davutoglu darbecilerle gorustu2

AKP'li yazardan flaş iddia: Ahmet Davutoğlu Ramazan'ın son günlerindeki Konya ziyaretinde darbecilerle görüştü!

15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminin MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar tarafından kurgulandığını

öne süren AKP'li yazar Ömer Turan'dan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili flaş iddialar geldi.

15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminin MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar tarafından kurgulandığını öne süren AKP'li yazar Ömer Turan'dan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili flaş iddialar geldi.

omer turan akp yazar

AKP'li yazar Ömer Turan

'BAŞBAKANLIK MI TEKLİF ETTİLER?'

Görevden el çektirildikten sonra Ahmet Davutoğlu'nun Konya ziyaretini hatırlatan Turan, burada yapılan görüşmelerde 15 Temmuz darbe girişiminin konuşulduğunu iddia etti. Turan Davutoğlu'na "Sayın Davutoğlu,açık ve net soruyorum;darbe sonrası oluşturulacak darbe kabinesinin Başbakanı siz mi olacaktınız?Size bu teklif yapıldımı?" sorusunu yöneltti. İşte Ömer Turan'ın Twitter mesajları;

1.Emniyet üst düzey daire başkanlarını 15 temmuzda yemeğe kim çağırdı? Emniyet üst düzey daire başkanlarının hepsi orada infaz mı edilecekti

2. Cumhurbaşkanımızın başyaverine hangi üniversitenin rektörü kefil oldu? O kişi hala rektör mü?

3. Emniyet TEM daire başkanı Turgut Arslan Jandarma GK'na toplantı için çagrılıyor. Elleri kelepcelenip bodrumda infaz ediliyor.

4. Selam olsun Turgut Arslana ve onun gibi dik duran kahraman polislere. Namusumuzu siz kurtardınız, gerçek kahraman sizsiniz.

5. Sayın Davutoğlu ramazanın son günlerinde konyada düzenleginiz görüşmelerde kimlerle görüştünüz?

6. Sayın Davutoğlu, Konyada yaptığınız görüşmelerde, size başbakanlık teklif edildi mi? Teklife sizin cevabınız ne oldu?

7. Sayın Davutoğlu, Polmark çetesinin sizin eylülde geri geleceginizi söylemesi, bu görüşmelere m dayanıyor du?

8. Sayın Bülent Arınç, Sayın Davutoğlunun Konyada yaptığı görüşmelerden sizin haberiniz var mı? Burada darbenin konuşulduğu söyleniyor.

9.Sayın Davutoğlu,açık ve net soruyorum;darbe sonrası oluşturulacak darbe kabinesinin Başbakanı siz mi olacaktınız?Size bu teklif yapıldımı?

10. Sayın Davutoğlu, sağ kolunuz olarak bilinen Ali Sarıkaya'nın darbecilerle görüştüğü iddia ediliyor, sizin bundan haberiniz var mı?

11. Ali Sarıkayanın paralelci ve darbecilerle bir çok kez buluşup görüşme yaptığı noktasında ciddi deliller olduğu söyleniyor? Ne dersiniz?

12. Sayın Davutoğlu, şahsıma ve avaztürke yönelik trol linç kampanyasının emrini Ali Sarıkaya ile Osman Sert'in verdiği söyleniyor.

13. Yine sizin çok degerli bir abimize, bizzat, Ömer Turanın arkasında senin oldugunu ögrendik dediğiniz söyleniyor, bu doğrumu efendim?

14. Beni ve avaztürkü takip ettirdiğinüz, grupta yaptığınız konuşmada takip ediyoruz derken bizi kasteddiğiniz söyleniyor, dogru mu efendim?

Sayın Davutoğlunu eleştirince, parayla tweet atan trol hesaplar yine hemen devreye girdi, saldırıyorlar şuan.

Davutoğlu Pelikan Bildirisi'nin ardından görevinden el çektirilmiş, yaşananlar 4 Mayıs Saray Darbesi olarak tarihe geçmişti.

ABC Gazetesi - 19 Temmuz 2016

omer turan twitter

Son Yazılar