mehmet yuva3

‘Müftü kaçtı, Aleviler terk etti’‘Zarrab ve Panama sarstı’

Suriye Cumhuriyet Müftüsü Dr. Ahmet Bedrettin Hassun tüm aile efratlarıyla Oman’a kaçmışmış.

Suriye’de Alevi liderler en nihayet akıllanmış, Esad’a karşı muhtıra misali bir bildirge yayınlamışmış. “Esad rejimi bizi temsil etmiyor, göbek bağımız yok” demişmiş. Zarrab, ABD’nin kutsal ve emin hukukuna emanetmiş. Ortaya dökeceği malumatlarla deprem yaratacakmış. Erdoğan’ı ABD savcısı ve Zarrab yakacakmış. Bunlar hâsıl olurken Panama belgeleri kasırgası habis aklın laboratuvarında hazır hale gelmiş. Bu kasırga kara para aklayan, halkından çalan, özellikle Putin ve Esad gibi liderlerin kanun dışı faaliyetlerini deşifre ediyormuş. Dünyayı pisliklerden temizleyecek olan y-Siyonist kasırga Rusya, Suriye kıyılarını vurmuş ama henüz Türkiye’ye ulaşmamış. Esas kıyamet o zaman kopacakmış. Yer yerinden oynayacak, toplum şoklanıp uyanacak, sokaklara dökülecek ve “Vay be beni yönetenlerde ne ahlaksız marifetler varmış” diye haykıracakmış. Dünya, Arap baharından sonra Rus ve Türk baharı da yaşayacakmış.

Değil Zarrab Panama’nın tümünü şoklasan bazı ölü vicdanlara ve beyinlere baharı yaşatamazsın. Şeyhim tecavüz edebilir. Şeyhim çalabilir. Şeyhim doğru-yalan her sözü sarf edebilir. O benim şeyhimdir ne yapsa yeridir algısı kırılmadan üzerlerine yıldırım da düşse şoklanamaz. Dünyaya hizmet yarışına girmiş, tek amacı haramileri deşifre etmek olduğunu iddia eden koyun postundaki ağzı salyalı siz yabani kutlar, dünyanın tüm haramilerini şoklasak sizin de vicdanınızı cüzdanlarınızın esaretinden kurtaramayız.

İşgal, talan ve yalan dininizle liderleri, ülkeleri teslim aldınız. Alamadıklarınızı katlettiniz. Ancak Şam-ı Şerif Suriye’nin çelik duvarına tosladınız. Paramparça oldunuz. Sizi Suriye kazığı ile şokladılar. Zarrabınız da, Panamanız da, CNN İnternationaliniz de, Siyonist Michael Rubin’in zevceleri Siyonist Christina Amanpourunuz da, Mossack Fonseca guguklu hukuk firmanız da, Fetullah Gülen soslu beddualarınız da, Angelina Jolieniz de, IŞİD’iniz de, kantonlarınız da, haberleriniz de artık kimseyi şoklamıyor.

Siyonist ve dini-dar Arap medyası son dakika haberi olarak dünyaya önemli bir yalan servis etti. Esadfobia hastalığı ile ıstıraplı Siyonist ve dini-dar Türkiye medyası zaten bu tür yalanlara sazan gibi atlamaya çoktan hazır ve nazırdı. Neymiş, henüz olayların başında milyonlarca dolar para teklifi alan ve istediği ülkede konforlu bir hayat sunulan ve bunu kabul etmediği için üniversite öğrencisi oğlu katledilen Suriye Müftüsü Dr. Ahmet Bedrettin Hassun, savaşın lehine dönüştüğü bir zamanda, yanına tüm aile efratlarını alarak Oman’a kaçmışmış. Müftü Şam’da ve bu haberleri külliyen ve tafsilen yalanladı.

BBC’de dinler programları muhabiri Caroline Wyatt imzalı bir haber yayınlanmış. Muhabirin taşıdığı iddialar çok önemli. Bu önemli deklarasyon ile biz de ilgilendik. Dünyanın gündemine oturan, birçok kesimi şoklayan başka bir kesimi çok sevindiren deklarasyonu Suriye’de duyan olmamış. Ne zaman yayınlanmış, kim yayınlamış bilinmiyor. Adı üzerinde deklarasyon yani 25 sene sonra ilan edilecek çok gizli bir rapor değil. Elinde olduğunu iddia ettiğin bildirgenin bir nüshasını yayınlasana. İmzası olan Alevi liderlerin kim olduklarını ibraz etsene. Soran yok sorgulayan yok sazan çok.

Bir okur ne güzel özetlemiş: “Bu kadar büyük bir ‘Sızıntı’ya ne gerek var. ABD, Batı Avrupa ve İsrail bize, hangi lider ve ülkelerinden nefret etmemiz ve kötü olarak bilmemiz gerektiğini isim listesi olarak versin yeter”.

Elektronik şantaj çağındayız. Amatör veya profesyonel internet korsanlarının sınırlı amaçlar için kullandığı bilgiler dışında, toplum ve piyasa operasyonlarına hizmet eden “sızıntılar” made in istihbarat damgalıdır. Algı operasyonları, itibarsızlaştırma ve kuşku ekme faaliyetlerini amaç edinen “şok sızıntılar” karanlık tamahlarına çomak sokan liderlerin değersizleştirilmesine odaklıdır. Beynelmilel Siyonist tekelci sermayenin marifetidir. Öyle bir habis marifet ki, iblis bile masum kalır. Pirinçteki beyaz taş olur. Doğru bile söyler ama batıl amaç edinir. Zehri bal içinde sunar.

Kendilerini oyun kuran ad edebilirler. Biz oyunlarını bozanların yanında olacağız. Kendilerine üst-akıl sıfatını yakıştırabilirler. Biz ezber bozanların safında olacağız. Onlar yalanı ve tezviri mubah görebilir, özgür iradeyi köle etmek isteyebilir. Biz her daim olgu, veri, kıyaslama tarih ve somut analizlerin hükmüne eyvallah diyecek, vicdan ve adaletin sesi olacağız. Özgür iradeye vurulmak istenen prangaları parçalayan kuvvet olacağız.  

Mehmet YUVA - 06 Nısan 2016 - Aydınlık

Son Yazılar