fethullah gulen2

FETÖ'nün kadrolu kışkırtıcıları... (2)

15 Temmuz ABD saldırısının ulusal bütünlükle püskürtülüp yenilgiye uğratılmasından sonra oluşan milli dayanışma ruhu (Yenikapı Ruhu) kimilerini rahatsız etti.

Milletin birleşmesi, komplocu, kumpasçı köşe yazıcılarını harekete geçirdi. Devleti, TSK’yı çökertmek; ulusu bölmek amacıyla ABD desteğiyle saldırı düzenleyen FETÖ dururken ulusal birliğin yapı harcı olan Kemalizme durup dururken saldırmak okyanus ötesinin bir stratejisi olsa gerek.

1 Ekim günü havuz medyasının köşe yazıcısı Altun işaret fişeğini attı Kemalistlere karşı. Kemalistlere, ulusalcılara saldırı başlatılır da ekranların kadrolu kumpas savunucusu, Milliyet gazetesinin zoraki köşelemecisi Alçı susar mı? Susmaz tabi ki... Milliyet’in köşe tutucusu bir gün sonra, yani 2 Ekim 2016 günü konuya dalıyor bodoslama.

“Yani Yenikapı Ruhu Türk devletinin fabrika ayarlarına dönmesinde buluşmak gibi lanse edildi.” demekte Nagihan Alçı. “Fabrika ayarları” sözüyle anlatılmak istenen nedir? Cumhuriyet’in kuruluş ilkeleri, felsefesi... Cumhuriyet’in kuruluş ilkelerinin temeli ne? Tam bağımsızlık ve ulusal bütünlük...  

Peki, Türkiye’nin tam bağımsızlığı, ulusal bütünlüğü kimleri rahatsız eder? Damat Ferit’in yolundan yürüyenleri... Emperyalizmin kölesi, piyonu olanları... Türk ulusuna, Lozan’a düşman olup Sevr’e dost olanları... Tabi bir de emperyalist kapılarda çanak yalayıp kalem oynatanları...

“Fabrika ayarları denen olgu esas olarak askeri vesayet rejimi. Bu rejimin savunucuları Atatürkçülük maskesi altında saklanıyor ve askeri vesayete karşı savaşmak gibi onurlu bir duruşu bile FETÖ’cülük gibi takdim etmeye çalışıyorlar. Bu mantıkla kelle istemek ekranlarda ve gazetelerde moda oldu.” diye sürdürmekte sözlerini Milliyet’in köşe tutucusu.

Türkiye, tarihinin en büyük emperyalist saldırısıyla karşı karşıya kalmış 15 Temmuz’da, Alçı Hanım’ın derdi “askeri vesayet rejimi” dediği Cumhuriyet.

Ey Alçı Hanım! Ergenekon, Balyoz sürecinde kumpasçıların yalan ve iftiralarıyla “askeri vesayet rejimini” yıkmak için omuz omza verdiğiniz FETÖ çetesi de onurlu bir duruş içinde miydi? O onuru(!) birlikte mi yaşadınız? Haksız yere insanları suçladınız, onları linç ettiniz bundan ötürü zerre kadar pişmanlık duydunuz mu? Duymadığınız belli ki şimdi yeniden Kemalistlere karşı bir kumpasın bayraktarı olmaya çalışmaktasınız.

Milliyet’in köşe tutucusu, “Ekranlarda ve gazetelerde kelle istendiğini” söylemekte. Şunu öncelikle belirteyim ki Kemalistler kelle istemez. “Kelle istemek (almak)” Ortaçağa özgü bir hukuk(!)... Kemalistler, suç işleyenlerin çağdaş hukuk içinde adil yargılanmasını ister.

“Kelle istemek” özellikle vurgulandığına ve yazının omurgasını oluşturduğuna göre Alçı Hanım’ım bir korkusu var demektir. Köşe yazıcılığı kariyerini FETÖ kumpaslarının sözcülüğünü yapıp Kemalistlere saldırarak oluşturan ve yüklü bir servetin sahibi olan birinin korkuya kapılması doğaldır. Hele ki bu kişi, eşiyle birlikte FETÖ bankasından boylarını aşan yüklü bir kredi kullanmışlarsa korkuları daha da artacaktır. Bu nedenledir ki FETÖ soruşturmalarında hedef şaşırtarak AKP’nin ve kamuoyunun ilgisini Kemalistlere yöneltmek onlara göre kurtuluş yolu.

Alçı Hanım, aklınca yeni kumpaslarla FETÖ soruşturmasının kendilerine uzanmasını önleyecek. Amacı, hedef şaşırtma... Kendisi, sevgili eşi, yalıcığı, aracıkları kurtulsun yeter. Bu uğurda suçsuz günahsız insanların yanması umurunda mı?

Alçı Hanım, kendini kurtarma oyunları oynarken Lozan’a saldırmayı da ihmal etmemiş. Lozan, emperyalizme ve Sevr’e karşı bir utku olduğuna göre Atlantik papağanlarının saldırısından pay alması da doğaldır. Alçı Hanım da görevini eksiz yapmakta. Kemalizm, Cumhuriyet, Lozan... Emperyalizme ve onun destekçisi gericiliğe karşı olan ne varsa her şeyi eleştirmekte aklınca.  

Atalarımız “Bıldır yediğin hurmalar, şimdi k.çını tırmalar.” sözünü boşuna söylememişler. Siz, çok hurma yediniz çok... Çok masumun canını yaktınız çok... Türkiye’ye, Türk Milletine çok zarar verdiniz. Adalet, er geç yerini bulacaktır. Kişi, suçluysa hiçbir kurnazlık onu sonsuza dek adaletten kaçıramaz. Millete karşı suç işleyenleri, millet asla affetmez. Bu, unutulmaya...

Adil HACIÖMEROĞLU - 09 Ekim 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar