ftipi polisleri amerikalilar egitti

F-Tipini Savunmakla Demokrat Olunuyorsa, Biz Demokrat Değiliz!

F-tipi örgütün en önemli yayın organı Zaman Gazetesi kayyuma devredildi.

Gazete diyoruz lakin bu yayın organının aslında bildiğimiz anlamda bir gazete olmadığını, aksine bir operasyon merkezi olduğunu iyi biliyoruz. AKP'yi faşizmin doruklarına ulaştırabilmek için yurtseverlere her türlü iftirayı atan, masumları manşetlerle hedef haline getiren ve de alçakça katledilmelerine yol açan bir yapının, özgürlükler ile basın ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. F tipi örgüt, Türkiye için hala büyük bir tehdittir ve bu tehdidin ortadan kaldırılması için atılan her türlü adım, şüphesiz Türkiye'nin menfaatinedir.

Evet, Türkiye'de açık bir faşizm dönemi yaşıyoruz. Basın özgürlükleri kısıtlanmış, Cumhurbaşkanı'na hakaret altında birçok insan mahkemelere taşınmış, muhalifler hapislere atılmış, iktidar aleyhine yayın yapan tüm kişi ve kurumlar da sindirilmiştir. Lakin bunlar ile mücadele etmek ayrıdır, AKP faşizminin yoluna taş döşeyen ABD tetikçilerini savunmak ayrıdır. Bugün ne yazık ki birçok kesim, buna AKP içerisindeki muhalifler de dahil, AKP ve Erdoğan karşıtlığı üzerinden hem PKK hem F-tipi savunuculuğuna soyunmaktadır. Bunun arka planında, AKP sonrası dönem için ABD'den rol kapma telaşı olduğu aşikardır. Çünkü iç politikada neredeyse tüm iktidar paydaşlarını kaybeden ve dış politikada da hem ABD ile hem Rusya ile Suriye konusunda ters düşen AKP, kurulduğu günden beridir en zayıf dönemini yaşamakta ve neredeyse de dağılmak üzeredir.

"Mermiye Kafa Attı" Haberini Yapanlar İle Hangi Özgür Basın?

AKP’yi analiz etmeye, yaptıklarını uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. Bugün basın özgürlüğü diyenlerin, özgür basın susturulamaz sloganları atanların, hele ki bunları da faşizm paravanı ile savunanların hiçbir tutar yanı yoktur. Bugün susarsak yarın sıra bize gelecekmiş... Zaten susmayan, her koşulda mücadele eden bizleriz ve inanın biz zaten o sıranın hep başındayız. Samimiyet dediğimiz kavram, işte böyle zamanlarda anlam kazanıyor. Aydınlık Gazetesi, Oda TV basılırken ses çıkartmayanların, "onlar gazetecilikten yargılanmıyorlar" diyenlerin bugün basın özgürlüğünden dem vurmaya hiç hakkı yoktur. Bunun demokrat olmakla da hiçbir alakası da yoktur. F tipini savunmakla demokrat olunuyorsa, biz demokrat değiliz.

Bugün, bir iki basın organı haricinde Türkiye'de zaten basın özgürlüğünden bahsetmek mümkün değildir. AKP ile F tipi çok önceden, el ele vererek bu ülkedeki basın özgürlüğü dahil, tüm özgürlük değerlerini, tüm bağımsız kurumları yok etmişlerdir. Zaman Gazetesi'ne kayyum atanmasının, iktidara bağlanmasının bu ülkenin özgürlük değerlerine hiçbir olumsuz etkisi olmayacaktır. Değişen tek şey, dün Fethullah için yayın yapanlar, bugün aynı yayınları Tayyip Erdoğan için yapacaklardır.

Türkiye’de Bir Turuncu Devrimden Ya Da Bir Amerikancı Darbeden Medet Umanlar Var...

Türkiye’nin tarihsel dinamikleri ve önünde duran mecburiyetleri, AKP’nin dağılmak üzere olduğu gerçeğini bizlere gösteriyor. AKP dokunsak yıkılacaktır lakin bunu başarabilecek bir muhalefet, bir güç odağı ne yazık ki mevcut değil. Yurtseverlerin durması gereken yerin önemini de işte bu koşullar belirliyor. Bugün, Türkiye’de bir turuncu devrimden ya da bir Amerikancı darbeden medet umanlar var. F tipine bu kadar çok sahip çıkılmasının sebebi de bu olasılıkların varlığıdır. Çünkü TSK içerisindeki F tipi hücreleri hala açığa çıkartılmamıştır. Bizler, her ne şartta olursak olalım, bu senaryolara izin veremeyiz. Bunlardan yana taraf da olamayız.

*** *** ***

Yarbay Ali Tatar'ın intihar haberini "Mermiye kafa attı" başlığını atanlarla, "Ergenekon'un bir numarası sarı saçlı ve mavi gözlü birisidir" diyenler ile ortak bir mücadelemiz yoktur, olmayacaktır.

İntihar mektubunda ne diyordu Ali Tatar?

"...Hukuksuzluk sürecine hukuk adına saygı gösterilmez... Hiç suçum yok, hukuksuzluğa, karanlığa karşı ışık olabilmek için hayatıma son veriyorum... Bu şekilde giderseniz ne yönetecek bir Ordu, ne yaşayacak bir ülke ve Cumhuriyet bulamayacaksınız..."

Hatırladınız mı?

Barış TINAY - 05 Mart 2016 - Ulusal Kanal

Son Yazılar