birileri bizi gozluyor225 

Ebedi esaret ve köleliğe doğru emin adımlarla...

"Ankara'da 'acil toplantı'...Teröre pompadan takip...Emniyet, akaryakıt satışlarını izleyecek.."

Bu tür vahim ve geri dönüşü olmayan tuzak, tezgah ve kılıflara karşı, hem bağımsızlığını  ebediyen yitirmek üzere olan Türk Milleti olarak, hem de tüm kişisel haklarının gaspıyla karşı karşıya olan bireyler, "kullar" olarak son derece uyanık, temkinli ve en önemlisi TEPKİLİ olmak zorundayız!

Başımıza sardıkları tüm siyasi ve ekonomik sıkıntılar bir tarafa,  bizzat ürettikleri ve sebep oldukları bu terör ve korkuyu boğazımıza tıkan (iş birlikçi, vatan haini) İÇ ve (yüz yıldır pusuya yatmış bekleyen) DIŞ düşmanlar kurguladıkları her alçak tezgahın ardından karşımıza  sözde "çözümler(!)" ile bitiveriyorlar...bizleri (kendilerince) çaktırmadan (!) ebedi esaret ve köleliğe doğru emin adımlarla iteklemeye devam ediyorlar.

Aşağıdaki habere gelince,  "Teröristler" her türlü kaçak yakıta zaten sahipler, kaynaklar kendi ellerinde...sade vatandaşlar gibi gidip 'pompadan' perakende satın almak gibi bir dertleri de yok.

Petrol istasyonlarının canlı satışlarının Emniyet'in denetimine  sunularak 'Terörist'lerin takip edilip engelleneceğini, enseleneceğini ileri sürmek vatandaşın zekasıyla alay etmek anlamına gelir.

parmak izi

Ama bu absürd, uydurma bahanelerle, bizlere "kolaylık sağlayan (!)" HGS'leriyle, "Emniyetimiz için uygulanan (!)" yeni çipli otomobil ehliyetleriyle,  hastane girişlerimizde "kayıt kolaylığı (!)" sağlama grekçesiyle uygulanan avuç içi tarama aygıtlarıyla, gözümüzü tarayarak- parmak izimizle kumanda edilen yeni cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarla bizleri tez biçimde koyun gibi fişlemeye, prangaya vurmaya devam ediyorlar...hem de kendi paramızla, gönüllü olarak...

Bütün bunlara bir de trafikteki tüm araçları çipleme plan ve girişimleri eklenince hürriyet ve bağımsızlık gibi canımızla korumamız, üstüne titreyip asla ödün vermememizi gerektiren değerlerimize altından kalkmamız mümkün olmayan son ölümcül darbeyi indirecektir.

Hayrullah Cem ÖZBUDUN - 16 Mart 2016

terore pompadan takip

İlgili Haber :

Emniyet, akaryakıt satışlarını izleyecek!

Emniyet Genel Müdürlüğü 4 Mart’ta EPDK ve akaryakıt dağıtım şirketleri ile acil bir toplantı yaptı. Emniyet, plaka bazlı olarak anlık akaryakıt satışlarını izleme imkânı veren ‘otomasyon sisteminin’ polisin kullanımına açılmasını istedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, 17 Şubat’ta Ankara’da Merasim Sokak’ta yaşanan kanlı terör saldırısı sonrasında bomba yüklü araçları “akaryakıt pompası” üzerinden tespit etmek için sektörle 4 Mart’ta geniş kapsamlı bir toplantı yaptığı ortaya çıktı. Emniyet, dağıtım şirketlerinin bayilerindeki akaryakıt hareketlerini anlık olarak izlemesine olanak sağlayan “otomasyon sistemi”nin polisin de kullanımına açılmasını istedi. Sistem, yurt genelindeki 12 bin bayinin, sattığı ve tanklarında bulunan akaryakıta ilişkin on-line bilgi veriyor. Plaka bazlı olarak akaryakıt satışlarını da gösteriyor.

