aydin ozcan10 1 

Aydın Özcan Durmuyor!

İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan ve ekibi ziyaret edilmedik, demokratik kitle örgütü ve avukat bırakmak istemiyor.

Aydın Özcan, 15-16 Ekim 2016 tarihlerinde, İzmir Fuarı içindeki Celal Atik Spor Salonu’nda yapılacak genel kurulda, yarım bıraktığı ve yeni projelerini tamamlamak amacıyla Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu’nun başkan adayı.

aydin ozcan11

Başkanlık yaptığı 2 yıl içinde kadın avukatlara yönelik adliye içerisinde çocuk bakım ve emzirme odası, stajını bitirip, büro açmada zorlanan genç avukatlar için Gençofis, baro binasını yenileme ve çatı katına kafeterya, ilçe adliyelerinde baro odalarının açılması, tüm bilgisayarların yenilenmesi olmayanlara temini, Ödemişli avukatların talebi üzerine adliyeye Atatürk Anıtı yaptırılması, vakfın işler hale getirilmesi, avukatların ihtiyaç duyduğu mesleki seminer, konferans ve çalıştayların düzenlenmesi, toplumsal olaylara duyarlılık ve demokrasi mücadelesinde önderlik gibi çalışmalar yürüten Özcan, TBB’nin desteğiyle Baro Kule ve İzmirli avukatların ülüslararası davalara bakar konuma getirilmesi çalışmaları yürütebilmek amacıyla, İzmir Barosu’na kayıtlı 7 bin avukattan 1 dönem daha oy desteği bekliyor.

Önceki günlerde Disk Emekli Sen’in kahvaltısına, ADD İzmir Şubeleri Çeşme Eşgüdüm Toplantısına katılan Özcan, Türkiye Kamu Sen İzmir Temsilciliğini ziyaret etti.

Aydın Özcan’ı İl Temsilcisi Ahmet Doğruyol ve konfederesyona bağlı sendikaların şube başkanları karşıladı.

aydin ozcan10

Özcan, İzmir Barosu’nun yaptığı çalışmaları anlattı. Temsilci Ahmet Doğruyol, ziyareti için baro başkanına teşekkür etti. Hafta sonunda yapılacak genel kurulda Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyete sahip çıkan, ulusun bölünmez bütünlüğümü savunan bir adayın seçilmesi temennisinde bulundu.

Haber ve fotoğraf : Osman Gazi OKTAY – 11 Ekim 2016 - İzmir

Son Yazılar