hulusi akar hakan fidan225 

İşte Hulusi Akar’ın gizledikleri!!!

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Balyoz ve Ergenekon ile TSK’nın üst kadrosu tasfiye edilince,

önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na iki yıl sonra da Genelkurmay Başkanlığı’na “seri” bir tırmanış gerçekleştirmişti. Her iki dönemde de, Fethullahçı kalemlerin Akar’a desteği tamdı. Peki bu desteğin nedeni neydi?

Fethullah Gülen ve saz arkadaşları tarafından sürekli inkâr edildi. Ergenekon davasının ajan-katalizörü Tuncay Güney’in Fethullah Gülen ile bir ilişkisinin olmadığı söylendi. Oysa kazie-i anha hiç de öyle değil…

Önce hafızaları şöyle bir tazeleyelim:

Tuncay Güney bir otomobil dolandırıcılığı olayı nedeniyle 2001 yılında polis tarafından sorgulanıyor. Burada anlattıkları ve sonrasında evinde bulunan belgeler aracılığıyla ünlü Ergenekon davası için düğmeye basılıyor.

Sorgusunda Gülen cemaatinden olduğunu söyleyen Tuncay Güney, sorgucularından Emniyet Amiri Ahmet İhtiyaroğlu’nun ifadesiyle “Fethullah Gülen ile ilgili sorularda terliyor.”

Bunun yanı sıra Güney, Fethullah Gülen ile Ergenekon sanıklarından emekli general Veli Küçük’ün aynı yapılanma içinde olduklarını da söylüyor.

Bilindiği gibi Güney daha sonra bir şekilde kapağı ABD’ye atıyor, oradan Kanada’ya geçerek “çakma Haham” olarak hayatını sürdürüyor.

tuncay guney

Güney’in Gülen ve cemaat hakkındaki  sözlerinin basın ve yayın organlarında yer almasının ardından, Gülen cemaatinin medya güçleri sıkı bir inkar taktiği uygulamaya başlıyor. Güney’in Fethullah Gülen ile hiçbir ilişkisinin olmadığı, “bir dönem yalnızca Samanyolu TV’de bir program yaptığı ve sonra da işine son verildiği”  Gülen’in saz arkadaşları tarafından koro halinde söyleniyor.

…Ve her nedense bu inkâr taktiği tutuyor. Türkiye’nin mümtaz medya organlarında “Olur mu canım, Gülen kim Güney kim. Ne alâka” türünden yazılar yazılıyor.

Kısacası Gülen-Güney yakınlığı bir kanıta dayandırılamadığı için söylenti olarak hafızalarda unutulmaya bırakılıyor.

Ta ki bulduğumuz şu fotografik kanıta kadar:

tuncay guney feto1

1994 yılının 29 Haziranı…

Dedeman Otel’de Gülen cemaati tarafından kurulan  Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın açılış gecesi.

Gülen geceye eski CHP Genel Sekreteri Kasım Gülek ile birlikte katılıyor.

Cem Karaca da geceye çağrılı ve cemaati kırmayarak icabet ediyor. 

Karaca salona girdikten sonra Gülen’in ve Gülek’in yanlarına gelerek saygı gösterisinde bulunuyor.

Karede Gülen’in hemen yanıbaşında Tuncay Güney de bulunuyor.

Bu da Fethullah Gülen’in “özel kalem müdürü” Tuncay Güney’le yine bahse konu toplantıda aynı kareye düşen diğer bir görüntüsü:

tuncay guney feto2

Eeee hani Tuncay Güney’in söyledikleri yalandı, Fethullah Gülen’in yanında bulunması imkânsızdı?…

Çok çapanoğlu var o işlerin içinde çok…

Aslında olayın ardından tam 6 ay geçmiş ve “Penguen” uyarmasaydı hiç haberimiz olmayacaktı. İşte Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Fidan, Yasin El Kadı,  Mustafa Latif Topbaş ve Bilal Erdoğan’ın adlarının geçtiği o kazaya ilişkin detaylar:

Önce adı geçen kişilerle ilgili hatırlatmalar:

yasin elkadi

Yasin El Kadı: 2001 yılında BM ve ABD tarafından  “El Kaide’yi  finanse ediyor” diyerek kara listeye alıp mal varlığını dondurdukları Arap iş adamı.  Erdoğan o dönem, kendisine kefil olduğunu açıklamış ve büyük tepki görmüştü. Nihayet 2012 yılında BM Güvenlik Konseyi, Kadı’yı aklamış ve mal varlığı üzerindeki blokeyi kaldırmıştı. Kadı, bazı kaynaklar tarafından Erdoğan’ın kasası olarak gösteriliyor. Uzun süredir Türkiye’de olduğu bilinen Yasin El Kadı’nın BİM (Erdoğan’ın oğlu da ortak), Ülker, Al Baraka şirketleriyle ve bu şirketlerdeki ailelerle çok yakın ilişkileri olduğu biliniyor.

