ey turk gencligi birinci vazifen2

"Ne yönetecek bir ordu, ne yaşayacak cumhuriyet, bir ülke...!"

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin görevi Vatanı, Cumhuriyeti ve Milletimizi her türlü iç ve dış tehdit ve saldırıya karşı korumaktır. 

Bu gerçek hiç bir kıytırık, uydurma kanun ya da hele kanun hükmünde uydurma kararnameler ile değiştirilemez!

T.C. Anayasamız, Cumhuriyetimizin Tapusudur...satılamaz, kiralanamaz, değiştirilemez...(özellikle ilk 4 maddesi için) TEKLİF DAHİ EDİLEMEZ!

AKP'nin CİA tarafından var edilişinden iktidara oturtulmasına, makamlarına getirilirken ettikleri yeminlerden geçirdikleri şaibeli kanunlara kadar bir çok icraatları T.C. Anayasamıza aykırıdır.

Günümüzün savaşları eskisi gibi sadece ateşli silahlarla yapılmamaktadır, işbirlikci köstebek medya kuruluşları, yoğun psikolojik operasyonlar ve propaganda, çeşitli filmler, masum görünen TV dizileri ve hatta özel tasarlanmış reklamlarla, çeşit çeşit dış sermayeli sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla tezgahlanmaktadırlar.  Hep birlikte şahit olduğumuz gibi, sözde "Turuncu Darbeler" artık anında, TWİTTER üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bazı vahim tarihi yalnışlar vardır ki, yapılmalarına göz yumulduğunda hiç bir geri dönüşü ya da telafisi yoktur. Sonrasında atılacak hiç bir adım, ne kadar radikal olursa olsun, yapılan tahribatı gidermeye yetmez, yetemez...tıpkı Ergenekon ve Balyoz tertipleri neticesinde yitirilmiş olan  yıllar, umutlar, o esnada yaşanan eziyetler, akabinde çökertilen ve söndürülen parlak kariyerler ve tüm bunların neticesinde milli savanma kabiliyetimize indirilen dev darbe gibi.

Şu an balyozların en büyüğü bu vatanın ve milletin kafasına indirilmekte!

Ordumuz, genç subaylarımız, bin yıllara dayanan örf ve adetlerimiz, milli tarihimiz ve en önemlisi bunları muhafaza edip ilelebet muhafaza ve müdafaa etmekle  yükümlü olan TSK, tüm milletimizin gözlerinin önünde düşmanın içerideki uzantıları ve işbirlikcilerinin atmakta oldukları, çok önceden planlanmış kararlarla infaz edilip, kuşbaşı et gibi parçalanıp gümüş tepsi üzerinde patronlarının, düşmanlarımızın sofralarına sunulmakta.

KULELİ, HARBİYE, GATA, AKINCILAR Üssü, vb..KESİNLİKLE KAPATILAMAZ, DAĞITILAMAZ, DÖNÜŞTÜRÜLEMEZ!  Bunun da garantörü TSK ve arkasında duran vatansever Türk milletidir.  

TSK'nın görevi ANAYASAMIZI ve VATANIMIZI tüm İÇ ve DIŞ düşmanlardan korumaktır.  Anayasamıza aykırı kıytırık, düzenbaz, sahte kanun hükmünde kararnamelere göz yummak, derhal karşı koymamak, kenara çekilip seyirci kalmak en büyük suçtur...Vatana İhanet ile eş değerdedir ve geri dönüşü yoktur.

Bu 'kırmızı çizgileri' müdafa etmek, ve aksine yapılan her hamleye en sert biçimde karşı koymak,  her ne pasına olursa olsun zaruri ve hayatidir.

Rahmetli vatansever Şehit Yarbay Ali Tatar'ın son sözlerini çok net bir biçimde beyinlerimize kazıyalım:     "Hukuksuzluk sürecine,  hukuk adına saygı gösterilemez…Bu şekilde giderseniz ne yönetecek bir ordu, ne yaşayacak cumhuriyet, bir ülke bulamayacaksınız!"

Cem Hayrullah ÖZBUDUN - 04 Ağustos 2016

Son Yazılar