f tipi orgut2

FETÖ'nün kadrolu kışkırtıcıları... (5)

Yandaş basının köşe yazıcıları, Kemalistleri hedefe oturtmaya ve yeni kumpasları kışkırtmaya var güçleriyle çalışmaktalar.

Yandaş basının sivri çıkışlarıyla ünlü ve kışkırtma konusunda açık ara lider durumundaki Yani Akit’in kumpasın dışında kalması tabi ki düşünülemez. Öyle de oldu. Gazetenin köşecilerinden Ali Karahasanoğlu, 3 Ekim 2016 tarihli “Gitti FETÖ, geldi Perinçek’e eyvallah edemeyiz!” başlıklı yazısında Kemalistleri, Doğu Perinçek’i, dolayısıyla Vatan Partisi’ni hedefe oturtmakta.

Akit köşecisini kızdıran şey, gazetelerinin muhabirinin cep telefonunda “bylock” programının bulunması... Bu nedenle de Akit muhabirinin tutuklanması... “Bylock” olayını gündeme taşıyan kim? Aydınlık Gazetesi... Bylock ne? FETÖ’cülerin kendi aralarında iletişimi sağlayan bir telefon ağı. Aydınlık “bylock”u açıklayınca kendini gizleyen birçok FETÖ’cü açığa çıktı. Daha da çıkacak... Birçok siyasetçi, milletvekili, gazeteci, işadamının FETÖ üyesi olduğu belli olacak. Bu durum, özellikle AKP’li bazı siyasetçilerle, yandaş gazetelerin birçok çalışanını korkutmakta. Bu nedenle Doğu Perinçek, Akit’in hedefinde...

“Bir avuç solcu kafanın.. Dindar Cumhurbaşkanı’na yapılan darbeyi istismar ederek.. ‘Nerde bana zıt giden dindar insan var, indireyim’ mantığı ile.. Tezgahlar kurulmasın..” diye yazmakta Akit köşecisi. “Dindar Cumhurbaşkanı’na darbe” öyle mi? Vatan, millet nerede? Cumhuriyet ve demokrasi nerede? Bunlar, Akit köşecisinin gündeminde yok! Üstelik Cumhurbaşkanı’nı “dindar” olarak niteleyerek milleti din üzerinden bölmekte. Bu söylemle darbeyi sanki laikler yapmış gibi bir algı yaratılmak istenmekte. Oysa darbeyi yapan FETÖ’cüler de kendilerini dindar olarak tanımlamaktalar. Hatta bu tanımlamaya yıllarca AKP yöneticileri de katıldılar. Darbe, Amerikancıdır ve bu darbe bir kişiye karşı değil, Türkiye’ye karşı yapılmıştır. Emperyalist darbeler kişiye karşı değil, devlete karşı yapılır. Bu yapılan da ulus devlete karşı din sömürüsü yapan FETÖ’cüler kullanılarak yapılmak istenmiştir. Ulus devleti, öncelikle TSK içindeki yurtsever Kemalistler cansiperane savunmuşlardır.

“Dindar insanlara kumpaslar kurmalarına izin verilirse.. ‘Şimdi bizim hedefimizde FETÖ var.. Oluşturulan karşı cepheyi dağıtmayalım’ mavalları ile, FETÖ’nün bir başka versiyonuna göz yumulursa.. Buna herkes eyvallah etse.. Bizim eyvallah etmeyeceğimiz, bilinmelidir..” diye sürdürmekte sözlerini Akit yazıcısı. Öncelikle şunu soralım: “dindar insan” söylemiyle kimler anlatılmaktadır? Bu kişiler arasında FETÖ’cüler de var mıdır? “Dindar insanı” nasıl anlayacağız? Bunu, ölçen bir alet icat edilmiş midir? Kemalistlerin, Vatan Partililerin FETÖ kadar tehlikeli olduğu söylemi, kimleri temize çıkarmak için uydurulan bir yalandır?

Darbeye karşı oluşturulan ulusal cepheyi dağıtmak kimlerin istediği bir şeydir? Bu cephenin dağılması kimlerin işine gelir? 15 Temmuz’dan sonra oluşan ABD-FETÖ karşıtı cepheyi bölmek/ayrıştırmak en çok ABD ve FETÖ’nün işine yarar. Peki bu konuda çaba gösteren yandaş kalem oynatıcılar bilmezler mi ki, Kemalistleri hedef alarak ulusal cepheyi bölmenin ABD’ye hizmet ettiğini? Bilmez olurlar mı? Amaçları, TSK’yı sindirmek ve Türkiye’yi ABD-İsrail hesaplarına uygun duruma getirmek... Bu arada yurtseverlere yeni kumpaslar kurarak FETÖ’yü kurtarmak...

Yeri gelmişken bir anımsatma yapalım yandaş köşecilere. FETÖ’nün ipleri ABD’nin elinde ve Türkiye’ye ne denli, düşman oldukları da darbe girişimi sırasında halka, devlet kurumlarına açtıkları ateşle ortaya çıkmıştır. En küçük bir rüzgârda, hepsi toz olup yurtdışına kaçtılar.

Kemalistlere, Vatan Partililere gelince... Tarihleri boyunca emperyalizme karşı mücadele ettiler. Ergenekon, Balyoz... kumpasları sırasında hiçbir kaçmadı, savrulmadı, boyun eğmedi. Bu nedenle FETÖ ile Kemalistleri bir tutmaya çalışmak art niyettir. ABD-FETÖ’ye hizmettir.

“Tek marifetleri FETÖ’ye karşı çıkmak olan solculara.. Dürüstlük testi yapılmadan. Devletin kilit noktası teslim edilmemelidir. (Yandaş yazarların tümüne, noktalama işaretlerinin nasıl kullanılacağı öğretilmeli. Nedense hepsinin Türkçesi kıt... AH)” diyerek sürdürmekte yazısını Akit köşelemecisi. Solcuların tek marifeti yalnızca FETÖ’ye karşı çıkmak değil. Emperyalizme bağımlı kim varsa ona karşıdır solcular. ABD’ye kim hizmet ediyorsa onlarla savaşım içindeler. ABD, İsrail, FETÖ, PKK, IŞID... Bütün bunlar Türkiye’nin düşmanıdır ve solcular da bunlara karşı çıkmaktalar. Ha, bu arada BOP eşbaşkanını unuttuk sanmayın! Kemalistler, dünya halklarına zulüm yapan emperyalizme karşıdır; tüm mazlum ulusların da yanındadır. Bu, Allah ile aldatanların anlayamayacağı bir şeydir.

Dürüstlük konusuna gelince... Toplumun din duygularını sömürerek dünyalıklarını kuranların dürüstlükten söz etmeleri çok gülünç... Devrimci ahlak, devrimcilere her koşulda doğruyu söylemeyi öğütler. Takiye yapmayı bilmez devrimciler...

Yandaş köşe yazıcılarının elbirliğiyle FETÖ’yü kurtarma, Kemalistlere yeni tuzaklar ve tertipler kurma isteği çok belirgin. Her zaman yaptıklarını yapmaktalar. Türkiye’nin yanında değil de ABD’nin yanında saf tutma yarışındalar. Bu nedenle de Kemalistlere karşı sürekli bir mücadelenin içindeler.

ABD kaybediyor, yandaşları da kaybedecekler. Bu tarihsel gerçekten kimse kaçmaz.

Adil HACIÖMEROĞLU - 12 Ekim 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar