soner polat

Almanya gözlemleri ve CHP!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Açılım Süreci’nin 2009-2015 yılları arasındaki dönemi” hakkında AKP yöneticileri, MİT Müsteşarı, valiler ve kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu!

Bu girişim, “Türkiye’yi silahsız teslim alma” dönemini yeniden tartışmaların odağına oturttu… Acaba, CHP bu konuda tutarlı mı? Fırtına ortalığı kasıp kavururken gemiyi terk edenlerin, gemi kayalara çarpıp parçalandıktan sonra söyleyecek bir sözü olabilir mi?

CHP NAZIM HİKMET’İ ANIYOR!

CHP, 31 Ocak 2016 günü “Nazım Hikmet’i Anma Günü” düzenliyor… Almanya’nın Essen kenti! Etkinlik başlıyor. Salonda Türk bayrağı yok! Saygı duruşu, İstiklal Marşı da yok! Köşeye sıkıştırılmış bir Atatürk resmi var ama teleskopla bile fark edilmiyor! Dersimli Kemal, 705, Zeynep Altıok, HDP kökenlilerle birlikte protokol sıralarını doldurmuş… Limburg ADD Başkanı Hüsnü İlhan tepkili, burnundan soluyor… Protokole yaklaşıyor. Kılıçdaroğlu kendisini ön sıraya davet ediyor. Cevap bıçak gibi keskin: “Bunun (705) yanına mı oturacağım?”

Nazım Hikmet’in vatanseverliği, devrimci kişiliği değil, insani zaafları öne çıkarılıyor… Konuşmalarda Said-i Nursi (Kürdi) övülüyor… Kürtçe şarkıların üstüne Ermenice ezgiler de çalınınca salondaki Atatürkçüler daha fazla dayanamıyor… ADD üyelerinin çoğu protesto nidaları ile salonu terk ediyor…

VATAN PARTİLİLER, ADD ÜYELERİ VE YURTSEVERLER AYAKTA!

Almanya’da yurtseverler bölücü anayasa tuzağını algılamaya başladı. CHP tabanı da infial halinde! Eşit vatandaşlık dümenini çok net anlattık! Türk kimliğine saldıranları deşifre ettik! Özerklik kavramının ardındaki tehlikeler de görüldü… “Darbe anayasası” diyenlerin, aslında bu devlete ve millete ağır bir darbe indirmek niyetinde olduğunu belirttik! Laf kalabalığı yaparak “PKKSEVERCİLİĞİ” maskelemek isteyenlerin foyasını meydana çıkardık! Almanya’daki vatanseverler de bölücü anayasanın karşısına dikilecek! Bölücüler ve gericiler için çember giderek daralıyor…

BU NEYİN SUÇ DUYURUSU?

Açılım Süreci zaten CHP’nin talepleri olan eşit vatandaşlık ve özerkliğe anayasal bir çerçeve kazandırmak için yapılmadı mı?

Demokratik Anayasa (!) hem PKK’nın hem de CHP’nin talebi değil mi? İsterseniz, Cemil Bayık’ı birlikte dinleyelim: “Parlamento demokratik anayasa yapacak. Kılıçdaroğlu’nun bunu sahiplenmesi olumludur!”

Şu meşhur teröre taviz ve teslimiyet anlamına gelen 6551 sayılı yasayı nereye koyacağız? CHP niçin Anayasa Mahkemesi’ne gitmedi? 705 rakımlı tepeden olaylara bakan CHP, İçişleri Komisyonu’ndaki 6 üyeye yasayı destekleme talimatı verdi… Buna rağmen yiğit vekiller Birgül Ayman Güler ve Tanju Özcan ret oyu kullandı!

CHP, TBMM’deki oylamaya katılmama kararı aldı! Ama 11 vekil katıldı ve kabul oyu verdi. 3 onurlu milletvekili, Gürkut Acar, Dilek Akagün Yılmaz ve Birgül Ayman Güler ret oyu verdi. Ama tasfiye edildiler! Herkesi kör âlemi sersem mi sanıyorsunuz? Dinime küfreden Müslüman olsa! Devam edelim mi?

Hem de canlı yayında, “PKK silah bırakmaz, çünkü IŞİD ile savaşıyor” diyen kimdi? PKK’nin siyasi kanadı olan HDP’ye hangi sayın parti oylarını yönlendirdi? HDP kongresinde PKK/Gerilla marşı çalınırken esas duruşta arz-ı endam eden CHP’li yüksek şahsiyet acaba kimdi?

Suçladığınız Oslo müzakerelerinde bir hanım istihbarat uzmanımız (!), “Anayasa değişikliğinden, Öcalan’ın serbest bırakılmasına kadar geniş bir çerçeve var!” diyordu. Emperyalist çeteler ve PKK’nın taleplerini içeren bölücü ve gerici bir anayasa için Meclis’te Uzlaşma Komisyonu kurulmuştu! CHP bu havuza balıklama dalmamış mıydı?

YA BABAYİĞİT BİR SAVCI ÇIKARSA!

Peki, ya babayiğit bir Cumhuriyet Savcısı çıkıp da, “Bunlar tamam da, eksikler çok! Tüm sorumluları kapsayacak şekilde soruşturmayı genişletiyorum…” derse ne yapacaksınız? Aynı savcı, “Zeynep Hanım, şu ‘… eşit temsiliyetli parlamento çatısı altında diyalog kurarak…” ne demek diye sorarsa! Zeynep Hanımın kendine özgü Türkçesini çözmek için bilirkişi heyeti görevlendirirse! Zor dostum zor…

Hiç kimse ve hiçbir kurum Anayasa’dan kaynaklanmayan bir devlet yetkisini kullanamaz! Bu Meclis’in, Anayasa’nın maddelerini değiştirme hakkı vardır ama Anayasa’yı külliyen değiştirme hak ve yetkisi yoktur!

Gerçi tertip çökünce beraat ettim ama hükümeti devirmek suçlaması ile 18 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldım… Anayasa’yı devirmek ne anlama geliyor? Günün birinde kurulacak Mili Hükümet sadece açılım sürecini değil, anayasa meselesini de geçerli hukuk kuralları doğrultusunda masaya yatıracaktır…

Almanya’daki canlarımızın kafası son kerte berrak! Anayasa tuzağını çok iyi görüyorlar… PKK’nın arkasında kimlerin olduğunu da biliyorlar! Masal dinleyecek durumda değiller! Öfke kabarıyor… Benden söylemesi!

NOT: Vatan Partisi ilçe örgütlerinin bugün saat 10’da Buca (Atlı Spor Kulübü) , saat 16’da Urla (Çınaraltı Kahvesi, Çeşmealtı), yarın (Pazar) saat 10’da Edremit’te (Zeytinli Çayı, Aparslan’ın Yeri) düzenleyeceği etkinliklere konuşmacı olarak katılacağım.

Soner POLAT - 09 Nisan 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar