f tipi orgut2 

Akıncı Üssü’nde yakalanıp bırakılan Cemaat imamı!

Nurettin Veren, Cemaat’in darbe girişiminin ardından Akıncı Hava Üssü’nde gözaltına alınıp daha sonra serbest bırakılan Cemaat’in imamı Adil Öksüz’ü anlattı.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz, Ankara’da 15 Temmuz gecesi kalkışılan darbe girişiminin yönetildiği iddia edilen Akıncı Hava Üssü’nü basan emniyet güçleri tarafından burada yakalandı. Öksüz, sorgusunda buraya arazi bakmaya geldiğini söyledi. Mahkemeye çıkarılan Öksüz serbest bırakıldı.

Cemaat’in önemli isimlerinden biri iken ayrılıp Cemaatçilerin iç yüzünü anlatan Nurettin Veren, Akit gazetesindeki bugünkü yazısında Cemaat imamı Adi Öksüz’ü yazdı.

“MESELEDEN UZAK DEĞERLENDİRİLMELER”

Nurettin Veren yazısına medyaya ve yetkililere eleştiriler yönelterek şu ifadelerle başladı:

“Bugün baktığımız bütün gazete manşetlerinde, F. Gülen’in giymiş olduğu haki renkli cübbesinin, gizli şifreler olarak algılandığı ve darbe talimatı vermek için bu renkte giyindiği anlamı çıkartılmaya çalışılıyor. Gülen’in ruh haletini ve elli yıllık yaşantısını ve planlarını içeriden bilmeyenler, bu kadar meseleden uzak değerlendirilmeler ile karanlıkta el yordamıyla, Gülen’in stratejilerini anlatmaya çalıştığı müddetçe, Gülen’in dünya çapındaki paralel devlet yapılanması ve paralel din yapılanmalarını, çözümleye bilmesi hiç mümkün görünmüyor.”

“GÜLEN ÖRGÜTÜNÜN YUVALANMA KARARGAHI”

Cemaat’in darbeye kalkışacağını 5 ay öncesinden isim isim vererek yetkililere açıkladığını öne süren Nurettin Veren, “Şimdi ise bu güvendiğim, Devlet görevlisi olarak bildiğim bu insanlar hakkında dahi şüphe içerisindeyim” dedi.

“Şimdi Gülen’in cübbesinin renginden, Darbe sinyali çıkarmak isteyenler, şunu sorgulamalı ve düşünmelidirler” diyen Nurettin Veren, firari imam Adil Öksüz ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Adil Öksüz şu anda Gülen’in yanında olan, Suat Yıldırım’ın vasıtasıyla 22 yıl önce, Marmara İlahiyat Fakültesine girmiş ve yardımcı doçent seviyesine kadar devam etmiştir. Ne enteresandır ki, o yıllarda Kemalettin Özdemir de aynı üniversitede Prof. olarak çalışmaktadır ve aynı zamanda, Emniyet imamıdır. Bunu 2003 yılındaki kitabım da açıkça yazmıştım.

Şimdi ise üniversitenin ne rektörü, ne dekanı, Adil Öksüz’ü tanımadığını söylemektedir. Bu hususta Kemalettin Özdemir’den de bir açıklama gelmemiştir. Demek ki bu üniversite, FETÖ elemanları için bir yol geçen hanı ve yağmalama alanı, Gülen Örgütünün yuvalanma karargahıdır.”

“BU SAVCILARIN İZİNİ SÜRÜN”

Nurettin Veren, Adil Öksüz için “Mezun olduktan sonra, Gülen tarafından Suat Yıldırım vasıtası ile ilahiyat fakültelerinden devşirdiği, Gülen ile beraber devamlı kalan, Molla gruplarından birisidir” diyerek şunları anlattı:

“Bu Mollalar kamu kuruluşlarındaki ve askeriyedeki örgütlenmelere, imamlık yapmak üzere zimmetlenir. Bu çok açık yapılanma, yıllar öncesinden isimlerini vererek 3 kitabımda da yazdığım hücre faaliyeti şeklinde bir örgütlenmedir.

Şimdi Adil Öksüz Akıncı üssünde 15 Temmuz’da yakalanmış ve nöbetçi savcı tarafından 21 dakikalık bir görüşmeden sonra elini kolunu sallayarak çantasını alıp kapıya kadar uğurlanıp, sarmaş dolaş olup sırra kadem basmıştır. Bu üniversitedekiler ve bu savcıların izi sürülerek, Adil Öksüz nasıl bu kadar korunup kollanarak, 20 yıl burada hiç tanınmadan kimler tarafından himaye görmüştür. Buradaki yapılanma ve diğer deşifre olmamış sinsi, Gülen imamlarının mahkemenin ve savcılarının izi sürülmelidir.”  

