hakan fidan davutoglu1 1

Cumhurbaşkanı Ve Başbakanı Aramayan Hakan Fidan Davutoğlu'nu Neden Aradı?

AKP Kulislerinde Davutoğlu Hakan Fidan Depremi!

Hakan Fidan'a yönelik iddialar her geçen dakika büyüyerek tepkiye dönüşüyor. Kendisine medyada yapılan ağır eleştiriler üzerine MGK'da kendisini savunan Hakan Fidan ileri sürdüğü gerekçeler ile kimseyi ikna edememiş görünyor.

AHMET HAKAN'IN AĞIR ELEŞTİRSİ ARDINDAN...

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet hakan'ın köşesine taşıdığı ve istifasını istediği Mit Müsteşarı Hakan Fidan son olarak Odatv'den Müyesser Yıldız'ın çok tartışılacak iddialarına konu oldu. Yıldız'ın AKPKulislerine dayandırdığı iddia yenilir yutulur cinsinden değil. İşte o yazı ve ayrıntılar.

hakan fidan davutoglu2

AKP KULİSLERİNDE DEPREM!

Biraz uzun olacak yazımıza, son iki günün en büyük muamması MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili AKP kulislerinde konuşulan flaş iddialarla başlayalım. Fidan'ın o gün Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'a “darbe” istihbaratını verdikten sonra Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'le yemeğe gittiği öne sürülüyor.

Çok çarpıcı bir başka iddia da Erdoğan'ı bilgilendirmeyen Fidan'ın, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu haberdar ettiği yönünde.

DARBE SAATLERİNDE YEMEK!

Genelkurmay'ı “alarma” geçiren Hakan Fidan daha sonra yemeğe gitti. Hem de Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'le.

Yine deniyor ki;

Erdoğan ve Binali Yıldırım'a haber verme gereği duymayan Fidan, Akar dışında bir başka kişiyi daha bilgilendirdi. O isim eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ydu.

ANİDEN ANKARA'YA GELDİ!

AKP'liler, haftalardır ortalarda görülmeyen Davutoğlu'nun kalkışmadan hemen önce, o akşam saatlerinde İstanbul'dan Ankara'ya geldiğini öne sürüp, “Bu ne tesadüf?” diye de soruyorlar.

AKP'NİN İÇİ FENA KARIŞIK...

Darbe teşebbüsü AKP'nin içini epey karıştırmışa ve daha da karıştıracağa benziyor.

Sadece görevi bıraktığı günden beri suskunluğa bürünen Genelkurmay eski Başkanı Necdet Özel değil, Gül ve Davutoğlu'nun anında ortaya çıkması, peşpeşe açıklama yapıp, “ortalığı toparlama” çabası çok dikkat çekiyor.

Daha açıkçası Davutoğlu ekibinin kısa bir süre önce, “Eylül'den sonra geliyoruz” dediği anlatılıp, “Bunun anlamını galiba şimdi anlıyoruz” deniliyor.

Anlaşılan Erdoğan ve AKP'nin önde gelenleri çok şey biliyor ya da tahmin ediyor, ama şimdilik “mesajlarla” yetiniyor.

Bu vesileyle soralım:

Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin'in gözaltına alındığı haberi nereden çıktı? Kim/kimlere mesajdı?

Gül ve Davutoğlu'nun Erdoğan'la 1'er saatlik görüşmesi neyin nesiydi?

“Geçmiş olsun ziyareti”denildi?

Geçmiş olsun ziyareti hiç bu kadar uzun olur mu?  

HaberTürk - 22 Temmuz 2016

Son Yazılar