürede ise tek kutuplu dünyadan çok kutuplu bir dünyaya doğru bir savrulma var. Stuttgart Konsolosumuz, “İşte FETÖ tam burada!” diyor; Almanlar, “İçişlerimize karışıyorsunuz!” şeklinde cevap veriyorlar.

İŞTE BU TÜRK’ÜN AYAK SESLERİ...

İşin özeti, aydınlanma yaşayan Avrupa, iş biz Türklere gelince, Ortaçağ’ı dayatıyor. Şu andaki en önemli ve öncelikli tehdit Türkçe’ye yönelik saldırılar. Doğrudan ya da dolaylı yöntemlerle Türkçe eğitim ve öğretim engelleniyor. Entegrasyon maskesi ile asimilasyon hedefleniyor. Aman dikkat! Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türk’üm diyene! Çocuklarımıza Türkçe öğretmenin bir yolunu mutlaka bulmalıyız!

Soner POLAT - 04 Kasım 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar