alexander dugin225

3. Dünya savaşı hiç olmadığı kadar yakın!

Rusya'nın önümüzdeki 2 buçuk hafta içerisinde şiddetli bir çatışma yaşayabileceğini öngören Dugin,

bu gidişatın olası sonuçları arasında 'yeni bir dünya düzeni' ya da '3. Dünya Savaşı'nın büyük yer tuttuğunu belirtti.

Alexander Dugin, Rus Düşünce Kuruluşu Katehon'un web sitesinde yayınlanan son makalesinde,

Suriye Ordusu'na mensup 60 askerin yaşamını yitirdiği, ABD'nin Deir ez-Zor'daki saldırısının 3. Dünya Savaşı'nın gelişimi yönündeki kaygıları zirveye taşıdığını belirtti.

ABD tarafından resmi olmayan bir biçimde desteklenen IŞİD militanlarının bu durumdan fazlaca fayda sağladıklarının da altını çizen Dugin, saldırının bardaktan taşan son damla olduğunu söyledi.

SURİYE SALDIRISI ABD'NİN SEÇİM HAMLESİ!

Makalesinde ABD'de yaklaşan başkanlık seçimlerine de değinen Dugin,

'kukla Barack Obama ofisinde otururken, Hillary Clinton, ABD savaş lobisinin bir savaş çıkarmak için son kozu olarak ortalıkta dolaşıyor" dedi.

Dugin, ABD'li neo-con'ların çok geç olmadan, hızlı bir biçimde yeni bir savaşa ihtiyaç duyduklarını sözlerine eklerken, Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın seçilmesi halinde, yakın gelecekte büyük çapta bir savaş yaşanmayacağını iddia etti.

Suriye'deki mevcut durumun ABD'deki başkanlık seçimleriyle doğrudan ilişkili olduğunu ifade eden Dugin, ABD derin devletinin ülkede statükoyu devam ettirebilmesi için resmi olarak Suriye'deki savaşa dahil olmak ve olağanüstü hal ilan ederek Obama'nın göreve devam etmesini sağlamak gibi bir seçeneğe sahip olduğunu belirtti.

AMERİKALILAR BİZİM ÇOCUKLARI BOMBALIYOR!

Dugin'e göre,

NATO ideologları ve ABD'li şahinler ciddi bir biçimde, başkanlık seçimleri öncesi savaş çıkarma telaşı içerisindeler zira seçimlerde hesapları yolunda gitmediği takdirde bu durum 'çılgın küreselci seçkinlerin mutlak gücünün sonunu getirebilir'.

Makalesinin sonuç bölümünde Rusya'nın düşman ateşi altında olduğunu belirten Dugin şöyle dedi,

"Şayet bu durum gerçekleşirse hedefimiz her zaman ve yalnızca zafer olacaktır.

Amerikalılar bizim çocukları bombalıyorlar ve 3. Dünya savaşı artık hiç olmadığı kadar yakın."

Aydınlık - 21 Eylül 2016

Son Yazılar