yuzyilin hesabi muyesser2

Faşizm Ve Emperyalizm Nedir?

Menşesi hiç fark etmez.. çünkü dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun..uygulanan 'Şablon' aynıdır. 

Bunun nedeni ise ardındaki 'PATRONLAR' hep aynıdır!  İster Amerika'da olsun, Almanya'da olsun ya da İtalya, Türkiye, Şili veya Uganda'da olsun... uygulanan eski, tozlu şablon hep AYNIDIR !

Uygulanan strateji bir avuç oligarşik Banker-Silah Tüccarı-Sanayicinin uydurdukları 'tüzel kişilikler' ve 'anonim şirketler' zırhları ardına saklanarak bir psikolojik açıdan defolu,  arızalı, kompleksli, doyumsuz..kişisel güç hırs ve ihtirasları sınırsız olan bir 'X' şahıs belirlemeleriyle başlar..

Ardından buldukları bu X-şahısı,  bu 'elemanı' her türlü gayri meşru yöntemlere başvurarak karabulut gibi havadan, bacadan hedefledikleri 'X' ülkenin üzerine indirip oturtmalarıyla devam eder.. Sonra bu vebalı karabulutu beslerler, büyütürler ve kıvamına geldiğinde  'Diktatör" olarak hedef ülkenin üzerine çökertirler.

Bu noktadan sonra, "Büyük Patron(lar)" yaratmış oldukları bu yapay, taşaron maşalarını finanse ederek, besleyerek yüceltip şeytani emellerine alet olabilecek konuma getirirler.. özellikle ve özenle seçtikleri bu son derece dengesiz ve ruhen hastalıklı-sülük, hemen kendi şahsi çarpık iluzyonlarını hayata geçirmek üzere iş başına geçer..  

Ama, tabii ki bunu başarabilmesi karşılığında ödemesi gerek bir fatura vardır: Artık patronlarının kancasına takılmıştır ve her adımında sıcak nefeslerini ensesinde hissetmektedir..

'Patronlarının her istek ve emirini harfi harfine yerine getirmekle yükümlüdür. Bu son derece sakat ve çarpık olan karşılıklı menfaat kısır döngüsü birbirini beslemelerini sağlar.. girdap giderek hızlanır ve karşılarına çıkan her engeli darmadağın etmeye başlarlar..

Bu noktada, bu köle-sülük ve diktatör bozuntusu sözde 'temsil' etmekle yükümlü olduğu ülkeyi, vatanı, toplumu kendi kişisel ihtirasları namına ezip, sömürüp, harcayıp kanını ve malını son damlasına kadar emip gasp ettiği değerleri bu patronlarının ceplerine akıtmaya başlar (tabii kendi komisyon ve yüzdesini bir kenara istifleyerek).

Ama gün gelir, bu sakat 'Yaratık' kendine öz, psikolojik defolarının sayesinde  kendisini onu oraya oturtan patronlarından bile daha kurnaz ve zeki olduğu yanılgısına inanmasına sebep olur. Artık onları alt edebileceğine inanarak karşısına alır.

Tabii bu malum ve beklenen davranışı çoktan hesaba katılmıştır ve bu aşamada  patronlar ipini çekiverir.

Onun boşalan koltuğunu sahiplenecek olan yeni 'köle-sülük-maşa' adayı çoktan belirlenip bir köşede bekletilmektedir zaten.  

Bir vatan haini gider, diğer vatan haini gelir...sistem tökezlemez, aynen saat gibi çalışmaya devam eder. Yüzleri, isimleri değişir..hiç fark etmez...kendilerine verilen görev hep aynıdır..

...taa ki karşılarına bir MUSTAFA KEMAL dikilene kadar!

İşte bu noktada feleklerini şaşırırlar, yedikleri şamarla birden yüz yıl geriye savrulurlar..tüm hesapları suya düşer, darmadağın oluverirler..

Ama, bu Emperyalist-Siyonistlerin azimleri hiç hafife alınmamalı! Asla pes etmezler.. çok sabırlıdırlar...Toparlanırlar, yaralarını sararlar..oturup harıl harıl yeni bir emperyalist gasp stratejisi geliştirmeye başlarlar, geçmişteki hatalarını tekrarlamamaya gayret ederler... uygulama fırsatı için, bir yüz yıl daha bile gerekse beklerler ... fırsatı yarattıkları an  tekrar taarruza geçerler .. aynı bugün yaptıkları gibi...

HİÇ DERS ALMAZLAR !

ATA'mız 'NUTUK' Kılavuzunu işte bu bilinçle bize miras bırakmıştı..bu günler için.  

Cem Hayrullah ÖZBUDUN - 16 Haziran 2016

"EGEMENLİK KAYITSIZ, ŞARTSIZ MİLLETİNDIR !"

Son Yazılar