“SULANDIRIYORLAR”

“Savcılık tarafından serbest bırakıldıktan sonra, Adil Öksüz’ün en son 11 Temmuz da, Gülen’in yanına gidip, 2 gün sonra Türkiye’ye döndüğü ve doğrudan Akıncı üssüne gidip darbe günü orada yakalandığı apaçık meydanda iken, Darbenin ABD’deki Gülen ve Suat Yıldırım aracılığıyla, Adil Öksüz’ün getirdiği talimatla başladığını göremeyenler, hâlâ Gülen’in giydiği cübbenin rengiyle, darbe talimatı verdiği yorumlarını yapmakta esrarengiz dolar meseleleri ile bu çok ciddi örgütlenmeyi ve tehlikeyi gayri ciddi hâlâ getirip sulandırmaktadırlar.”

Odatv - 02 Ağustos 2016

İlgili Haber :

Cemaat'in imamı yakalanıp serbest mi bırakıldı?

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz, Ankara’daki Akıncı Hava Üssü çevresinde gözaltına alındı.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Temel İslam Bilimleri Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Adil Öksüz, Ankara’daki Akıncı Hava Üssü çevresinde gözaltına alındı. Öksüz, sorgusunda buraya arazi bakmaya geldiğini söyledi. Mahkemeye çıkarılan Öksüz serbest bırakıldı. Cemaat’in eski imamlarından Latif Erdoğan ise, “Adil Öksüz çok önemli bir isimdi. Onun verdiği ifade ile FETÖ çorap söküğü gibi çözülecekti” dedi.

Sabah’ın haberine göre; Cemaat’in asker imamı olduğu Adil Öksüz'ün salıverilmesine bir dönem Fetullah Gülen'e en yakın isimlerden biri olan Latif Erdoğan'dan sert tepki geldi. Erdoğan, "Adil Öksüz çok önemli bir isimdi. Onun verdiği ifade ile FETÖ çorap söküğü gibi çözülecekti. Hiçbir generali değil de sadece onu kaçırmayı göze almaları FETÖ için önemini ortaya koyuyor. Eğer kaçırmasalardı infaz ederlerdi" dedi.

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Adil Öksüz 15 Temmuz darbe gecesinde Akıncı Üssü yakınlarında yakalanmış, ancak adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Ardından hakkında tekrar tutuklama kararı çıkarılan Adil Öksüz, kısa sürede kayıplara karışmıştı. Öksüz'ün serbest bırakılmasına ilişikin Latif Erdoğan özetle şunları söyledi:

 FETULLAH GÜLEN'İN YAKALANMASI KADAR ÖNEMLİYDİ!

Adil Öksüz'ü çok iyi tanırım, o da beni çok iyi tanır. Gülen'in asker imamıdır. Gülen adına her emri vermiştir. Darbe gecesi Akıncı Üssü'nde darbeyi yönetmesinin tek bir anlamı var; Başaracaklarına çok inanmışlardı. Onun yakalanmış olması çok önemliydi. Önemini şöyle ifade edeyim. Neredeyse Fetullah Gülen'in yakalanması kadar önemliydi. Emniyette verdiği ifade ile Fetullahçı örgüt çorap söküğü gibi çözülürdü.

 EĞER FETÖ HÂKİMLERİ TARAFINDAN KAÇIRILMASAYDI İNFAZ EDERLERDİ!

Dikkat ederseniz o kadar general yakalandı sadece Adil Öksüz için böyle bir fedakarlıkta bulundular. Çünkü Adil Öksüz konuştuğunda birçok gerçek ortaya çıkacaktı. Belki de kaçırmayı başaramasalardı onu bir şekilde infaz ederek konuşmasını engelleyeceklerdi. Onun konuşmaması için her şeyi göze alırlar.

 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ YÜRÜTEN SAVCI VE HÂKİMLERE DİKKAT!

15 Temmuz darbe girişimini yürüten hakim ve savcıların atamasında çok dikkatli olunması gerekir. Öksüz'ün kaçırılması olayı bize ders olsun. Üst rütbeli generalleri belki bırakmaktan çekinirler ama alt rütbelerdeki çok önemli isimler bu karmaşa ortamında serbest bırakılabilir. Çok titiz davranılmalı. ankara

ANKARA'DA BİNLERCE EVDEN BİRİNDE KALIYORDUR!

Fetullahçı örgütün Ankara'da binlerce evi var. Muvazzaf subaylar ve ondan sorumlu abinin buluşması için özel evler bile var. Şu anda bu binlerce evden birinde kalıyordur. Olaylar yatışmadan yurtdışına çıkmaya tevessül edeceğini zannetmiyorum. Ama yine de devletimizin bu konuda teyakkuzda olması gerekir. Bu tür önemli isimlerin mutlaka sahte bir kimlik ve sahte bir pasaportu vardır. Adil Öksüz'ün yakalanması bütün operasyon kadar önemli.

Odatv - 22 Temmuz 2016

Son Yazılar