ali ihsan arslan ve tayyip erdogan225

Erdoğan’ın Arslan Ailesi çıkmazı!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başyaveri Ali Yazıcı Cemaat’in darbe girişiminin ardından tutuklandı.

Diğer yaverlerin de gözaltına alındığı belirtildi. Tam da bu sırada; gözler “en yakındaki isimlere” çevirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “sır küpü” olarak bilinen isimlerin de mercek altında olduğu öğrenildi.  

Cemaat’in darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma sayısı iki katına çıkarıldı. Cumhurbaşkanlığı çalışanları, en yakınındaki isimler dahi inceleniyor. Son olarak, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda görevli aralarında rütbelilerin de olduğu 283 asker gözaltına alındı. Başyaver Yazıcı’nın Erdoğan’a suikast timine koordinatları vermesi konusunda darbeciler tarafından görevlendirildiği yönündeki haberler durumun ne kadar kritik olduğunu ortaya koyuyor.

Odatv, AKP kaynaklarından Saray’daki önlemlere yönelik bilgiler aldı. Bu konuda en dikkat çekici nokta ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “sır küpü” olarak bilinen isimlerin de mercek altında olması.

Bu “sır küpü” olarak bilinen isimlerin kim olduğu açıklanmasa da, biz onlardan sayılabilecek bir isme dikkat çekelim.

ali ihsan arslan ve tayyip erdogan

ERDOĞAN'IN MAKAM ARACINA BİNEBİLEN ENDER İSİMLERDEN...

AKP Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan.

Herkes onu Mücahit Arslan olarak biliyor. AKP Diyarbakır eski Milletvekili Mehmet İhsan Arslan'ın oğlu. 13 yıldır Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yapan Mücahit Arslan, gerçekten de bir gölge adam. Erdoğan'ın özellikle yurtiçi ya da yurtdışı ziyaretlerindeki fotoğraflara dikkatli bakıldığında Mücahit Arslan, fotoğraf karesinin bir köşesinde yer alıyor. AKP'nin kurucularından. Erdoğan'ın makam aracına binebilen ender isimlerden. 10 Aralık 2002'de, Beyaz Saray'da ABD Başkanı George Bush ile Erdoğan (Henüz Başbakan değildi) buluşmasını kotaran kişilerden biri. Erdoğan son seçimde onu kendi kadrosundan milletvekili olarak TBMM’ye göndermişti.

“Neden Ali İhsan Arslan?” sorusuna yanıt olarak öncelikle Cemaat’in darbe girişiminin ardından Diyarbakır’daki bir gelişmeyi hatırlamak gerekiyor.

OHAL'in kanun hükmündeki ilk kararnamesi yürürlüğe girmesiyle Diyarbakır'daki bir üniversite, 19 okul, 34 dernek ve 2 vakıf kapatılmıştı. İşte o kapatılan okullar arasında Mehmet İhsan Arslan İlkokulu ve Mehmet İhsan Arslan Ortaokulu da yer alıyordu.

mehmet ihsan arslan ve tayyip erdogan2

ERGENEKON VE BALYOZ KUMPASINDA ADI GEÇİYOR...

Mehmet İhsan Arslan, 22. ve 23. dönem AKP Diyarbakır Milletvekili idi.

Zaman gazetesi imtiyaz sahipliği yaptı. Cemaat'le çok yakın ilişkiler kurdu.

Baba Mehmet İhsan Arslan'ın adı Ergenekon ve Balyoz davasında da geçti. Bir dönem İhsan Arslan ile birlikte çalıştığını söyleyen Orhan Aykut, emniyet ve savcılığa yaptığı ihbarlarında Arslan'ın çete lideri olduğunu öne sürmüştü. Orhan Aykut, Ergenekon ve Balyoz'daki belgelerin İhsan Arslan'ın ofisinde hazırlandığını açıklamıştı. Orhan Aykut'un iddialarına ilişkin soruşturma halen sürüyor.

ihsan arslan nikah sahidi tayyip

NİKAH ŞAHİTLERİ ERDOĞAN’DI...

O aileden Cemaat’le iş tutan sadece Mehmet İhsan Arslan değildi.

İhsan Arslan'ın çocuklarını da tanımakta fayda var. İhsan Arslan'ın kızlarından biri Kanal 7’de çalışıyordu, diğeri ABD’de okuyor.

En küçük kızı Ayşe Arslan, Diyarbakırlı müteahhit Çınar Ailesinin oğlu Mevlüt Hilmi Çınar ile evlendi. Çift ABD’de tanışmışlardı. Nikah şahitleri Tayyip Erdoğan’dı. Ayşe Arslan, ABD'nin Ilionis eyaletinin Chicago şehrinde bulunan ve bir protestan din okulu olan Lutheran School of Theology Üniversitesi’nin sanat bölümünde okudu. Bunun dışında Ayşe Arslan, eşi Mevlüt Hilmi Çınar ile Niagara Vakfı’nda yöneticilik yapıyor. Niagara Vakfı'nın onursal başkanı ise Fethullah Gülen!

AKP-CEMAAT SAVAŞINDA GÜLEN’İN YANINDALAR...

Ayşe ve eşi Mevlüt, tam bir Gülen fanatiği... Ayşe Arslan Çınar ile eşi Mevlüt Çınar, Cemaat-AKP savaşında da sosyal medya üzerinden açıktan Gülen'i desteklemişti. Mevlüt Çınar, Fethullah Gülen'i sık sık ziyaret ettiğini de sosyal medyada paylaşıyor. Zira, Mevlüt Hilmi Çınar’ın Twitter hesabında yer alan konum bilgisinden, ‘Pensilvanya’dan da mesajlar gönderdiği görülüyor.

İşte o mesajlardan biri:

mevlut hilmi cinar twitter

Peki, bu Cemaatçi Çınar çifti 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ne yaptı?

Mevlüt Hilmi Çınar’ın Twitter hesabında, Cemaat’in Balyoz kumpasında yargılanıp beraat eden emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın damadı ünlü Ekonomist Dani Rodrik’e verdiği yanıtlar dikkat çekiyor. Dani Rodrik’in “Darbenin arkasında Fehullah Gülen mi var? Benim düşüncem böyle” şeklindeki mesajına karşılık Mevlüt Hilmi Çınar ise şunları yazıyor:

“Çok absürd argüman Dani! Yazında sürekli "Gülenist" diyorsun henüz tek bir delil bunu kanıtlamış değil.”

İşte o mesaj:

mevlut hilmi cinar twitter2

Bunlar da Cemaat'in darbe girişiminin yaşandığı gece Mevlüt Hilmi Çınar'ın mesajları:

mevlut hilmi cinar twitter3

Şimdi…

Gelelim sonuca.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağ kolu Mücahit Arslan böyle bir ailenin içinde.

Arslan’ın Cemaatçi ailesi hatırlatılarak, şimdi AKP kulislerinde şu iddialar dillendiriliyor:

Korumalarını / şoförlerini / yakın ekibini Erdoğan seçmiyor.

Erdoğan, Mücahit Arslan’ı dinliyor ve en yakınındakileri onun tavsiyeleriyle belirliyor!

Ankara daha çok sıcak gelişmelere gebe görünüyor.

Caner TAŞPINAR - 28 Temmuz 2016 - Odatv

Son Yazılar