muhsin yazicioglu cinayeti ile ilgili aydin ozsicak2

Cumhurbaşkanı'nın kaldığı otele saldıranlar arasında dikkat çeken isim!

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ,

darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik Marmaris’te kaldığı otele yapılan hain saldırı sonrasında yakalananlar arasında yer alan Astsubay Aydın Özsıcak’ın özel olarak sorgulanması gerektiğini söyledi.  

"MUTLAKA ÖZEL SORGULANMALI"

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ yaptığı açıklamasında, Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak, Muhsin Yazıcıoğlu suikastında düşen uçağın parçalarını sökerken yakalandığını belirterek,

"15 Temmuz gecesi ve öncesinde yaşanan darbe girişimlerinde ve alçakça düzenlenen hain saldırılarda diğer kilit isimlere ulaşmak ve hangi egemen güçlerin parmağının olduğunu ortaya çıkarmak için Özsıcak mutlaka özel sorgulanmalıdır. Bu vatan haini Türkiye ile hesabı olan, Türkiye’nin güçlü devlet olmasını istemeyen odakların tetikçiliğini yapmaktadır" diye konuştu.

"BU KARANLIK İSİM GÖZALTINA ALINDI"

AK Partili Özdağ sözlerini şöyle sürdürdü

"Kıdemli Başçavuş Aydın Özsıcak, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve dava arkadaşım Muhsin Yazıcıoğlu'nun düşen helikopterinden parça sökerken görüntülenmişti. Daha sonra tutuklanan ve yargılanan Özsıcak, her ne hikmetse serbest bırakılmıştı. İşte bu karanlık isim 15 Temmuz’da Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve hükümetine yönelik darbe girişimine katıldığı için tekrar yakalanarak gözaltına alındı. Darbe girişiminin tam ayrıntılarına, hangi kişilerin ve egemen güçlerin bu girişimde yer aldığını net görebilmemiz için bu vatan haini özel sorgulanmalıdır"

Hürriyet - 17 Temmuz 2016

Son Yazılar