ataturk225

Milli İstiklal ve istikbal  bizi 'kutunun dışında' bekliyor!

Yüce ve (şimdiye dek) usluca "İTAATKAR" olmuş olan Türk Milleti!

Esasen, bizim bir suçumuz yok... doğduğumuz günden bu yana 'SİSTEM' bizleri bir kutunun içine hapsederek yetiştirdi..Yuva'dan başlayıp ergenlik çağımıza..taa yetişkin bireyler olana kadar..bize bir dizi gerçek dışı inançlar aşıladı...itaatkar olmamızı sağlamak üzere bizleri her çeşit psikolojik, fiziksel ve maddi yöntemlerle cezalandırıp hizaya soktu..bir kapalı kutunun içinde tuttu.

AMA, esas gerçek şudur:  

Önümüze koyup dayattıkları hiç bir 'KANUN" gökten inme ve Tanrı lütfu değildir, bizi bunca on yıllar boyunca köleleştiren,  çirkin ve kanlı ruhsuz Emperyalist odakların  emirleridir bunlar. Önümüze " KANUN" diye sundukları...taşa kazılı, değiştirilmezleri temsil etmiyor...hele herhangi hak ve hukuktan uzak olanlar!

Sevgili Türk Milleti !

GÜN BUGÜNDÜR ! Geri dönüşü de yoktur...bu kör itaatkarlığın farkına varıp, silkinip sıyrılma vaktidir !

Doğduğumuz günden bu yana yalanlarla eğitilip kandırıldığımızın farkına varmak ve bu zincirleri kırıp atma zamanı çoktan gelip geçti bile !

Eski alışkanlıklarımızdan vazgeçmek zordur, kabul...bu tür hamleler bizi rahat ettiğimiz alanların dışına iter...bilinmez bir yola iter...ama istiklalimiz ve hürriyetimiz bizi o dış kırsallarda beklemektedir, bunun başka da bir yolu yoktur.

Evrensel olan 'HAK' herşeyden kutsal ve üstündür ve herhangi bir 'iktidar' koltuğunu bizim rızamızla (geçici olarak) işgal eden 'zat'ların gücü, her türlü cambazlık ve göz boyamalarına rağmen bu gerçeği değiştirecek güce sahip değildir.

Şu an 'İktidar' makamını gasp etmiş olan zatların bir taraflarından evire çevire uydurup önümüze dizdikleri (sözde) 'kanunlar' ve hele de o icaad ettikleri o geçersiz çakma ve gülünç 'kanun hükmünde kararnameler' bu yüce milleti hiç bir şekilde bağlamaz ve bağlayamaz!  Bu sözde 'Kanunlar' gök yüzünden, Tanrı tarafından yeryüzüne indirilmedikleri gibi...sadece kalemler ve mürekkepten ibarettirler...

Cumhuriyet düşmanı köstebekler tarafından uydurulup önümüze servis edilen bu zehirleyici hükümler, her türlü sahte, süslü damga, pul ve kurdela içine büründürülüp süslenmelerine rağmen esas gerçekleri örtemezler, değiştiremezler !

Süreçler, prosedürler, tasdikler...bunların hepsi FASO FİSO ve birer göz boyamasından ibaret. Bunların önemi ve değeri sadece biz onları ciddiye aldığımız derecede ve sürece varlıkları ve geçerliliklerini sürdürebilirler...hepsi birer basit psikolojik, hokkabazlık, sirk oyunlarıdır.. şapkadan çıkarılan tavşanlar kadar ciddidirler.

Peki bu vahim gerçekler karşısında ne mi yapacağız?  UYANACAĞIZ, farkına varacağız ve inisyatifi avuçlarımızın içine, olmadı gereken yere alacağız...toplum olarak, millet olarak, VATAN OLARAK hep birlikte ellerimizi taşın altına sokacağız!

Çıkarttıkları bu uydurma, çakma (sözde) 'kanunlar"ın TUZ ve BUZ edilmesi için gerek duyacağımız tek şey MİLLİ BİLİNÇ VE İRADE'dir... aynı o 15 Temmuz gecesi sergilediğimiz tarzdan !

İçine hapsedildiğimiz durumun üzerine bu bilinç ile odaklandığımız anda, bu çekiç ve keski ile üstümüze bunca yıl boyunca yığmış oldukları betonlaşmış yalanları , seylapları darmadağın etmeyi çok kolayca başaracağız. İşin doğası bu...yeter ki birbirimize inançla kenetlenelim ve canımızla, azimimizle kendimizi cesurca ortaya koyalım !!

Bizi hiç bir güç durduramaz, hiç bir engel alıkoyamaz! Yüce dahi liderimiz Gazi Mustafa Kemal'in  öngördüğü gibi (ve Meclis duvarımızda kazılı olduğu gibi) "EGEMENLİK, KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR! ...Milletimizin istikbali her hangi bir çakma, köstebek vatan haini 'İktidar'ın ucu mürekkep ve kalem oynatmalarıyla belirlenemez !

Cem Hayrullah ÖZBUDUN - 08 Ağustos 2016

Son Yazılar