latif topbas

Mustafa Latif Topbaş: Erenköy Cemaati lideri Osman Nuri  Topbaş’ın kuzeni Mustafa Latif Topbaş, cemaat üyesi olmasının yanısıra, Ülker ailesi ve Özallarla ilişkileriyle tanınıyor. Mustafa Latif Topbaş, dünyanın en zenginleri listesinde de yer alıyor. Topbaş ailesi, Bahariye Mensucat, BİM, Al Baraka’daki ortaklıklarıyla biliniyor.

hakan fidan davutoglu1 1

Hakan Fidan: MİT Müsteşarı.

Recep Tayyip Erdoğan ve Bilal Erdoğan: Baba oğul (Tanıyorsunuz diye düşünüyoruz).

Evet bu kısa hatırlatmalardan sonra gelelim şimdi kaynağımız Penguen’in anlattıklarına:

yasin elkadi kazasi penguen1

yasin elkadi kazasi penguen2

Penguene güvenmesek  ve de hele  söz konusu kazanın çoktan yabancı gizli servislerin  raporlarına yansıdığını öğrenmesek bu derin trafik kazasını es geçecektik.

Erdoğan’ın yakın çevresini ve kimin elinin kimlerin cebinde olduğunu göstermesi açısından ilginç bir kilometre taşı niteliğinde bu derin trafik kazası.

Şimdi şu soruların sorulması gerekiyor:

Hakan Fidan ile Yasin El Kadı ne görüştü?

Trafik kazası nasıl gerçekleşti?

Orijinal rapor kimin talimatıyla kimler tarafından değiştirildi?

Bu sorulara verilecek cevaplar bugün tartışılan birçok konuya da ışık tutacak…

“Hulusi Akar’ın Genelkurmay Başkanlığı’na yükselişinin önünü Fethullahçılar açtı. 2012 yılında Kara Kuvvetleri komutanlığı’na atanması, Balyoz ve Ergenekon ile açılan yol sonucu gerçekleşti. Fethullahçı çete, 2015 yılında da Erdoğan’ın karşı çıkmasına ve Genelkurmay Başkanlığı için dönemin Jandarma Genel Komutanı Servet Yörük’ü istemesine rağmen Akar’ın olmasını bir şekilde sağladı.

Burada çok önemli bir detay var. Akar’ın Kayseri Hava İkmal Komutanlığı’nda Gülenci subaylar tarafından düzenlenen dini sohbet toplantılarına katıldığı da bazı kesimlerin bilgisi dahilinde.  Gülen cemaatinin ağır topları, Akar’ın bu toplantılara katılmasından övgüyle bahsediyorlardı.”

Evet, Penguen’in söyledikleri bunlar…

Biz de bunlara, Fethullahçı kalemlerden Faruk Mercan ile Mümtazer Türköne’nin Akar ile ilgili düşüncelerini ekleyelim ve yazıya noktaya koyalım…

Faruk Mercan’dan iki tweet:

“(4 Ağustos 2015): ‘Hulusi Akar NATO’da itibarı yüksek, TSK’nin bugünkü birikimini temsil eden bir komutan. Çok zor bir görev üstleniyor.’

“Aynı gün ikinci twit:

‘Bir irade Orgeneral Hulusi Akar’ın önünü kesmek için her şeyi yaptı. Silahlar Kuvvetler Akar’ı yedirmedi. Tarihi bir sürece girdik.”

Mümtazer Türköne(“Genelkurmay Başkanı’nın Matematiği” başlıklı yazısından):

“Yeni Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı tanımanızı sağlayacak en önemli bilgi, matematiğe düşkünlüğü olmalı. (…) Matematiğin temeli sağduyudur. Matematik bilen biri hiçbir zaman ana konularda büyük hata yapmaz. (…) Neyse ki artık matematik bilen bir Genelkurmay Başkanımız var.”

Darbe tiyatro değildi ama birilerinin iyi oyuncu olduğu kesin.

Cumhuriyet Postası - 06 Ağustos 2016

Son Yazılar