EMNİYET’E AÇILACAK...

Ankara, 5 ay içinde üç kez terör saldırısına hedef oldu. Teröristleri taşıyan ya da bombayla yüklenen araçların, Türkiye’yi doğudan batıya bir uçtan diğer uca katettikleri belirlendi. Sahte plaka da kullanan araçların, değişik noktalarda akaryakıt ikmali yaptıkları tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, bu tespitler ışığında 4 Mart’ta Ankara’da önemli bir toplantı yaptı. Toplantıya, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yetkilileri, akaryakıt dağıtım şirketlerinin ve bayilerin çatı örgütleri ile istasyonlara otomasyon sistemini kuran şirketin temsilcisi katıldı. Emniyet, bomba yüklü araçların tespiti ve takibi için“istasyon otomasyon sistemi”nin kendilerine de açılmasını talep etti. Sektör temsilcileri, otomasyon sisteminin Emniyet’e açılmasının sektöre ciddi tutarda ek maliyeti olacağını belirtti.

Habertürk'ten Olcay Aydilek’in görüşlerine başvurduğu bir sektör yetkilisi, “Emniyet ile ilk görüşme yapıldı. Başka toplantılar da yapılacak. Sistemin, genişletilmesi ve özellikle plaka bilgilerinin Emniyet’in istediği şekilde verilebilmesi için gündeme gelecek ek maliyet unsuru iletildi. Konuşulacak; sonuçta bu terör, gasp, hırsızlık gibi olayların önlenmesi için önemli. Bu toplantılar sonrasında devletin öngördüğü çerçevede hareket edilecek” dedi.

‘HER ARACA BİR ÇİP TAKILMASI’ TEKLİFİ GETİRİLDİ...

Sektör temsilcileri, toplantıda “çipli takip sistemi”nin de konuşulduğunu belirterek,“Türkiye’deki bütün araçlara çip takılması önerisinde de bulunuldu. Bu öneri hayata geçirilirse araçlar çok daha rahat izlenebilecek” dedi. Sektör temsilcisi, bu uygulamanın daha önce “kaçak akaryakıt”la mücadele kapsamında da tartışıldığını belirterek, “Çipli takip sistemi daha önce de değişik vesilelerle tartışıldı. Bugüne kadar bir sonuç alınamadı” dedi.

KAÇAKLA MÜCADELE İÇİN KURULMUŞTU...

EPDK, kaçak akaryakıtla mücadele kapsamında “otomasyon sistemi” zorunluğu getirdi. Dağıtım şirketleri, bayilerine otomasyon sistemi kurdu. Sistem, akaryakıt hareketlerinin izlenmesine yardımcı oluyor. EPDK da kendisine verilen şifre sayesinde verileri anlık olarak izliyor. Bu projenin bir ayağını da dağıtım şirketi otomasyonu oluşturuyor. Dağıtım şirketlerinin tank ve depolarındaki akaryakıt hareketlerinin izlenmesini öngören de bir sistem kurulacak. Bu konuda da çalışma yapıldığı belirtiliyor.

SAMSUN'DA AÇIKTAN AKARYAKIT SATIŞI YASAK!

Samsun’da akaryakıt istasyonlarında bidon, şişe ve benzeri kaplarla ya da açıktan yakıt satılmasının yasaklandığı bildirildi. Samsun Valisi İbrahim Şahin imzasıyla yayınlanan kararda, Türkiye’nin terörle mücadelede çok hassas bir dönemden geçtiği vurgulandı. Kararda özellikle provokatif nitelikli eylemlerde kullanılan molotofkokteyli yapmak ve muhtemel güvenlik zafiyeti oluşturmak üzere bidon, şişe ve benzeri kaplarla benzin, mazot, gaz gibi yanıcı madde tedarik etmeye çalışıldığının da altı çizildi.

Ulusal Kanal - 16 Mart 2016

Son Yazılar